Топ-10 подій сезону MotoGP: швидше, більше, краще

Пропонуємо вам пригадати найголовніші та найцікавіші події сезону MotoGP 2016 року.

Минулого року оновили чимало рекордів. Деякі з них — такі, як дев'ять різних переможців Гран Прі — назавжди увійдуть в історію чемпіонату.

1/22

Рекорди найкращого часу кола під час гонки на чотирьох треках переписали Хорхе Лоренсо (Франція та Валенсія), Маверік Віньялес (Каталунья) та Андреа Янноне (Австрія).

2/22

Найкращий час у кваліфікації покращили п’ять разів - Марк Маркес на Каталуньї та в Чехії, Андреа Янноне на Моторленді Арагону, Хорхе Лоренсо в Сан-Маріно та Валенсії.

3/22

Цього року встановлено чотири нові рекорди треків - в Катарі та Валенсії Хорхе Лоренсо, на Каталуньї Маверіком Віньялесом та у Сан-Маріно Дані Педросою.

4/22

Також покращені рекорди найбільшої швидкості на п’яти трасах. Всі вони зроблені гонщиками Ducati: Андреа Янноне був найшвидшим у Катарі (351,2 км/год), в Муджелло (354,9 км/год) та на Каталуньї (347,2 км/год), а його товариш по команді Андреа Довіціозо - на Ред Булл Ринзі (313,0 км/год) та в Остіні (345,2 км/год).

5/22

Чемпіон світу MotoGP Марк Маркес четвертий рік поспіль став найсильнішим на трасі в Остіні, причому усі чотири рази він стартував із поул-позиції.

6/22

Джек Міллер виграв гонку ТТ Ассен, ставши першим сателітним гонщиком, який виграв Гран Прі після Тоні Еліаса в Ешторілі в 2006 році. Він також став першим австралійцем, якому вдалося виграти гонку MotoGP після перемоги Кейсі Стоунера у 2012 році.

7/22

Маверік Віньялес здобув перемогу на Сільверстоуні, яка стала першою перемогою за сухої погоди для Suzuki з 2000 року, коли переміг Кенні Робертс-молодший на Мотегі, та першою перемогою після виграшу за дощових умов Кріса Вермюлена у 2007 року. Він також здобув для японського виробника рекордну за часи перебування у чемпіонаті кількість очок - 202 бали.

8/22

Після п'яти повних сезонів в MotoGP Кратчлоу нарешті відкрив відлік перемогам і виграв відразу дві гонки - дощову в Чехії і суху в Австралії. Він став ще одним британським гонщиком, якому вдалося виграти дві гонки в одному сезоні прем'єр-класу. Раніше це зробили Леслі Грем, Джефф Дюк, Джон Сертіз, Майк Хейлвуд, Філ Рід і Баррі Шин, якому це вдалося востаннє в 1979 році. Ще одне досягнення на його рахунку – він став першим британцем, який переміг на Філліп-Айленді.

9/22

В Австрії Андреа Янноне здобув свою дебютну перемогу в MotoGP, яка крім того стала першою після шестирічної перерви перемогою Ducati. Крім того, із другим місцем Андреа Довіціозо це був єдиний дубль на подіумі цього року для італійського виробника.

10/22

В Малайзії Андреа Довіціозо здобув свою другу перемогу в MotoGP після 2009 року у Великій Британії, але тоді він змагався на Honda. Отже, на італійському мотоциклі він виграв вперше.

11/22

Четверте місце Ектора Барбера на Сепанзі - найкращий результат у кар'єрі іспанця у великих призах з моменту його дебюту у MotoGP у 2010 році. Крім того, він вперше за останні чотири роки здобув місце на передньому ряді стартової решітки.

12/22

Результати обох гонщиків Avintia -  Ектора Барбери та Лоріса База - стали найкращими результатами команди за всі часи її існування.

13/22

Із перемогою в Мізано цього сезону Дані Педроса подовжив власну естафету, з якою посідає окреме місце в історії чемпіонату. 15 років поспіль він виграє принаймні один Гран Прі за сезон.

14/22

Цього року заводська Aprilia дивувала уболівальників MotoGP результатами своїх гонщиків, а в Арагоні Штефан Брадль та Альваро Баутіста навіть фінішували попереду обох гонщиків іншого італійського виробника прем’єр-класу Ducati. Але це були не найкращі результати для обох гонщиків – Брадль був сьомим в Аргентині та восьмим в Нідерландах, у той час як Баутіста досяг фінішу на Ле-Мані так само дев’ятим, свою домашню гонку в Каталонії завершив восьмим, а от сьоме місце в Японії стало його найкращим результатом за останні два роки.

15/22

Для Валентино Россі найслабкішим місцем завжди були кваліфікації, отже, поул в Японії, який став 64-м за всю кар’єру гонщика, можна вважати чималим досягненням. Хоча після завершення сезону у Марка Маркеса, який прийшов у королівський клас лише в 2013 році, та у Хорхе Лоренсо їх виявилось на один більше – у кожного по 65.

16/22

На Гран Прі Австралії Пол Еспаргаро вперше за свою кар’єру у прем’єр-класі стартував з першого ряду стартової решітки. Після відмінного старту йому вдалося кілька поворотів їхати попереду чемпіона світу Маркеса, боротися у топ-5 протягом довгих 27 кіл дистанції і фінішувати на п’ятій позиції. Цього року вдруге за три сезони у MotoGP він посів четверте місце (в Нідерландах) після Гран Прі Франції у своєму дебютному сезоні в 2014 році.

17/22

Третій титул Марк Маркес здобув завдяки найстабільнішому шляху до перемоги. На його цьогорічному рахунку сім поул-позицій, п’ять перемог, дванадцять подіумів та лише один фініш із нулем. Він став наймолодшим в історії чемпіонату володарем трьох титулів прем’єр-класу.

18/22

Ще один не дуже приємний рекорд сезону – найбільша кількість аварій у сезоні. У прем’єр-класі їх було 288, в середньому по 23 за вікенд. Серед них 81 раз гонщики зазнавали аварій в гонках, 54 рази під час третьої практики та 43 під час другої. Протягом першої та другої кваліфікацій сталося відповідно 19 та 23 аварій. Найменше гонщики падали під час недільної розминки – лише 16 разів.

19/22

Рекордсменом в цій номінації став Кел Кратчлоу із 26 аваріями, Джек Міллер впав 25 разів, а Йонні Ернандес та Марк Маркес поділили третє місце – у них по 17 падінь.

20/22

Найобережнішим гонщиком року став Валентино Россі – у нього лише чотири аварії. У Маверіка Віньялеса їх п’ять, а у Андреа Довіціозо та Ектора Барбери по шість.

21/22

Цього сезону Гран Прі вигравали чотири різних виробники - Yamaha, Honda, Ducati та Suzukі. Таке відбувається вперше після сезону MotoGP 2007 року.

22/22

І найголовніший рекорд сезону – після виграшу на Гран Прі Малайзії Андреа Довіціозо став дев'ятим переможцем сезону. Решті восьми це вдалося зробити послідовно, утворюючи найдовшу серію з різних переможців за усі часи існування прем'єр-класу. Належать вони чотирьом заводським і двом сателітним командам. Крім того, для чотирьох із них перемоги стали дебютними.