Із поул-позиції стартуватиме Довіціозо

Андреа Довіціозо розпочне Гран Прі Малайзії із поул-позиції. Поруч із ним на першій лінії посіли місця Валентино Россі та Хорхе Лоренсо. Не дивлячись на початок із Q1 і лоусайд у Q2, Кел Кратчлоу стартуватиме п'ятим.

Після п’яти хвилин першої кваліфікації найкращими були Скотт Реддінг та Даніло Петруччі, але до середини заїзду перші два місця посіли Лоріс Баз (2:12.884) та Джек Міллер (2:13.372).

В середині сесії Бредлі Сміт піднявся на друге місце із 2:13.088, але майже одразу його випередив на 0.179 секунди Кел Кратчлоу.

Коли йшла боротьба за другу позицію, намагаючись прискоритись, у другому повороті помилився і через лоусайд впав лідер заїзду Баз. Він повернувся до боксів і на другом мотоциклі виїхав на трасу лише на останніх хвилинах.

Кратчлоу вдалося стати лідером за п’ять хвилин до кінця із часом 2:12.041. Із наступною спробою британець прискорився до 2:11.591 і з таким результатом перейшов до другої кваліфікації.

Разом із ним продовжуватиме боротьбу за місце на стартовій решітці Баз, якому пощастило і якого нікому так і не вдалося випередити.

На жаль, Сміту забракло лише 0,014 секунди, а Міллеру 0,023 секунди, щоб перейти до другої кваліфікації. Під час заїзду сталася ще одна аварія – у дев’ятому повороті впав Штефан Брадль.

Друга кваліфікація

Із початкового кола (2:11.511) Андреа Довіціозо посів першу позицію, яку не залишав до самого кінця, лише покращив свій результат на 0,026 секунди у останній спробі, яку гонщик Ducati завершив під картатим прапором.

Валентино Россі та Хорхе Лоренсо боролися за другу позицію протягом всього заїзду. В середині сесії до них долучився Марк Маркес. На заключних хвилинах другим був Лоренсо із часом 2:11.787, але останнє швидке коло його товариша по команді, яке той завершив під картатим прапором, було кращим на 0,056 секунди. Маркесу забракло 0.087 секунди, щоб утриматись у першій трійці, отже, він стартуватиме четвертим.

Але справжнім героєм кваліфікації став Кратчлоу. Йому не пощастило у третій практиці, коли він впав під час свого швидкого кола, яке могло дозволити йому минути першу кваліфікацію. Британець став найшвидшим у першій заліковій сесій, але на останніх хвилинах другого заїзду потрапив у аварію у 11-му повороті, посідаючи на той момент 11-те місце. Йому вдалося підняти мотоцикл, повернутися на трасу і подовжити боротьбу. Він перетнув старт-фінішну пряму одним із останніх і зміг зробити коло, дякуючи котрому посів п’яте місце на стартовій решітці.

Андреа Янноне програв товаришу по команді, який здобув поул, більше секунди і став шостим. Із третього ряду попереду Альваро Баутісти стартуватимуть обидва гонщики Suzuki, причому Алейш Еспаргаро цього разу випередив Маверіка Віньялеса на 0.112 секунди.

Можливо, результати кваліфікації були би іншими. На останніх хвилинах, коли гонщики зазвичай намагаються зробити найшвидшу спробу, в дев'ятому повороті впав Алейш Еспарагро. Через те, що його мотоцикл опинився на трасі, були підняті жовті прапори, які зіпсували найшвидше коло більшості гонщикам, бо змусили їх сповільнитися.