Тести на Сепанзі: Віньялес очолив протокол другого дня

7 лют. 2019 р., 11:47

На останніх хвилинах заїздів другого дня передсезонних тестів MotoGP 2019 року на Сепанзі Маверік Віньялес став найкращим гонщиком четверга з колом, яке було більш ніж на півсекунди кращим за найближчого до нього суперника.

Скориставшись зниженням температури на трасі Сепанг у другій половині дня – вдень температура асфальту досягала 60 градусів Цельсія, - гонщик Yamaha Віньялес перевершив результат Рінса на останніх хвилинах заїздів.

Віньялес був єдиним, хто зміг проїхати коло швидше 1.59 (1.58,897), що було лише на 0,067 секунди повільніше абсолютного рекорду треку, який встановив Хорхе Лоренсо на Гран Прі Малайзії останнього сезону (1.58,830).

Рінс, який з моменту виходу з команди Андреа Янноне став провідним гонщиком Suzuki, став другим і на 0,1 секунди перевершив Джека Міллера на третій позиції, який став головним героєм дня завдяки двом падінням.

Австралієць обігнав Андреа Довіціозо менш ніж на половину десятої секунди. Італієць посів перше місце на третій годині та перевершив найкращий час середи Марка Маркеса з 1.59,562. Здавалось, що це швидке коло забезпечить йому найвищу позицію за підсумками дня. Він дійсно очолював протокол протягом більшої частини дня (свій найкращий час він отримав на 19-му колі з 60), але був змушений у підсумку поступитись трьом суперникам і погодитись на четверте місце.

Кел Кратчлоу продовжує відновлюватись після складної травми ноги, яку отримав минулого року під час вікенду на Філліп-Айленді, тому на Сепанзі працює з мотоциклом, на якому задні гальма керуються великим пальцем, що для нього набагато зручніше, ніж звичайний важіль для стопи. Протягом дня британець був другим позаду Довіціозо на 0,004 секунди попри падіння, яке, на щастя, не мало суттєвих наслідків. Після прискорень останніх хвилин він опустився на п'яте місце.

Валентино Россі закінчив другий день шостим, на трохи більш ніж 0,7 секунди гірше свого товариша по команді та на 0,039 секунди попереду Тіто Рабата, який знову проїхав найбільше кілометрів за день (із 74 колами він найдовше перебував на трасі).

Марк Маркес, котрий був найшвидшим у середу, посів восьме місце, попри те що припинив роботу достроково (після 37 кіл), щоб не навантажувати плече, яке досі не відновилось, і підготуватися до останнього дня тестів.

Даніло Петруччі став дев'ятим та останнім гонщиком у межах секунди позаду Віньялеса, тоді як Такаакі Накагамі посів останнє місце у топ-10 попереду Жоанна Зарко.

Новачок Pramac Франческо Баньяя зазнав аварії протягом дня, але зміг повернутись і продовжити працювати. Він став найкращим серед дебютантів на 12-му місці.

Алейш Еспаргаро зміг вибороти 13-те місце, тоді як Фабіо Квартараро, котрий отримав поточну версію прототипа Yamaha, став 14-м і на одну позицію перевершив свого товариша по команді Франко Морбіделлі.

Штефан Брадль, котрий заміняє Хорхе Лоренсо у заводській команді Honda, посів 16-те місце попереду гонщика KTM Пола Еспаргаро, який зазнав другої аварії за два дні, та Андреа Янноне з Aprilia.

Найгіршим із контрактних гонщиків прем’єр-класу на другий день став Хафіж Шахрін – він посів 25-те місце з 27 з колом, яке було майже на 2,02 секунди гірше за час лідера.