Тести у Валенсії: у перший день Віньялес випередив Маркеса, Лоренсо 18-й

Автор: Марія Галата
20 лист. 2018 р., 16:41

Маверік Віньялес на Yamaha став найшвидшим гонщиком у перший день післясезонних тестів у Валенсії. Хорхе Лоренсо, котрий дебютував цього вівторка у Honda, посів 18 місце.

Після дощового фіналу сезону-2018 Гран Прі Валенсії перші офіційні передсезонні тести 2019 року на Рікардо Тормо почались хоча й за прохолодних, але сонячних умов.

Для тестів гонщиків мали всі варіанти шин Michelin, з якими вони працювали протягом минулого вікенду у Валенсії, а також дві нові задні шини -  Soft і Hard, зроблені за новою технологією та з іншою гумою з лівої сторони, яка мали поліпшити як продуктивність, так і довговічність. На випадок дощу гонщики матимуть нову задню шину ExtraSoft.

Хоча дощу не було, але траса була мокра, і через низьку температуру просихала дуже повільно. Більше ніж півтори години всі пілоти залишались у боксах.

Першим через годину 40 хвилин після початку тестів на трасу виїхав Жоанн Зарко на KTM. Француз зробив три кола на дощових шинах, найшвидше з яких було 1.40,822, і повернувся у бокси після того, як ледь не впав. Майже одразу Зарко повернувся на трасу та покращив свій час до 1.34,547.

Після француза на трасу виїхали два тест-пілоти Мікеле Пірро (Ducati) та Штефан Брадль (Honda), Андреа Довіціозо та Пол Еспаргаро.

Гонщиків ставало все більше. Перші кола на мотоциклах MotoGP зробили три дебютанти - Хоан Мір із Suzuki, Пекко Баньяя із Pramac Ducati та Фабіо Квартараро з Petronas Yamaha.

На Honda у чорних кольорах виїхав Хорхе Лоренсо. Даніло Петруччі почав тестувати Desmosedici вже як заводський гонщик Ducati, а Франко Морбіделлі Yamaha нової команди Petronas.

Уперше після жахливої аварії на Сільверстоуні на трасу на своєму Ducati виїхав Тіто Рабат.

Після трьох годин тестів найшвидшим був Довіціозо з 1.33.138.

Після 13 години за місцевим часом уперше на трасу виїхали Марк Маркес та Валентино Россі на прототипах 2019 року. Почав тестувати нову Aprilia Андреа Янноне.

Маркес із першими колами очолив протокол, але через деякий час його результат перевершив Довіціозо, котрий першим перетнув межу 1.32 із 1.31,854.

Після кількох кіл першим знову був Маркес із 1.31,783. Россі також прискорився і піднявся на друге місце з колом, на 0,062 секунди гіршим за час Маркеса.

Чинний чемпіон залишався першим протягом тривалого часу, поліпшив своє коло до 1.31,718.

Коли до кінця тестів залишалось дві години, Маверік Віньялес перевершив результат гонщика Honda та з 1.31,416 піднявся на найвищий рядок.

Через п'ятнадцять хвилин після цього над трасою з’явились дощові прапори. Усі гонщики повернулись у бокси. На трасу ніхто більше не виїжджав.

Підсумки першого дня тестів

Отже, найкращим у перший день офіційних тестів сезону-2019 став Віньялес. Він перевершив Маркеса на 0,302 секунди.

Новий товариш Марка по команді Лоренсо зробив на Honda 28 кіл і посів 18-те місце. Його найкращий результат був гіршим за час Маркеса на 1,2 секунди.

Валентино Россі закінчив перший день тестів із третім результатом попереду Довіціозо, котрий був лише на 0,001 секунду повільнішим.

П’яте місце посів тест-пілот Honda Брадль, який заміняв травмованого Кела Кратчлоу у LCR.

Вражаючий результат отримав Франко Морбіделлі – на Yamaha нової сателітної команди Petronas він був шостим, менш ніж на 0,7 секунди позаду Віньялеса.

Алейш Еспаргаро на Aprilia став сьомим, у той час як його новий товариш по команді Андреа Янноне був лише 19-м.

Петруччі посів восьме місце попереду Пола Еспаргаро, чий новий товариш по команді KTM Зарко був 17-м.

Мікеле Пірро завершив першу десятку. Італієць став єдиним гонщиком, який зазнав аварії протягом дня.

Чинний чемпіон Moto2 Франческо Баньяя був найкращим серед новачків на 11-му місці, перевершивши Алекса Рінса із Suzuki на 0,006 секунди.

Дебют Джека Міллера на заводському Ducati закінчився передчасно через механічні проблеми – гонщик Pramac став 14-м.

Новачок Suzuki Хоан Мір посів 15-те місце, Тіто Рабат 16-те.

Новий тестовий гонщик Yamaha Йонас Фольгер та новачок Фабіо Квартараро посіли 22-ге та 23-тє місця відповідно. Останні позиції поділили два гонщики Tech 3 Хафіж Шахрін і Мігел Олівейра на нових КТМ.

Технічні оновлення

Маркес, котрий після кількох аварій під час фіналу у Валенсії відчуває себе не дуже гарно, працював у перший день тестів із трьома мотоциклами - версією 2018 року, новим прототипом та комбінацією них двох.

Россі та Віняьлес отримали від Yamaha два нових двигуни різних специфікацій, які були встановлені на шасі 2018 року. Вони продовжать працювати з ними на наступних тестах, остаточний вибір двигуна вони мають зробити у Сепанзі в лютому.

Aprilia надала Янноне останню версію RS-GP і рамою на базі прототипу 2017 року. Згодом Андреа протестує мотоцикл минулого сезону.

Рінс тестував оновлений Suzuki, у той час як Мір їздив на прототипі 2018 року.

Ducati надали Довіціозо та Пірро мотоцикли 2019 року, у той час як Петруччі працював із Desmosedici 2018-го.