Тести у Валенсії: Віньялес став найшвидшим гонщиком другого дня

Автор: Марія Галата
21 лист. 2018 р., 16:56

Маверік Віньялес встановив найкращий час наприкінці другого дня тестів. Андреа Довіціозо та Марк Маркес на другій та третій позиціях поступились гонщику Yamaha півтора десятими.

Зранку у середу у Валенсії було дуже холодно – температура траси була лише 10 градусів.

Як і у вівторок, першим на трасу виїхав Жоанн Зарко. На той момент минуло більш ніж дві години.

Протягом наступних двох годин на трасі було близько п’яти гонщиків. Найкращим більшу частину часу був Андреа Янноне, котрий залишив бокси другим  Він очолював протокол із 1.33,382, а потім поліпшив свій час до 1.33,313.

Минуло чотири години, коли Даніло Петруччі першим перетнув межу 1.32 – з колом 1.31,940 він був швидшим серед дев’яти гонщиків, котрі до цього моменту зробили залікові кола.

У середині дня на трасі було більше ніж половина гонщиків. Серед них був Марк Маркес. Іспанець проїхав три кола, випередив Петруччі та очолив протокол з колом 1.31,068, з яким перевершив найшвидше коло першого дня Віньялеса (1.31,416).

Протягом наступної години Петруччі прискорився на пару десятих, у той час як на третій позиції один одного змінили кілька гонщиків – Пол Еспаргаро, Франко Морбіделлі, Алекс Рінс та Джек Міллер. Усі вони поступались лідеру майже секундою.

Россі після пари кіл понад годину залишався у боксах і виїхав на трасу, коли минули майже чотири години – половина тестового дня. Він одразу дістався дев’ятого місця позаду товариша по команді Маверіка Віньялеса, котрий був сьомий. На той момент найшвидшим серед пілотів Yamaha був Франко Морбіделлі на шостій позиції з колом на десяту швидшим.

У другій половині дня умови поліпшились – стало тепліше, над трасою майже не залишилось хмар.

Прискорився Довіціозо - він був спочатку сьомим, а потім поліпшився до другого місця. Андреа на 0,017 секунди випередив Петруччі, котрий протягом тривалого часу залишався другим.

За три години до кінця Петруччі знову повернувся на другу позицію, хоча його коло залишалось більше ніж на сім десятих гіршим за час Маркеса. Віньялес став четвертим, але його майже одразу випередив Морбіделлі.

Гонщики боролись за кожну тисячну секунди. Результати були дуже щільними – між Петруччі на другому місці та Россі, котрий опустився на десяте місце, було 0,28 секунди.

Віньялес та Петруччі кілька разів обмінялись позиціями, перевага найшвидшого гонщика Маркеса скоротилась до кількох десятих.

Маверік намагався прискоритись, але помилився і впав. Це була третя аварія за півгодини – перед цим впали Жоанн Зарко та Андреа Янноне.

Після аварії гонщика Yamaha траса протягом півгодини залишалась майже вільною. За цей час на друге місце з колом 1.31,145, яке було на 0,126 секунди гіршим за найкраще, піднявся Довіціозо.

За дві години до кінця на шосту позицію піднявся Хоан Мір позаду свого товариша по команді Алекса Рінса, який був швидшим за новачка менше ніж на 0,2 секунди.

Прискорився Россі – з 1.31,371 він посів четверте місце попереду Віньялеса, котрий до цього часу залишався позаду трійки найшвидших - Маркеса та двох заводських гонщиків Ducati.

Коли до завершення тестів залишалось півтори години, Маркес намагався прискоритись, але йому вдавалось бути найшвидшим лише у першому секторі.

Після кількох спроб гонщик Honda повернувся у бокси, одразу після цього його випередив Довіціозо.

Андреа ще збільшив темп і першим за два дні перевершив межу 1.31 – з колом 1.30,890 він на 0,129 секунди випередив Маркеса та посів першу позицію.

Коли до завершення виїздів залишалось трохи більше ніж година, на другу позицію піднявся Морбіделлі. Він також був швидшим за 1.31 та на швидкому колі поступився Довіціозо 0,084 секунди. Сателітного пілота Yamaha намагався випередити Петруччі, йому вдалось перевершити межу 1.31, але його час був лише третім по темпу.

На початку останньої години до п’ятого місця позаду Маркеса поліпшився Рінс, але гонщику Suzuki довелось поступитись Віньялесу.

За 40 хвилин до завершення дня Маркес піднявся на другу позицію - щоб перевершити час Довіціозо, йому бракувало 0,021 секунди. Проте це вдалось зробити Віньялесу, котрий поліпшив час гонщика Ducati на 0,133 секунди.

До картатого прапора траса була майже пустою, майже ніхто з гонщиків, хто залишався до кінця заїздів, не поліпшив свої результати.

Підсумки другого дня тестів

Найкращим у другий день та за підсумками двох днів тестів став Віньялес.  Другим став Довіціозо з колом на 0,133 секунди гіршим, третім Маркес (+0,154 с).

На кілька сотих за Маркеса були наступні два гонщики Ducati Петруччі та Міллер, які посіли четверту та п’яту позиції відповідно, яких поділили 0,02 секунди.

Морбіделлі став шостим, Алекс Рінс сьомим.

Один із небагатьох, хто прискорився на заключних спробах, був Такаакі Накагамі – він завершив день із восьмим результатом.

Останні два місця у першій десятці посіли Россі та Алейш Еспаргаро.

Найкращим серед дебютантів знову став Пекко Баньяя – він посів 11-те місце та поступився лідеру 0,648 секунди.

Також прискорився під кінець сесій Хорхе Лоренсо. Протягом дня він залишався поза топ-15, але завершив тести 12-м, з колом на шість десятих гіршим за результат Маркеса.

13-м став Пол Еспаргаро, котрий більшу частину дня був наприкінці десятки найшвидших. 14-те місце посів Хоан Мір.

Тіто Рабат завершив другий день після тривалої перерви через травму 15-м попереду дев’яти гонщиків.

16-м став Фабіо Квартараро.

Наприкінці дня, за менш ніж 1,5 години до кінця виїздів, Янноне зазнав другої аварії – так само у восьмому повороті. Його остаточним результатом стала 17-та позиція.

Через падіння на останній годині також не зміг поліпшити свій час кола Йонас Фольгер – він 18-й, котрий завершив день після аварії наприкінці сесій.

Ще один тест-пілот Мікеле Пірро завершив день 19-м.

Останні п’ять місць із 20-го по 24-те посіли Жоанн Зарко, Карел Абрахам, Хафіж Шахрін, Бредлі Сміт та Мігел Олівейра відповідно. Три з цих гонщиків – Зарко, Шахрін і Сміт – також зазнали аварій протягом останньої години тестів.

Гонщики MotoGP зустрінуться знову через тиждень – 28 та 29 листопада на трасі Херес, де пройдуть останні післясезонні тести у 2018 році до початку зимової перерви.