Третя практика: Янноне найкращий, у Маркеса вивих плеча

Ducati подовжували домінувати під час третьої практики, а от лідер чемпіонату змусив вболівальників понервувати після своєї аварії – через падіння він отримав вивих плеча.

У суботу зранку було значно тепліше, ніж у п’ятницю, сонце прогріло повітря до 19 градусів, а трасу до 20.

З перших хвилин Андреа Довіціозо очолив практику із часом 1:23.617. Другим та повільнішим на 0,238 с був його товариш по команді Андреа Янноне. Інши гонщики залишались поза 1 хв. 24 с - Маверік Віньялес був третім, Валентино Россі четвертим, Кел Кратчлоу п’ятим.

Марк Маркес, із перших кіл посівши лише десятий рядок, через кілька кіл зміг піднятися на третє місце позаду гонщиків заводської Ducati із кращим колом 1:24.265.

Через десять хвилин після початку Маркес, їдучі за Дані Педросою на пагорбі в третьому повороті, загальмував, намагаючись уникнути зіткнення із товаришем по команді, впав, не втримавши мотоцикл.

Після падіння лідер чемпіонату підвівся за допомогою маршалів і одразу спрямував у медичний центр. За кілька хвилин він з’явився у боксах, але, поспілкувавшись із командою, майже одразу залишив їх. Пізніше з’ясувалось, що він постраждав від вивиху плеча. Найкраще коло лідера чемпіонату, яке він зміг показати до падіння, дозволило йому залишитись на дев’ятому місці і у другій кваліфікації.

Біля 15-ти хвилин до кінця Віньялес покращив свій результат до 1:24.007 і піднявся на третю позицію.

За останні хвилини більшість гонщиків змогли значно прискоритись.

Янноне випередив товариша по команді і з часом 1:23.617 став у суботу вранці найкращим. Другим фінішував Віньялес із часом, повільнішим на 0,428 с.

Хорхе Лоренсо на початку практики був у першій десятці, але кілька останніх кіл були значно швидшими - в результаті він зміг стати третім (1:23.843).

Найшвидшим із сателітних гонщиків був Скотт Реддінг із Pramac Ducati – поступившись чинному чемпіону світу 0,119 с, він посів четверте місце.

Валентино Россі майже весь час тренування був у топ-п’ять, після картатого прапору він залишився на п’ятому місці.

Другий гонщик Suzuki Алейш Еспаргаро із кращим колом 1:24.108 закінчив сесію шостим.

Довіціозо, не дивлячись на лідерство протягом всієї третьої практики аж до останніх хвилин, зміг утриматись лише на сьомому місці.

Ектор Барбера на сателітній Ducati з різницею менше 0,001 с посів восьме місце за гонщиком заводської команди.

Педроса, який був поза межами топ-10 майже весь час заїзду, став останнім, хто потрапив до другої кваліфікації.

Маркес не був єдиним, хто зазнав аварії - за три хвилини до закінчення сесії у третьому повороті впав Джек Міллер, на останній в четвертому Кратчлоу.