Третя практика: Новий рекорд траси Маркеса

Останні хвилини тренування були дуже напруженими. Вчорашній рекорд кола на трасі Сільверстоуна покращили Марк Маркес та Маверік Віньялес, а от Валентино Россі ледь зумів потрапити до другої кваліфікації.

До останніх хвилин результати вечірнього п’ятничного тренування виявились кращими для більшості гонщиків на третій практиці у суботу вранці.

Першим свій результат другої практики зменшив на 0,182 с Маверік Віньялес (2:01.539), але цього було недостатньо, щоб змінити позицію в таблиці.

Алейш Еспаргаро за 15 хвилин до закінчення заїзду піднявся на третє місце, проїхавши коло за 2:01.841, опинившись позаду свого товариша по команді.

Але основні події третьої практики розгорнулись на самих останніх хвилинах.

Першим покращив вчорашній рекорд Янноне на 0,18 с Кел Кратчлоу, очоливши практику - йому, на жаль, не вдалося утриматись там надовго.

Майже одразу Віньялес піднявся на перший рядок таблиці – він проїхав коло за 2:01.058.

Коли залишалось біля двох хвилин до закінчення заїзду, Марк Маркес із результатом 2:00.944 встановив новий рекорд траси, який дозволив йому фінішувати на позиції лідера.

Вже після картатого прапору, завершуючи своє останнє коло, Віньялес також перетнув межу 2,01 хв., але щоб випередити поточного лідера чемпіонату йому бракувало 0,003 с.

Зробивши кілька швидких останніх кіл, третім фінішував Андреа Янноне. Кратчлоу опустився на четверту позицію, ставши найкращим серед сателітних гонщиків.

Хорхе Лоренсо посів п’яте місце, а от його товариш по команді Валентино Россі майже не опинився у першій кваліфікації – за дві хвилини до закінчення тренування він посідав 11-те місце. Його останнє коло дозволило йому піднятися на дев’яту позицію, але, наприкінці-кінці, він став останнім, хто пройшов у другу кваліфікацію.

Завершивши вчорашню другу практику дев’ятим, Дані Педроса також потрапив до «зони ризику» поза межами топ-10 із 12-им місцем на останніх хвилинах. Передостаннє коло він проїхав швидше за попередені, але його положення у таблиці із результатами не змінилось. Вже після картатого прапору, перетнувши старт-фінішну пряму одним із останніх, Педроса піднявся на восьме місце.

До другої кваліфікації потрапили Андреа Довіціозо на сьомому місці та Алейш Еспаргаро на дев’ятому.

Підступний 12-ий поворот сьогодні вранці відвідали ще два гонщики – на 15-ій хвилині там не втримався після перекладання Альваро Баутіста, а менше ніж за вісім хвилин до закінчення заїзду, намагаючись зробити більш швидке коло, скориставшись вільною трасою, оскільки майже всі гонщики заїхали на піт-стоп, у гравії опинився Андреа Янноне. Гонщику Ducati встиг повернутися у бокси за другим мотоциклом і зробити найшвидше коло цього тренування, з яким він став останнім у топ-3.

Хто ж здобуде поул-позицію? Дізнаємося вже за кілька годин. початок першої кваліфікації о 16-10 за Київським часом.