ШКМП третій етап: суботня кваліфікація

Після п’ятничних тренувань та після двох сесій практик у суботу пройшли кваліфікаційні заїзди учасників третього етапу Чемпіонату України з шосейно-кільцевих мотоперегонів.

Остання субота літа видалась спекотною, і не лише через погоду. В останній вікенд серпня на київському автодромі «Чайка» змагаються у швидкості 64 спортсмени зі всієї країни – саме стільки учасників зареєструвались для участі у перегонах восьми класів.

Найчисельнішим став, як і очікувалось, клас Дебют – у ньому на стартову решітку виїдуть 26 гонщиків. В класах Суперсток на літрових байках змагатимуться вісім райдерів, а на менш потужних мотоциклах із двигунами 600 куб.см дев’ять. Найцікавіша боротьба проходитиме у заїзді найстарших класів Супербайк та Суперспорт, в яких зареєструвались десять та п’ять гонщиків відповідно. П’ять дівчат, чотири юнаки та сім учасників класу Майстер змагатимуться разом в одному заїзді.

Справжні чоловіки, юнаки та дівчата

Першими на трек у кваліфікаційному заїзді виїхали досвідчені спортсмени класу Майстер, дівчата класу Жіночий та наймолодші гонщики класу Юніор.

Гонщики класу Майстер змагалися на мотоциклах потужністю 600 та 1000 куб.см, дівчата на мотоциклах від 600 до 750 куб.см, а от юнаки ганялися на байках від 250 до 390 куб.см.

Серед учасників класу Юніор разом із іншими виїжджатиме на трек юний, але вже дуже досвідчений спортсмен – Ілля Михальчик, який цього року приймає участь у європейському чемпіонаті Суперспорт. Згідно правил йому забороняється їздити на мотоциклах об’ємом 600 куб.см, крім вікендів чемпіонату Супербайку. Отже, для нього національні змагання – лише тренування між етапами на мотоциклі Kawasaki Ninja 300. Не дивлячись на значно меншу потужність байку, він не зміг випередити лише найдорослішого учасника чемпіонату Анатолія Єфимова, який їздить на мотоциклі такої ж марки, але значно більшого об’єму - Kawasaki ZX-10R. Поул-позицію Єфімову дозволило посісти найкраще коло 1:23.478. Михальчик - другий із 1:28.377. Третім стартуватиме Ігнатов Павло на літровій Aprilia RSV4. Найкращою серед дівчат стала Богатирьова Марія -  на своїй Honda CBR 600RR із часом 1:31.127 вона посіла п’яте місце.

Кваліфікація класів Суперсток та Дебют

Загалом у заїзді Суперсток братимуть участь 17 гонщиків. Не дивлячись на різну кубатуру мотоциклів, Микита Калінін на Yamaha R6, який другий рік виступає у наймолодшому кубку чемпіонату MotoGP Red Bull Rookies Cup, зміг посісти друге місце – він був повільнішим лише на 0,425 с Сідорова Сергія на літровій Honda CBR. Третім стартуватиме Каллаш Леонід – його час 1:22.623 на Honda CBR 600RR.

А от в класі Дебют перші чотири місця посіли гонщики на мотоциклах із об’ємом двигунів літр і більше. Поул-позицію здобув Дмитро Осипов на HONDA CBR 1000RR із колом 1:25.396, другим стартуватиме Василь Сивочка на BMW S1000R, який був повільніший на 0,389 с. Третє місце залишилось за Генрихом Безугловим теж на літровому BMW – від другого місця його відділяють лише 0,030 с. Найкращим серед байків із двигунами 600 куб.см і п’ятим в загальній таблиці став Юрій Дубенський на YAMAHA R6 – його коло 1:26.216 було на 0,173 с повільніше результату Олександра Яковенко, який змагається на KTM RC8, потужність якого у два рази більше.

Взагалі цього року часи учасників Дебют вражають – таких швидких кіл раніше ніколи не робили ті, хто вперше вирішив спробувати себе у кільцевих перегонах – десять гонщиків перетнули під час кваліфікації межу у 1,30 хв.

Ще одна подія, що відбулась під час заїзду цього класу, не може залишитися поза увагою. Гонщик Анатолій Дорошенко стартуватиме передостаннім – його результат виявився найгіршим серед 25-ти учасників, хто виїхав на кваліфікацію. Його час на офіційних тренуваннях становив 1:26.745, але з технічних причин його час кращого кола цього разу був не зафіксований. Отже, це додасть боротьбі у недільному заїзді «гостроти» - адже саме цей хлопець став найкращим у заїзді Дебют-1000 два тижні тому на Кубку Києва, який проходив на київській «Чайці».

Суперспорт та Супербайк

Як і очікувалось, боротьба за поул-позицію в цьому заїзді проходила між лідерами і давніми суперниками чемпіонату країни. У світовому чемпіонаті MotoGP в команді Ducati цього року змагаються два Андреа, у в наших українських перегонах за першість борються два Костянтина – Писарєв та Денисов. На кваліфікації першим на Yamaha R6 зміг проїхати своє найкраще із восьми кіл за 1:19.024 Писарєв. Денисов на BMW S1000R став другим, поступившись лідеру 0,641 с. Третім в абсолюті став Володимир Баранов на KAWASAKI ZX-10R (1:20.251).

Два гонщики які будуть змагатися у двох гонках – цьому та Суперсток - Микита Калінін та Сергій Сидоров у кваліфікації найстаршого класу посіли п’яте та шосте місця відповідно, не дивлячись на те, що обидва покращили результати кваліфікації у попередньому заїзді Суперсток на 1,361 с та 0,869 с відповідно.

Четверо гонщиків заїзду класів Суперспорт та Супербайк не виїжджали на трек вдруге – вони також змагатимуться у класах Суперсток. Вони стартуватимуть у неділю останніми.

Отже, перегони розпочнуть у неділю об 11-30 за Київським часом. Прогноз погоди обіцяє спеку, так само, як на неї очікують як учасники, так і уболівальники змагань.