Тести MotoGP, Катар: Віньялес став беззаперечним лідером міжсезоння

Третій і останній день передсезонних тестів Маверік Віньялес завершив із найкращим часом. Перша четвірка - заводські Ducati Андреа Довіціозо та Хорхе Лоренсо із Honda Дані Педроси між ними - поступились лідеру менше двох десятих секунди.

Після першого місця у другий день на Лосейл Віньялес, який був найшвидшим у попередніх двох тестах 2017 року на Сепанзі та Філліп-Айленді, поставив остаточну крапку. Він записав на свій рахунок ще одне досягнення в останній день передсезонних тестів, коли встановив найкращий час 1.54,330 за дві з половиною години до закінчення виїздів.

З цим результатом гонщик Yamaha посунув з першого місця Хорхе Лоренсо, який очолював таблицю з результатом протягом майже всього попереднього часу, хоча гонщик Ducati лише за кілька хвилин до цього зробив коло 1.54,519.

Лоренсо під кінець дня зробив кілька кіл на мотоциклі з новим аеродинамічним обтічником Ducati, який у суботу першим протестував Андреа Довіціозо. Цілком зрозуміло, що перевірити роботу мотоцикла з новим обтічником перед початком сезону було важливішим, ніж боротися за кращі часи.

Ближче до кінця дня триразового чемпіона світу випередив його товариш по команді Андреа Довіціозо, який став другим на 0,071 секунди повільніше лідера, але на 0,117 секунди краще Лоренсо.

Протягом заключної півгодини гонщику Honda Дані Педросі вдалося вибороти собі третє місце з 1.54,469 і посунути Лоренсо вниз на четверте.

Альваро Баутіста, який потрапив у аварію, зміг зробити коло, яке дозволило дістатися топ-5 на Aspar Ducati з відставанням у 0,384 секунди від найкращого темпу.

Ще один сателітний Ducati Скотта Реддінга із Octo Pramac посів шосте місце дякуючи пізньому прискоренню.

Йонас Фольгер (Tech 3 Yamaha), Кел Кратчлоу (LCR Honda), Жоан Зарко (Tech 3 Yamaha) і Маркес посіли решту місць у топ-10.

Для чинного чемпіона світу Марка Маркеса, який поступився лідеру 0,66 секунди, останній день тестів виявився насиченим – йому довелося тестувати новий обтічник і він тричі впав.

Тести нового типу обтічника RC213V, який повністю відрізняється від того, який бачили у п'ятницю, завершились для іспанця другим падінням за вечір у 7-му повороті. За трохи більше години до кінця заїздів він потрапив у третю аварію вже після того, як повернувся до старого обтічника.

Валентино Россі був дуже повільним у неділю і на другий заводській Yamaha дістався лише 11-го місця з часом на 0,855 секунди повільніше товариша по команді Віньялеса.

Найкращим Suzuki став Андреа Янноне з 12-ою позицією. Італієць також потрапив у жорстку аварію, яка знищила його GSX-RR.

Алейш Еспаргаро на Aprilia завершив тести 15-м.

Усі три гонщики KTM знову стали останніми. Найкращим серед них був Бредлі Сміт на 21-му місці та з відставанням у 2,021 секунди від лідера.

У будь-якому випадку, якими не були б результати усіх передсезонних тестів, очки за жодне місце не нараховуються. Справжня боротьба почнеться у неділю 26 березня у Катарі, коли стане остаточно зрозумілим, хто чого вартий.