П’ятий етап, Супербайк та Суперспорт: Хайсайд Денисова та перемога Подлужного

Лідером гонки із самого початку до останніх хвилин був Артур Подлужний, а от Костянтину Денисову, котрий вирішив повернутися до перегонів після отриманої травми, поборотися за перемогу у Чемпіонаті завадив хайсайд на першому колі.

Завершився фінальний етап сезону гонкою класів Супербайк та Суперспорт. П’ятнадцять найдосвідченіших спортсменів країни мали проїхати 15 кіл. Більшість із них мали досвід дощових перегонів, отже, не дивлячись на холод, заїзд обіцяв бути захоплюючим. І дійсно, із самого початку події на трасі розгорнулись неочікуваним чином.

Здобувши перемогу у перших трьох етапах, Костянтин Денисов пропустив четвертий етап через перелом хребця, отриманий на кубковій гонці за тиждень до перегонів. Після лікування гонщик вирішив повернутися до боротьби на фінальному вікенді, адже шанси на перемогу у Чемпіонаті були.

Денисов кваліфікувався п’ятим, але різниця у часі кращого кола у топ-6 була в межах п’яти секунд, що дозволяло очікувати на запеклу боротьбу за перші позиції.

Артур Подлужний (Yamaha R1) стартував із другого місця і вже на першому колі очолив гонку. Він залишався першим протягом всього заїзду і фінішував далеко попереду суперників. На жаль, на розігрівочному колі гонщик втратив датчик, тому визначити, наскільки швидким він був, неможливо.

Завершуючи перше коло, до трибун другим йшов Денисов (BMW S1000RR), але, коли гонщик проходив глядацький поворот, він не зміг утриматися на мотоциклі і впав під колеса Костянтина Писарєва (Yamaha YZF R6). Останній дивом уникнув зіткнення, проїхавшись по бетонному відбійнику. Після падіння Денисов намагався підняти мотоцикл і повернутися на трасу, але не зміг.  Як з'ясувалося пізніше, в результаті аварії гонщик отримав перелом ключиці. На щастя, травмований хребець не зазнав додаткових пошкоджень.

Після аварії суперника до фінішу Костянтин Писарєв залишався другим, завершив гонку позаду Подлужного і став переможцем класу Суперспорт.

Не пощастило у фінальному заїзді вікенду ще одному гонщику. Микита Калінін (Yamaha YZF R6) стартував шостим, після аварії Денисова боровся за третю позицію із Євгеном Писарєвим, але на другому колі впав через хайсайд. Гонщик опинився на землі, а от мотоцикл подовжив їхати без гонщика, змусивши понервувати учасників позаду.

Після падіння Калініна третє місце посів Євген Писарєв (Kawasaki ZX-10R). Фінішував він третім в абсолютному заліку та другим у класі Супербайк, поступившись брату трохи більше ніж 16 секунд.

На другому колі четвертим був Сергій Сидоров на Honda CBR 1000RR. Спочатку його переслідував Нітеш Пал на BMW S1000RR, але вже на четвертому колі гонщика на BMW випередив Олександр Бичков на Honda CBR 600RR, котрий втратив кілька позицій на старті, але за початкові кола наздогнав пару позаду першої трійки.

Бичков готувався до атаки майже до кінця заїзду. Йому вдалося обійти Сидорова за кілька кіл до фінішу. Олександр став четвертим в абсолюті та другим у своєму класі, перетнувши старт-фінішну лінію позаду Євгена Писарєва на 4,4 секунди.

Сергій Сидоров поступився гонщику на Honda із двигуном 600 куб.см біля трьох секунд, а от Нітеш Пал фінішував шостим на приблизно 6,5 с позаду Сидорова.

Деякі гонщики приймають участь у двох заїздах, але у фіналі був один, котрий проїхав три гонки поспіль. Та ще й які гонки – під дощем та при температурі повітря менше 10 градусів тепла. Спочатку Анатолій Дорошенко (Suzuki GSX-R750), стартувавши останнім, дістався фінішу четвертим у заїзді класів Суперсток-600 та Суперсток-1000, потім із легкістю здобув перемогу у своєму основному класі Дебют, очолюючи гонку майже із перших і до останніх метрів. У заїзді класів Супербайк та Суперспорт він також був на старті останнім, але дістався фінішу сьомим, залишивши позаду шість суперників. Такі результати не можна залишити поза уваги – це було неперевершено і заслуговує на відзнаку.

Протягом заїзду відбувалася боротьба і у групі у середині пелотону за місця у топ-10 - обгони, атаки та контратаки майже не припинялись протягом усіх п’ятнадцяти кіл.

В результаті восьмим в абсолюті та третім у класі Суперспорт став Якимчук Ярослав (Suzuki GSX-R600), котрому вдалося на заключних колах випередити суперників на літрових мотоциклах.

Мірошниченко Данііл (Honda CBR 1000RR) став дев’ятим, йому поступився біля 2,5 с Анатолій Єфімов (Kawasaki ZX-10R). Івану Нічепоренко (BMW S1000RR) бракувало лише 0,846 с, щоб дістатися останнього місця у топ-10.

На шостому колі впав Олександр Мацоцький (Yamaha R1), але він піднявся, повернувся на трасу і майже наздогнав Нічепоренко, завершивши гонку позаду останнього на п’ять секунд.

Останнім дістався фінішу В’ячеслав Доскач (Yamaha YZF R6).

За підсумками п’яти етапів Чемпіонами 2016 року у класах Супербайк та Суперспорт стали брати Євген та Костянтин Писарєви відповідно.