Тести у Хересі: Накагамі випередив Маркеса в останній день тестів 2018 року

Автор: Марія Галата
29 лист. 2018 р., 18:02

Гонщик LCR Такаакі Накагамі завершив останній день тестів MotoGP 2018 року у Хересі з найкращим результатом, випередивши заводського пілота Honda Марка Маркеса лише на 0,025 секунди.

Зранку на трасі було прохолодно, тому більше ніж годину усі пілоти залишались у боксах.

Лише коли температура підвищилась до 20°С, гонщики почали виїжджати на трек. Першим серед них був пілот Aprilia Маттео Байокко.

Коли минуло понад півтори години, серед дев'яти гонщиків, котрі зробили залікові кола, найшвидшим був Хорхе Лоренсо з 1.39,843.

Проте через деякий час його випередив спочатку Альваро Баутіста, а потім Марк Маркес, котрий був швидший більше ніж на секунду з 1.38,712, першим перетнувши межу 1.39.

Маркес працював із різними варіантами мотоцикла 2019 року та прискорився до 1.38,452. Вперше за всі попередні тестові дні він наблизився до межі – іспанець був на асфальті, але зміг утриматись на мотоциклі у звичній для нього манері. Команда погрожувала іспанцю не дозволити брати участь у тестах у Хересі, якщо він впаде під час перших післясезонних тестів у Валенсії. Гонщик був обережним і навіть не ризикував протягом двох днів у Валенсії та у перший день тестів у Хересі. Проте він не втримався від того, щоб перевірити межу нового мотоцикла. Але це був перший та останній ризиковий інцидент - після цього Маркес не зробив жодного небезпечного маневру до кінця дня.

У середині дня чемпіон світу залишався першим, а от на другу позицію піднявся Даніло Петруччі (+0,361 с). Третім був Алекс Рінс, четвертим Джек Міллер – у межах половини секунди позаду гонщика Honda.

Через деякий час ситуація у топ-3 змінилась. Відмінну адаптацію до прем’єр-класу демонстрував в останній день тестів новачок Франческо Баньяя – він піднявся на третє місце позаду Маркеса та Петруччі, поступившись гонщику на заводській Ducati три соті секунди.

Коли до завершення тестів залишалось три години, протокол очолив Андреа Довіціозо з 1.38,292. Другий час встановив Маверік Віньялес. Іспанець був першим серед пілотів Yamaha більшу частину дня тримався у першій трійці.

Маркес не поліпшив свій час, з яким протримався на першому місці майже зранку, та опустився на третю позицію.

За дві години до завершення заїздів лідер змінився знову. Довіціозо поступився Джеку Міллеру (1.39,207), але після кількох кіл австралійця обійшов Петруччі (1.38,109).

Через деякий час Маркесу вдалось відновитись на першому місці з 1.37,979, але утриматись на найвищій позиції вдалось не довго.

Коли до кінця дня залишалось трохи більше ніж година, протокол очолив Такаакі Накагамі. Він був на 0,025 секунди кращим за Маркеса.

Результат японського гонщика залишився найкращим. З ним він став найшвидшим в останній день тестів 2018 року. Його коло було на 0,326 секунди гіршим за рекорд траси, встановлений його товаришем по команді Келом Кратчлоу у 2018 році (1.37,653).

Маркес залишився другим. Віньялес також не прискорився протягом останньої години, хоча залишив трасу одним з останніх – його час був менше ніж на десяту гіршим за найкращий.

Четвертим та третім Honda у топ-4 став Хорхе Лоренсо. Іспанець відмінно адаптувався до нового мотоцикла за чотири дні – Маркесу на другому місці він поступився 0135 секунди, а лідеру тестів Накагамі 0,160 секунди.

П’яте місце посів Петруччі. Він став найкращим серед пілотів Ducati. У топ-10 завершили тести чотири пілоти Червоних – Міллер став сьомим, Довіціозо восьмим, Франческо Баньяя дев’ятим.

У першій десятці також був ще один гонщик Yamaha – Франко Морбіделлі на шостій позиції – та Алекс Рінс, котрий посів останнє місце у топ-10.

Результати швидких кіл були дуже щільними – лідера Накагамі та дев’ятого Баньяя поділили 0,388 секунди.

Валентино Россі піднімався протягом дня до сьомого місця – на той момент він був на пів секунди гіршим за найкращий результат. Завершив тести Доктор 11-м, на 0,651 секунди позаду найкращого та на 0,530 секунди поступившись Віньялесу, який став третім.

Фабіо Квартараро піднімався до шостого місця, але його остаточним результатом стала 12-та позиція. Хоча він поступився найкращому серед новачків Баньяя (дев’яте місце) майже пів секунди, адаптацію до нового мотоцикла та класу можна вважати дуже гарною.

Серед гонщиків KTM найвищу позицію виборов Пол Еспаргаро – він 15-й із колом, на 1,199 секунди гіршим за найкраще. Жоанн Зарко завершив тести на 19-му місці, на сім десятих позаду свого товариша по команді.

Андреа Янноне мав деякі проблеми з ногою після вчорашньої аварії, але він виїхав на трасу у другій половині дня. Італієць показав 18-й час, але став найкращим серед трьох пілотів Aprilia.

Алейш Еспаргаро пропустив перший день тестів через приступ гастриту, у четвер був присутній на трасі. Він відчував себе дуже слабко, тому після кількох кіл у другій половині дня він відмовився від продовження заїздів. У першій половині дня на його мотоциклі працював тест-пілот Aprilia Бредлі Сміт, котрий зробив більшу частину з 11-ти кіл протоколу.

Це був останній тестовий день для прем’єр-класу. Наступного разу гонщики повернуться на мотоцикли вже у 2019 році – 6 лютого на Сепанзі, коли почнуться перші офіційні тести після зимової перерви.