Тести на Сепанзі: найкращим гонщиком трьох днів став Лоренсо

У першій половині третього і заключного дня тестів Хорхе Лоренсо встановив абсолютний рекорд швидкого кола на Сепанзі. Найближчим до нього став Дані Педроса, який першим побив рекорд траси, але не зміг перетнути межу 1.59.

Останній день перших передсезонних тестів у Малайзії розпочався за гарних погодних умов. Гонщики не гаяли часу і відразу виїхали на трек.

Межу дві хвилини вже після кількох розігрівочних кіл першим подолав Марк Маркес (1.59,897). Майже відразу до клубу «менше двох хвилин» долучились Андреа Довіціозо та Алекс Рінс. Від останнього ніхто не очікував такої швидкості, тим паче що з другою спробою він перевершив результат Маркеса (1.59,790) і очолив таблицю з результатами.

Наступним лідером став Лоренсо, який зменшив найкращий час одразу більш ніж на півсекунди (1.59,186).

Через 30 хвилин після початку заїздів був уперше побитий абсолютний рекорд траси. Дані Педроса проїхав коло за 1.59,009 і перевершив власне досягнення 2015 року (1.59,053).

За кілька хвилин на друге місце позаду Педроси піднявся ще один гонщик на Honda Кел Кратчлоу із 1.59,085. Взагалі протягом першої години межу 2.00 подолали загалом вісім гонщиків. Крім вищезгаданих гарну швидкість продемонстрували Тіто Рабат та Жоанн Зарко.

Вдруге абсолютний рекорд траси побив Хорхе Лоренсо, коли минуло майже дві години заїздів. Іспанець зазнав аварії при першій спробі, але друга після повернення на трасу виявилась вдалою. Відтепер його 1.58,830 буде вважатись орієнтиром швидкості на малайзійській трасі. Схоже, триразовий чемпіон світу почуває себе впевнено на новому мотоциклі, що напевно підтверджує його найшвидше коло за всі часи перегонів прем’єр-класу на Сепанзі.

До завершення дня положення у таблиці залишалось майже незмінним. У першій десятці лише Довіціозо поліпшився до четвертого місця з 1.59,169.

Гонщики працювали з гоночним темпом, робили моделювання гонки і прискорились лише на останніх хвилинах. Покращити позиції змогли Алейш Еспаргаро та Валентино Россі.

Отже, за підсумками третього дня найшвидшим став Лоренсо. Позаду нього на другій та третій позиціях завершили заїзди Педроса і Кратчлоу. Наступні два місця залишились за двома пілотами на Ducati Довіціозо та Джеком Міллером. Рінс став шостим.

Маркес третій день поспіль отримав результат, з яким посів сьоме місце. Іспанець присвятив день тестам двох варіантів нового аеродинамічного обтічника. З єдиним швидким колом він не дістався першої п’ятірці; проте чинний чемпіон світу став найкращим за стабільним темпом під час тривалого виїзду серед тих, хто робив моделювання гонки.

Россі завершив день восьмим, хоча протягом дня залишався поза топ-10. Дев'ятим став ще один гонщик Yamaha Жоанн Зарко, який поступився заводському пілоту 0,062 секунди. Маверік Віньялес за спекотних умов залишився далеко позаду своїх колег – на 18-му місці з часом гіршим за лідера майже на дві секунди.

Останнім у десятці найшвидших став Даніло Петруччі. Із лідером дня його поділили 0,698 секунди.

Після вчорашньої аварії останній тестовий день пропустив Пол Еспаргаро. Хоча жодних травм у нього не виявили, сісти за кермо мотоцикла іспанець не зміг.

Ще один гонщик не зміг повноцінно попрацювати у вівторок. Після падіння у Франко Морбіделлі була підозра на перелом вказівного та середнього пальців лівої руки. Рентген не виявив навіть тріщин, але біль у руці заважав італійцю їздити на повну силу. Він став 17-м за підсумками дня.

Наступні офіційні тести пройдуть з 16 по 18 лютого на новій трасі календаря MotoGP Бурірам у Таїланді.

Результати третього дня тестів

Поз. Гонщик Команда Найшвидше коло Розрив Інтервал Кола (найшвидше/загальна кількість)
1 Хорхе Лоренсо Ducati Team 1:58.830     21 / 48
2 Дані Педроса Repsol Honda Team 1:59.009 0.179 0.179 9 /58
3 Кел Кратчлоу LCR Honda CASTROL 1:59.052 0.222 0.043 18 / 65
4 Андреа Довіціозо Ducati Team 1:59.169 0.339 0.117 16 / 51
5 Джек Міллер Alma Pramac Racing 1:59.346 0.516 0.177 11 /36
6 Алекс Рінс Team SUZUKI ECSTAR 1:59.348 0.518 0.002 14 / 52
7 Марк Маркес Repsol Honda Team 1:59.382 0.552 0.034 9 /75
8 Валентино Россі Movistar Yamaha MotoGP 1:59.449 0.619 0.067 52 / 54