Тести на Сепанзі: Віньялес та Россі - найшвидші гонщики другого дня

На останніх хвилинах другого дня офіційних тестів у Малайзії Маверік Віньялес випередив свого товариша по команді Валентино Россі, який став лідером за кілька хвилин перед цим.

Як і у неділю, погода завадила гонщикам розпочати тести за розкладом. Через невеликий дощ, що пройшов над трасою вночі, асфальт зранку був мокрим. Проте, за годину сонце висушило трасу, і пілоти виїхали з боксів.

Після початку на першій позиції відзначились Джек Міллер, Пол Еспаргаро та Андреа Довіціозо. Першим межу 2.00,00 перетнув Валентино Россі ближче до середини дня (1.59,766).

Перед перервою вдень межу дві хвилини подолали також Марк Маркес та Андреа Довіціозо. Чинний чемпіон був повільніший за Доктора, а от гонщик Ducati перевершив свого співвітчизника (1.59,732) і очолив таблицю з результатами.

Результат Довіціозо залишався найкращим протягом кількох годин. Лише під кінець дня його перевершили спочатку Маркес (1.59,730), а потім через кілька хвилин Жоанн Зарко (1.59,702).

У другий день тестів гонщик сателітної команди LCR Кел Кратчлоу працював одразу з трьома мотоциклами Honda. Британець майже не залишав місць у першій десятці, а коли до кінця залишалось трохи менше 30 хвилин, встановив найкращий час (1.59,443).

Проте, найшвидшими гонщиками першого дня стали два заводських пілоти Yamaha. На останніх хвилинах на першу позицію піднявся Россі з часом 1.59,390, кращим за результат переможця першого дня Дані Педроси (1.59,427).

Але майже одразу його обійшов Віньялес. Іспанець перший день завершив на 13-й позиції, і у другий день зосередився на роботі з темпом. Йому вдалося випередити усіх суперників і з часом 1.59,355 завершити понеділок лідером. Россі поступився товаришу по команді лише 0,035 секунди.

Кратчлоу в підсумку став третім. Він був повільніший за найшвидшого гонщика Yamaha не набагато більше за Россі – на 0,088 секунди.

Четверте та п’яте місця посіли два пілоти Ducati – Джек Міллер та Хорхе Лоренсо відповідно. Жоанн Зарко продовжує адаптуватись до минулорічного прототипу Yamaha. Схоже, що з ним у нього не виникає багато проблем. Він утримався до кінця дня у першій десятці і став у підсумку шостим.

Маркес тестував у понеділок новий аеродинамічний обтічник, який на приватних тестах минулого тижня випробовував тестовий гонщик Honda Хіросі Аояма. Другий день поспіль чинний чемпіон посів сьоме місце.

Наступні два місця виборола ще одна пара гонщиків Ducati Андреа Довіціозо та Даніло Петруччі.

Темп гонщиків у топ-10 був майже однаковий. Найкращого Віньялеса та Петруччі на дев’ятому місці поділили лише 0,392 секунди.

Останнє місце у десятці найшвидших посів Андреа Янноне. Відмінний результат, якщо врахувати, що італієць втратив час у середині дня через проблеми з мотоциклом, двигун якого запалав під час їзди.

Лідер першого дня Педроса посів лише 12-те місце, поступившись Алейшу Еспаргаро на Aprilia.

Найшвидшим серед гонщиків на KTM був Пол Еспаргаро на 14-му місці. Він не зміг поліпшити свій найкращий час першої половини дня, бо припинив виїзди після аварії, через яку заїзди були зупинені на десять хвилин червоним прапором. Через біль у правій стороні тіла після падіння він залишався у боксах, проте медичне обстеження не виявило у нього жодних травм.

У понеділок також двічі впав Франко Морбіделлі. Це перші аварії новачка прем’єр-класу, який завершив день 17-м.