Топ-10 подій сезону MotoGP: швидше, більше, краще

25 груд. 2016 р., 19:28

Пропонуємо вам пригадати найголовніші та найцікавіші події сезону MotoGP 2016 року.

Минулого року оновили чимало рекордів. Деякі з них — такі, як дев'ять різних переможців Гран Прі — назавжди увійдуть в історію чемпіонату.

Поул-позиція Хорхе Лоренсо, Yamaha Factory Racing

1/22

Рекорди найкращого часу кола під час гонки на чотирьох треках переписали Хорхе Лоренсо (Франція та Валенсія), Маверік Віньялес (Каталунья) та Андреа Янноне (Австрія).

Марк Маркес, Repsol Honda Team

2/22

Найкращий час у кваліфікації покращили п’ять разів - Марк Маркес на Каталуньї та в Чехії, Андреа Янноне на Моторленді Арагону, Хорхе Лоренсо в Сан-Маріно та Валенсії.

Маверік Віньялес, Team Suzuki Ecstar MotoGP

3/22

Цього року встановлено чотири нові рекорди треків - в Катарі та Валенсії Хорхе Лоренсо, на Каталуньї Маверіком Віньялесом та у Сан-Маріно Дані Педросою.

Андреа Довіціозо, Ducati Team, Андреа Янноне, Ducati Team

4/22

Також покращені рекорди найбільшої швидкості на п’яти трасах. Всі вони зроблені гонщиками Ducati: Андреа Янноне був найшвидшим у Катарі (351,2 км/год), в Муджелло (354,9 км/год) та на Каталуньї (347,2 км/год), а його товариш по команді Андреа Довіціозо - на Ред Булл Ринзі (313,0 км/год) та в Остіні (345,2 км/год).

Переможець гонки Марк Маркес, Repsol Honda Team

5/22

Чемпіон світу MotoGP Марк Маркес четвертий рік поспіль став найсильнішим на трасі в Остіні, причому усі чотири рази він стартував із поул-позиції.

Подіум: переможець гонки Джек Міллер, Marc VDS Racing Honda

6/22

Джек Міллер виграв гонку ТТ Ассен, ставши першим сателітним гонщиком, який виграв Гран Прі після Тоні Еліаса в Ешторілі в 2006 році. Він також став першим австралійцем, якому вдалося виграти гонку MotoGP після перемоги Кейсі Стоунера у 2012 році.

Подіум: переможець гонки Маверік Віньялес, Team Suzuki MotoGP

7/22

Маверік Віньялес здобув перемогу на Сільверстоуні, яка стала першою перемогою за сухої погоди для Suzuki з 2000 року, коли переміг Кенні Робертс-молодший на Мотегі, та першою перемогою після виграшу за дощових умов Кріса Вермюлена у 2007 року. Він також здобув для японського виробника рекордну за часи перебування у чемпіонаті кількість очок - 202 бали.

Переможець гонки Кел Кратчлоу, Team LCR Honda

8/22

Після п'яти повних сезонів в MotoGP Кратчлоу нарешті відкрив відлік перемогам і виграв відразу дві гонки - дощову в Чехії і суху в Австралії. Він став ще одним британським гонщиком, якому вдалося виграти дві гонки в одному сезоні прем'єр-класу. Раніше це зробили Леслі Грем, Джефф Дюк, Джон Сертіз, Майк Хейлвуд, Філ Рід і Баррі Шин, якому це вдалося востаннє в 1979 році. Ще одне досягнення на його рахунку – він став першим британцем, який переміг на Філліп-Айленді.

Переможець гонки Андреа Янноне, Ducati Team та Джіджі Далл'Інья, керівник Ducati Team

9/22

В Австрії Андреа Янноне здобув свою дебютну перемогу в MotoGP, яка крім того стала першою після шестирічної перерви перемогою Ducati. Крім того, із другим місцем Андреа Довіціозо це був єдиний дубль на подіумі цього року для італійського виробника.

Андреа Довіціозо, Ducati Team

10/22

В Малайзії Андреа Довіціозо здобув свою другу перемогу в MotoGP після 2009 року у Великій Британії, але тоді він змагався на Honda. Отже, на італійському мотоциклі він виграв вперше.

Ектор Барбера, Avintia Racing

11/22

Четверте місце Ектора Барбера на Сепанзі - найкращий результат у кар'єрі іспанця у великих призах з моменту його дебюту у MotoGP у 2010 році. Крім того, він вперше за останні чотири роки здобув місце на передньому ряді стартової решітки.

Лоріс Баз, Avintia Racing

12/22

Результати обох гонщиків Avintia -  Ектора Барбери та Лоріса База - стали найкращими результатами команди за всі часи її існування.

Переможець гонки Дані Педроса, Repsol Honda Team, друге місце Валентино Россі, Yamaha Factory Racing

13/22

Із перемогою в Мізано цього сезону Дані Педроса подовжив власну естафету, з якою посідає окреме місце в історії чемпіонату. 15 років поспіль він виграє принаймні один Гран Прі за сезон.

Штефан Брадль, Aprilia Racing Team Gresini, Альваро Баутіста, Aprilia Racing Team Gresini

14/22

Цього року заводська Aprilia дивувала уболівальників MotoGP результатами своїх гонщиків, а в Арагоні Штефан Брадль та Альваро Баутіста навіть фінішували попереду обох гонщиків іншого італійського виробника прем’єр-класу Ducati. Але це були не найкращі результати для обох гонщиків – Брадль був сьомим в Аргентині та восьмим в Нідерландах, у той час як Баутіста досяг фінішу на Ле-Мані так само дев’ятим, свою домашню гонку в Каталонії завершив восьмим, а от сьоме місце в Японії стало його найкращим результатом за останні два роки.

Поул-позиція Валентино Россі, Yamaha Factory Racing

15/22

Для Валентино Россі найслабкішим місцем завжди були кваліфікації, отже, поул в Японії, який став 64-м за всю кар’єру гонщика, можна вважати чималим досягненням. Хоча після завершення сезону у Марка Маркеса, який прийшов у королівський клас лише в 2013 році, та у Хорхе Лоренсо їх виявилось на один більше – у кожного по 65.

Пол Еспаргаро, Monster Yamaha Tech 3

16/22

На Гран Прі Австралії Пол Еспаргаро вперше за свою кар’єру у прем’єр-класі стартував з першого ряду стартової решітки. Після відмінного старту йому вдалося кілька поворотів їхати попереду чемпіона світу Маркеса, боротися у топ-5 протягом довгих 27 кіл дистанції і фінішувати на п’ятій позиції. Цього року вдруге за три сезони у MotoGP він посів четверте місце (в Нідерландах) після Гран Прі Франції у своєму дебютному сезоні в 2014 році.

17/22

Третій титул Марк Маркес здобув завдяки найстабільнішому шляху до перемоги. На його цьогорічному рахунку сім поул-позицій, п’ять перемог, дванадцять подіумів та лише один фініш із нулем. Він став наймолодшим в історії чемпіонату володарем трьох титулів прем’єр-класу.

Аварія Джека Міллера, Estrella Galicia 0,0 Marc VDS

18/22

Ще один не дуже приємний рекорд сезону – найбільша кількість аварій у сезоні. У прем’єр-класі їх було 288, в середньому по 23 за вікенд. Серед них 81 раз гонщики зазнавали аварій в гонках, 54 рази під час третьої практики та 43 під час другої. Протягом першої та другої кваліфікацій сталося відповідно 19 та 23 аварій. Найменше гонщики падали під час недільної розминки – лише 16 разів.

Кел Кратчлоу, Team LCR Honda

19/22

Рекордсменом в цій номінації став Кел Кратчлоу із 26 аваріями, Джек Міллер впав 25 разів, а Йонні Ернандес та Марк Маркес поділили третє місце – у них по 17 падінь.

20/22

Найобережнішим гонщиком року став Валентино Россі – у нього лише чотири аварії. У Маверіка Віньялеса їх п’ять, а у Андреа Довіціозо та Ектора Барбери по шість.

Марк Маркес, Repsol Honda Team, Андреа Янноне, Ducati Team, Валентино Россі, Yamaha Factory Racing

21/22

Цього сезону Гран Прі вигравали чотири різних виробники - Yamaha, Honda, Ducati та Suzukі. Таке відбувається вперше після сезону MotoGP 2007 року.

Дев'ять переможців: Хорхе Лоренсо, Yamaha Factory Racing, Валентино Россі, Yamaha Factory Racing, Дж

22/22

І найголовніший рекорд сезону – після виграшу на Гран Прі Малайзії Андреа Довіціозо став дев'ятим переможцем сезону. Решті восьми це вдалося зробити послідовно, утворюючи найдовшу серію з різних переможців за усі часи існування прем'єр-класу. Належать вони чотирьом заводським і двом сателітним командам. Крім того, для чотирьох із них перемоги стали дебютними.