П’ятий етап: Найкращий серед дебютантів

Протягом попередніх чотирьох етапів боротьба між учасниками Дебюту була найзавзятішою, адже саме у цьому класі конкуренція була найбільшою.

Клас Дебют став найчисельнішим у цьогорічному сезоні. Протягом п’яти етапів у перегонах цього класу приймали участь 37 спортсменів – майже стільки, скільки учасників було загалом у чотирьох старших класах – Суперсток-600 та Суперсток-1000, Суперспорт та Супербайк.

На стартову решітку гонщики класу Дебют виїхали третіми. Перед початком заїзду дощ майже закінчився, хоча траса залишались мокрою, а асфальт холодним. Не всі новачки мотоспорту ризикнули виїжджати на трек під дощем та при низький температурі. Пройти випробування холодом та мокрою трасою вирішили 14 райдерів. Через погодні умови дистанцію для цього класу теж було скорочено до дев’яти кіл.

Із поул-позиції стартував Дмитро Осипов на Honda CBR 1000RR. Минулого етапу він залишався лідером із першої до останньої хвилини, жодного разу не поступившись першістю Анатолію Дорошенко (Suzuki GSX-R750). Отже, уболівальники очікували на подовження протистояння.

Цього разу Дорошенко був на старті четвертим, але вже після першого кола очолив гонку. Це був для нього другий поспіль заїзд після гонки класів Суперсток-600 та Суперсток-1000, в якому він посів четверте місце, розпочавши його із шістнадцятого останнього місця.  Із кожним колом він збільшував свою перевагу і в результаті перетнув фінішну лінію майже на хвилину попереду суперників.

Якщо із переможцем все було зрозуміло після кількох початкових кіл, доля другого місця вирішилась лише на останньому колі.

Другу позицію із самого початку посів Осипов, котрий поступився Дорошенко позицією лідера. Після першого кола третім був Руслан Плисенко на Honda CBR 600RR, четвертим Роман Янчик на Yamaha R1. Останнім у топ-5 був Владислав Білий (Honda CBR 250RR), котрий став переможцем заїзду класу Юніор.

В середині дистанції Білий випередив суперників і очолював групу позаду лідера протягом двох кіл. У той же час Осипов опинився на п’ятому місці, але їхав дуже близько до групи попереду. Коли гонщики пішли на останнє коло, Дмитро залишався п’ятим. Здавалося, що лідер чемпіонату фінішує поза подіумом, але коли дебютанти з’явилися перед глядацькими трибунами, він був другим -  прискорившись на завершальному колі, випередив одразу трьох суперників і фінішував другим.

Плисенко стартував перед Янчиком і утримував свою позицію попереду гонщика на R1 до п’ятого кола, коли Янчик зумів таки випередити Плисенка. Протягом другої половини заїзду вони ще обмінювались позиціями, але в результаті Плисенко виявився швидшим, не дивлячись на менш потужний мотоцикл.

П’ятим гонку завершив Білий – він зі своєю 250 кубовою Honda поступився суперникам на мотоциклах із двигунами 1000 та 600 куб.см лише на останніх колах.

Шостим фінішував Анін Олександр на Kawasaki Ninja 300. Він розпочав із останнього місця, випередив за п'ять кіл дев’ятьох гонщиків і майже наздогнав Владислава, с котрим вже боровся сьогодні у заїзді класів Майстер, Юніор та Жіночий.

За сьоме місце йшла суперечка між Кирилом Зуєвим на BMW S1000R та Приходько Артемом на Honda CBR 600RR. Зуєв стартував тринадцятим, але вже на другому колі був шостим, в середині дистанції втратив позицію, поступившись Приходько. За два коли Зуєв випередив суперника, але за цей час їх обох обійшов Анін. В результаті Зуєв завершив гонку сьомим, а Приходько восьмим.

Дев’яте місце зміг вибороти Трофімов Станіслав (BMW S1000RR), котрий після боротьби протягом заїзду на останньому колі у глядацькому повороті обійшов Павла Рувінова (Honda CBR 600RR).

Не дивлячись на важкі умови гонки, всі гонщики дісталися фінішу.

Чемпіоном класу Дебют став Дмитро Осипов, пропустивши через травму другий етап, здобувши перемогу у трьох та завершивши фінальну гонку другим.