Четвертий етап UASBK: перша гонка визначила чемпіонів двох класів

Після чотирьох етапів достроково стали переможцями у своїх класах Анатолій Єфімов та Дар'я Разумова. За решту місць боротьба триватиме до фіналу.

Першими на стартову решітку виїхали 13 гонщиків класів Майстер, Юніор+Суперспор-300 та Леді – по п’ятеро дівчат та юнаків і троє найдосвідченіших гонщиків.

З поул-позиції стартував Анатолій Єфімов (Kawasaki ZX10R). Він із перших метрів дистанції вирвався уперед і залишався лідером до картатого прапора.Анатолій Єфімов

Анатолій Єфімов

Боротьба за друге місце в абсолюті була однією з найцікавіших у цьому заїзді. Із другого місця гонку починав Ілля Михальчик (Kawasaki Ninja 300) попереду Дар’ї Разумової (Suzuki GSX-R ‎600) та Зенона Вшоли (KTM RC 390), які були третьою та четвертим  відповідно.

Перше коло Ілля закінчив четвертим, поступившись двом суперникам. На другому колі він випередив Вшолу і почав наздоганяти дівчину, яка на той момент мала перевагу біля двох секунд.

Коли позаду залишилось чотири кола, Михальчик дістався Разумової і почав атакувати. Протягом кількох наступних кіл вони кілька раз обмінювались позиціями, поки наприкінці восьмого кола Ілля остаточно не виборов місце попереду. У підсумку він фінішував більш ніж на п’ять секунд раніше гонщиці.

Топ-3 заїзду – Єфімов, Михальчик та Разумова - стали переможцями у своїх класах.

Найкраща десятка

Після боротьби на перших колах Зенон Вшола (KTM RC 390) проїхав решту дистанції і фінішував четвертим, але серед юнаків здобув срібло.Ілля Михальчик, Зенон Вшола

Ілля Михальчик, Зенон Вшола

Хоча Владислав Гарбарук їхав на Kawasaki Ninja 300, він зумів скористатися кращою позицією на старті і їхав п’ятим протягом перших чотирьох кіл. Він поступився Леоніду Протасову лише на п’ятому колі, хоча той їхав на літровому Yamaha YZF-R1.

Невдало почалась гонка для Владислава Білого, який через технічні несправності свого Kawasaki Ninja 300 був змушений заїхати на піт-лейн після другого кола. Пропустивши коло, він повернувся на трасу і до фінішу боровся з Гарбаруком, якого таки обійшов на останньому колі.

Хоча було зрозумілим, що Білий посяде останнє місце, не можна не відзначити їхнього протистояння, яке перетворилось на справжню битву у кінці дистанції.Владислав Гарбарук, Владислав Білий

Владислав Гарбарук, Владислав Білий

Тетяна Даниленко (Avgusta F3 675) рушила з місця раніше, ніж згасло світло стартового світлофора. Перші два кола вона їхала між Гарбаруком та Протасовим, але на третьому поступилась суперникам і опинилась на сьомій позиції. Решта гонщиків залишалась позаду протягом усіх 12-ти кіл. Дівчина фінішувала зі значною перевагою, отже, отриманий штраф за фальстарт не змінив її позиції – вона здобула срібло серед дівчат.Тетяна Даниленко

Тетяна Даниленко

За бронзу класу Леді між трьома гонщицями – Анастасією Георгіца (Kawasaki ZX6R), Римою Сакуа (Yamaha YZF-R6) та Юлією Цуцкогіною (Honda CBR-600RR) – боротьба тривала майже до фінішу.

Анастасія була на старті на кращому ніж у суперниць місці і на перших колах була попереду більш ніж на п’ять секунд. До восьмого кола вона, на жаль, поступово втратила свою перевагу і зрештою поступилась обом гонщицям, які були позаду.

Юлія трималась попереду Рими більше половини дистанції, але Сакуа прискорилась на сьомому колі і обійшла Цуцкогіну. На останніх колах вони кілька разів обмінялися позиціями, але під картатим прапором раніше майже на секунду проїхала Рима, яка стала третьою серед дівчат.Юлія Цуцкогіна, Рима Сакуа

Юлія Цуцкогіна, Рима Сакуа

Без боротьби у власному темпі на 11-му та 12-му місцях відповідно фінішували Олег Хромов (Suzuki GSX-R ‎600) та Станіслав Рогожа (Yamaha YZF-R3). Останнє 13-те місце у загальному заліку посів Владислав Білий (Kawasaki Ninja 300) через час, витрачений на усунення технічних проблем.

Результати заїзду можна подивитися за посиланням.

Підсумки минулих етапів

За підсумками чотирьох етапів достроково у своїх класах стали чемпіонами Анатолій Єфімов та Дар’я Разумова.

На рахунку Анатолія 46 очок, що на 16 балів більше за найближчого суперника Юрія Михальчика (30 очок), який не брав участі у минулому етапі.

Третє місце у класі Майстер зараз посідає Сергій Сорокін із 25-ма очками, який також пропустив четвертий етап. Леонід Протасов із 23-ма балами зараз четвертий. Якщо Михальчик, Сорокін або вони вдвох не братимуть участь у фіналі, він може здобути бронзу або срібло цього сезону.

Разумова у 2017 році здобула чотири перших місця і другий рік поспіль достроково стала чемпіонкою серед дівчат.

У фіналі одразу три учасниці класу Леді боротимуться за срібло та бронзу, бо різниця по очкам між ними не така й велика. Поки друге місце посідає Георгіца (34 очки), третє Сакуа (30 очок), а четверте Цуцкогіна (27 очок).Дар’я Разумова

Дар’я Разумова

А от хто стане чемпіоном класу Суперспорт-300+Юніор, визначиться лише у фіналі. Поки перше місце із 36-ма очками посідає Ілля Михальчик. Решту трьох суперників розділяють по два бали – у Владислава Білого на рахунку 34 очки, у Зенона Вшоли 32, а у Владислава Гарбарука 30.

Михальчик залишається найбльш ймовірним кандидатом на чемпіонство, але він може пропустити фінал, як це було на третьому етапі, якщо вирішить зосередитись на своєму основному чемпіонаті світового Супербайку.

Отже, чекаємо кінця вересня, коли остаточно розподіляться місця у цьому класі.Старт гонки класів Supersport-300, Lady та Master