SBK UA, другий етап: гонка класів Аматор – «шестисотки» боролись із «літрами» на рівних

Автор: Марія Галата
7 лип. 2018 р., 14:10

Переможцем гонки спортсменів-початківців став Вадим Новіков із класу «Аматор-1000». Проте більшість учасників класу «Аматор-600» гідно боролись і випередили своїх суперників на потужніших мотоциклах.

Попри те, що досвід у більшості учасників третього заїзду спортсменів-початківців мінімальний, а для декого ця гонка взагалі була першою у житті, заїзд був цікавим із багатьма обгонами та боротьбою. На стартовій рештці вишикувались 16 гонщиків – шестеро на «літрових» мотоциклах і десятеро на «шестисотках».

Перед початком гонки траса майже висохла, але через холодний вітер погодні умови були не найкращими. Пілоти боролись, але намагались бути обережними. Видовищних обгонів протягом 12 кіл було вдосталь, першими фінішу дістались найсильніші.

Кваліфікацію виграв Юрій Мірошниченко з класу «Аматор-600». Найкращим серед гонщиків класу «Аматор-1000» став Вадим Новіков на третій позиції. Серед учасників заїзду були також дві дівчини - Тетяна Даніленко та Ганна Бондаренко, обидві на «шестисотках».

Зі старту пелетон очолив Новіков, а позаду нього одразу почалась боротьба між Мірошниченком та Петро Ходаковським. Кілька разів вони обмінялись місцями, що дозволило лідеру отримати перевагу.

Новіков фінішував з перевагою у п’ять секунд і став переможцем класу «Аматор-1000». Другим картатий прапор побачив Мірошниченко, якому вдалося відірватись від Ходаковського у середині заїзду. Попри майже вдвічі потужніший мотоцикл останній поступився супернику більше 11 секунд.

№96 Юрій Мірошниченко, RS Moto

Ходаковський завершив гонку третім і став другим серед гонщиків на «літрових» мотоциклах. Третє місце у цьому класі посів Кирило Желібо, який почав гонку з гарним темпом і їхав перші кола п’ятим. В середині заїзду він втратив пару позицій, а на останньому колі пропустив кілька суперників. усі вони були гонщиками класу «Аматор-600», тому Желібо все одно утримався на третьому місці свого класу літрових байків.

Якщо з топ-3 класу «Аматор-1000» було все більш-менш зрозуміло зі старту, боротьба за друге і третє місця на подіумі класу «Аматор-600» була напруженою та тривала майже до фінішу.

№666 Тетяна Даніленко, Team Race PRO

Тетяна Даніленко не брала участі у кваліфікації, тому стартувала з останнього 16-го місця. Попри це перше коло вона завершила десятою. На третьому колі пілотесі довелося боротися за третє місце у класі «Аматор-600» із Владиславом Золотарьовим та Данилом Вишемірським.

На шостому колі Ярослав Овчаренко, який їхав четвертим і претендував на друге місце класу «Аматор-600», зійшов.

Золотарьов тримався попереду Вишемірського та Даніленко до середини дистанції, але потім сповільнився та у підсумку завершив гонку восьмим в абсолюті та п’ятим у своєму класі.

З шостого кола Вишемірський їхав четвертим на значній відстані від решти учасників. Він утримався до фінішу на цій позиції та став другим у класі «Аматор-600».

Даніленко завершила гонку п’ятою і посіла третє місце на подіумі серед «шестисоток», залишивши позаду шістьох суперників.