П'ятий етап UASBK: Денисов здобув перемогу та титул у гонці найстарших класів

Заключну гонку сезону після боротьби протягом 20-ти кіл із Костянтином Писарєвим виграв Костянтин Денисов. Із перемогою у фіналі він став чемпіоном класу Супербайк.

Головною інтригою фіналу буле питання: хто стане переможцем і, відповідно, чемпіоном найстаршого класу Супербайк. Протистояння двох найсильніших гонщиків країни, двох Костянтинів, Денисова та Писарєва, досягло найвищої напруги перед фіналом.

Денисов (BMW S1000RR) здобув у кваліфікації поул, але Писарєв (Kawasaki ZX10R) був поруч із ним на стартовій решітці на другому місці.

На старті Денисов утримав позицію лідера і залишався попереду у першій половині гонки. Писарєву вдалося обігнати суперника в останньому глядацькому повороті десятого кола. За чотири кола до фінішу Писарєв залишався попереду, але на головній прямій на початку 18-го кола Денисов повернув собі місце лідера.

Писарєв атакував до останніх секунд гонки, але першим картатий прапор отримав Денисов. Писарєв поступився переможцю фіналу лише 0,433 секунди.Костянтин Писарєв, Костянтин Денисов, Артур Подлужний

Костянтин Писарєв, Костянтин Денисов, Артур Подлужний

Артур Подлужний (Yamaha YZF-R1) був на старті третім. Потягом усіх 20-ти кіл він залишався на цій позиції позаду пари лідерів. Йому вдалось утримуватись у темпі найшвидших тільки на початку. Захоплені боротьбою, вони відірвались від пелотону. Подлужний був повільніший за гонщиків попереду, але швидший за решту учасників заїзду. Він фінішував третім в абсолюті, але набагато раніше інших.

Олександр Анін (Ducati Panigale 1199) невдало кваліфікувався і був на старті дев’ятим. Зі старту йому вдалося прорватись до четвертого місця і проїхати на цій позиції майже усю дистанцію. Під кінець гонки через технічні несправності мотоцикла він втратив швидкість, що дозволило Микиті Калініну (Kawasaki ZX6R), який їхав перед цим п’ятим, обігнати його за три кола до фінішу.

Калінін закінчив гонку четвертим, у той час як Анін посів п’яте місце.Олександр Анін

Олександр Анін

Анатолій Дорошенко (Suzuki GSX-R ‎600) не кваліфікувався і стартував з останньої лінії. Проте вже на першому колі він був сьомим і другим у своєму класі попереду Олександра Бичкова (Honda CBR600RR), ще одного гонщика класу Суперспорт-600. На жаль, гонка для Дорошенко закінчилась на другому колі, коли він впав майже на тому самому місці, де зазнав жорсткої аварії на попередньому етапі. Цього разу під час падіння гонщик не отримав жодних трав.

Анатолій Єфімов (Kawasaki ZX10R) був на початку шостим, але у середині гонки його наздогнав і почав атакувати Бичков. Олександр обійшов Анатолія наприкінці 11-го кола і у підсумку фінішував шостим в абсолюті на секунду раніше. Єфімов завершив заїзд сьомим.

Останні місця – восьме та дев’яте - посіли Леонід Каллаш (Honda CBR600RR) та Олег Белоцький (Suzuki GSX-R 750) відповідно.

Результати заїзду.Костянтин Писарєв, Олександр Бичков, Костянтин Денисов

Костянтин Писарєв, Олександр Бичков, Костянтин Денисов

Підсумки сезону

Чемпіоном класу Супербайк із перевагою у п’ять очок став Костянтин Денисов. Друге місце посів Костянтин Писарєв. Третім за підсумками сезону став Олександр Анін.

Місця у класі Суперспорт-600 визначились ще після четвертого етапу. Микита Калінін достроково став чемпіоном, друге місце посів Олександр Бичков, а третє - Леонід Каллаш. Після заключної гонки збільшився лише відрив між ними по очкам.Костянтин Денисов