Олексій Чуклін перемагає на етапі Муджелло Європейській серії VdeV

16 вер. 2016 р., 08:54

Український спортсмен здобув перемогу на етапі міжнародного гоночного чемпіонату в Італії.

Олексій Чуклін
Старт гонки
Олексій Чуклін лідирує в гонці

Вперше в історії український спортсмен здобуває перемогу в основному заліку міжнародних змагань з перегонів на автомобілях з відкритими колесами.

Європейська серія VdeV має 24-річну історію. У 2016 році в чемпіонаті VdeV Monoplace виступають 50 пілотів в складі 19 команд. Сім етапів чемпіонату проходять на відомих трасах Європи і включають в себе по три гонки в рамках кожного етапу. Пілоти змагаються на автомобілях з відкритими колесами «Формула Рено 2.0», розганяються до 100 км / год за 3 секунди і розвиваючих бічні перевантаження в 3G.

Черговий етап чемпіонату VdeV Monoplace пройшов в минулі вихідні на Італійської трасі Муджелло. За результатами трьох гонок, Олексій Чуклін, який виступає за голландську команду Manor MP Motorsport і представляє Україну, зайняв четверте, третє і перше місця.

Стартувавши в третій гонці з четвертого місця, Чуклін один за іншим обійшов конкурентів в числі яких були чемпіон серії 2015 Давід Дру (David Droux), що представляє Швейцарію, і поточний лідер чемпіонату австралієць Александр Пейроні (Alexander Peroni). Останній стартував з поула і більшу частину гонки зберігав лідерство, однак на передостанньому колі Олексій обігнав і його.

«Я, зрозуміло, задоволений результатом. Це була не найпростіша гонка, хоча, напевно, і не найскладніша - ділиться спортсмен, чия кар'єра склалася виключно в Європейський серіях. Ми очікували, що в третій гонці виступатимемо впевненіше, ніж у попередніх двох, так як менше суперників зношуємо гуму. Це обумовлено настройками болідів і пілотажем. Найбільшою боротьби я очікував від Рінуса ван Калмтхаут (Rinus Van Kalmthout), так як він має ідентичні налаштування, хоча в дійсності, найскладніше було обігнати Александра (Alexander Peroni)».

Нагадуємо, що на початку липня Олексій в рамках того ж чемпіонату на трасі в Арагоні (Іспанія) також показав чудовий результат, піднявшись на подіум у всіх трьох гонках етапу. Тоді в інтерв'ю українській пресі про результати в Іспанії на питання «коли можна очікувати нових перемог для України» Олексій відповів:

«Власне, Арагон - не моя траса, я ніколи не був на ній особливо швидкий, але зумів тричі завоювати третє місце. Скажімо, італійська Муджелло більше підходить мені по духу, тому що вона в цілому більш швидкісна, тому там можлива перемога .

Довго чекати не довелося - вже на наступному етапі серії зазвучав гімн України.

За словами гонщика, спортсмен продовжить виступати в чемпіонаті VdeV до кінця сезону в складі Manor MP Motorsport.