Тести у Хересі: Петруччі випередив Довіціозо у перший день тестів

Автор: Марія Галата
28 лист. 2018 р., 18:26

Новий заводcький гонщик Ducati Даніло Петруччі став найкращим за підсумками передостаннього тестового дня 2018 року у Хересі, випередивши свого товариша по команді Андреа Довіціозо.

Перший день тестів у Хересі почався за сонячної, але прохолодної погоди - температура повітря та траси вранці становила близько 12° С. Протягом перших двох годин гонщики залишались у боксах, чекаючи, щоб температура трохи підвищилась.

На цих тестах замість Мікеле Пірро у Ducati працював Альваро Баутіста, у той час як в Aprilia Алейша Еспаргаро, котрий потрапив до лікарні через приступ гастриту, замінив Маттео Байокко.

Що стосується шин, доступних для пілотів на цих тестах, Michelin привезла до Хересу ті самі шини, які використовувались на Гран Прі Іспанії цього року, плюс деякі новинки для наступного сезону. Також гонщики матимуть можливість попрацювати з шинами Medium, які вже тестувались у Валенсії, та дві нові передні шини у двох варіантах – Medium і Hard.

Першим на трасу виїхав Хоан Мір – після початку заїздів минуло більш ніж дві години. За цей час асфальт нагрівся до 20° С.

За півгодини майже всі гонщики зробили по кілька залікових кіл. Найкращим серед них був Марк Маркес з 1.39,481.

Коли минуло три години після початку тестів, перші дві позиції у протоколі посідали Даніло Петруччі (1.39,127) та Андреа Довіціозо (1.39,244), які випередили гонщика Honda.

Близько 13-ї години за місцевим часом сесію зупинили червоним прапором після падіння Хоана Міра. Гонщика доправили до медичного центру для обстеження. Лікарі не виявили в іспанця травм, і вже за кілька годин він повернувся на трасу.

У середині тестів помітно прискорився Хорхе Лоренсо. Спочатку він посів третю позицію позаду Алекса Рінса та Петруччі, котрий залишався першим, а вже з одним із наступних кіл очолив протокол з 1.38,749.

У першій половині дня гонщики Yamaha залишались поза першою трійкою – найшвидшим серед них був Маверік Віньялес на четвертій позиції. Іспанцю вдалось поліпшитись до другого місця з колом, на дві десяті гіршим за найкращий час, коли минуло три години після початку тестів.

Водночас прискорився Андреа Довіціозо, якому вдалось піднятись на перше місце з 1.38,555, що було майже на 0,2 секунди краще за результат Лоренсо.

Проте Довіціозо не вдалось утриматись на позиції лідера – з мінімальною перевагою у 0,002 секунди його перевершив Маркес.

Чемпіон світу залишався першим майже до кінця дня. Коли до завершення заїздів залишалось трохи більше години, на найвищий рядок піднявся Віньялес з колом 1.38,376.

Приблизно за 50 хвилин до кінця дня протокол очолив Петруччі 1.37,968. Цей результат залишився найкращим до завершення заїздів – Даніло став найшвидшим у перший день тестів у Хересі.

За 20 хвилин до картатого прапора на другу позицію піднявся Довіціозо, який завершив день на дві десяті позаду нового товариша по команді. Можливо, він був би кращим, якби не аварія, якої він зазнав за годину до кінця дня.

Третім став Такаакі Накагамі, який з останніми спробами змусив Віньялеса опуститись на четверте місце.

П’яте місце посів Маркес. Гонщик Petronas Франко Морбіделлі піднімався до третьої позиції, але у підсумку завершив день шостим.

Наприкінці дня Лоренсо їздив на мотоциклі з баком нової конфігурації. Також він тестував нові аеродинамічні деталі, які Honda запропонувала йому для випробувань. У підсумку Лоренсо отримав сьомий за темпом результат – на 0,781 секунди повільніше найкращого та на 0,232 секунди гірше Маркеса.

Восьме та дев’яте місця посіли Джек Міллер та Альваро Баутіста.

Останнім у десятці найкращих став Хоан Мір. Він також був останнім, хто поступився найкращому результату менше секунди.

У середині дня сильної аварії зазнав Андреа Янноне. Він був п’ятим, але його остаточним результатом стало 11-те місце.

Валентино Россі завершив день 17-м. Доктор зіткнувся з технічним збоєм у другій половині дня, але навіть до цього йому не вдавалось підніматись до першої десятки.

Найкращим серед чотирьох гонщиків KTM став Пол Еспаргаро на 16-му місці, більш ніж на 1,5 секунди позаду найкращого. Жоанн Зарко посів 19-те місце з колом, на шість десятих гіршим за час Еспаргаро.

Серед дебютантів найкращим став Франческо Баньяя на 14-му місці.