ШКМП третій етап: Суперсток - боротьба до останнього

У заїзді класів Суперсток 1000 та 600 виїжджали більш досвідчені спортсмени, отже, боротьба між ними була захоплюючою. На жаль, цього разу також не обійшлося без аварій та травм.

Другими на трек виїхали спортсмени класів Суперсток-600 і Суперсток-1000.

У складі учасників заїзду теж відбулися деякі зміни. Останнім стартував Сергій Прохоренко, який вирішив взяти участь у перегонах у класі Суперсток-600 тільки вранці. Скоріш за все, на таке рішення вплинула кубкова гонка гандікап, яка проходила у кінці вікенду - вона була присвячена пам'яті його батька, Геннадія Прохоренко, ветерана українського мотоспорту, якого не стало минулого року.

Однак, кількість гонщиків на стартовій решітці не змінилась, через те, що не брав участь В'ячеслав Доскач. Він змагався на одному мотоциклі із Дар’єю Самородовою. Після її падіння під час першої гонки, на жаль, мотоцикл був пошкоджений, а знайти йому заміну гонщик із Одеси не встиг.

Аварія прогрівочного кола

На старті посіли місця сімнадцять гонщиків - вісім на мотоциклах із об’ємом двигуна 1 літр і дев'ять із двигунами 600 куб.см.

Пілоти по одному залишали свої місця, виїжджаючи на прогрівочне коло, але вже через мить після того, як стартова решітка спорожніла, над треком з’явилися червоні прапори - гонка зупинена, на трек із сиреною виїжджає швидка допомога.

Якщо у першому заїзді на прогрівочному колі вийшов з ладу мотоцикл однієї з учасниць, цього разу причина зупинки гонки була значно серйознішою - не втримав мотоцикл в одному із перших поворотів і впав Ігор Голик. На жаль, після аварії гонщик отримав численні забої і розриви зв'язок ноги.

Гонка розпочалася лише тоді, коли автомобіль швидкої допомоги покинув трек.

Боротьба за подіум

Місце лідера із самого початку посів Микита Калінін на Yamaha R6. Це не стало несподіванкою - юний гонщик був найкращим у кваліфікації, і гоночного досвіду у нього набагато більше, ніж у більшості учасників національних мотоперегонів, за винятком переможців чемпіонатів країни старших класів, адже він другий рік поспіль виступає у наймолодшому кубку чемпіонату MotoGP Red Bull Rookies Cup. Калінін на шостому колі став відриватися від суперників і перетнув старт-фінішну лінію першим з перевагою 6,765 с.

А ось за другу позицію в абсолюті розгорнулася неабияка боротьба.

Перші три кола після вдалого старту позицію за лідером посів Леонід Каллаш на HONDA CBR 600RR. Майже на його задньому колесі їхав Сергій Сидоров на мотоциклі такої же марки, але із літровим двигуном. Обігнати гонщика на менш потужному байку Сидорову вдалося лише на четвертому колі. Після вдалої атаки, Сідоров прискорився і намагався наздогнати лідера гонки, але на дев'ятому колі почав відставати. Фінішував Сергій другим і переміг у класі Суперсток-1000.

Четвертим на старті і на перших семи колах був Іван Нічепоренко на BMW S1000R. Він переслідував трійку лідерів, але став помітно віддалятися від них після третього кола. Саме тоді до нього наблизився Дмитро Багрянцев на YAMAHA R6 – відстань між ними почала дуже швидко скорочуватися. На 9-му колі Багрянцев обійшов Ничепоренко і став відкриватися ще більше, націлившись на третє місце в заїзді, яке на той момент посідав Каллаш.

Леонід, маючи значний відрив від інших суперників на першій половині дистанції, мабуть, заспокоївся і трохи збавив темп. Це дозволило Баргрянцеву за три кола до кінця наблизиться на відстань атаки. Свідками обгону стали усе уболівальники на трибунах - у глядацькому найповільнішому і найнебезпечнішому повороті треку Багрянцев обійшов Каллаша. Але останній не відступав і переслідував гонщика на Yamaha.

Можливо, перегони для них обох завершились би по-іншому, але на передостанньому колі в одному з останніх поворотів Багрянцев помилився, обравши невірну траєкторію, і виїхав за межі траси, і втратив третю позицію. Незважаючи на збільшення темпу, він не зміг наздогнати Леоніда, який перетнув старт-фінішну пряму третім.

У свою чергу Багрянцев ледь не втратив четверту позицію – на останньому колі Ничепоренко, скориставшись помилкою суперника, практично наздогнав його. Івану забракло лише 0,188 с, щоб дістатися фінішу четвертим.

Місце має значення, навіть якщо воно сьоме

Протягом майже всієї другої половини заїзду відбувалася боротьба і між двома іншими учасниками - Ярославом Якимчуком на Suzuki GSX-R600 і Сергієм Андьоновим на Yamaha R6, для якого це був другий поспіль заїзд. У попередній гонці Андьонов посів друге місце.

Стартували вони із сьомої і п'ятнадцятої позицій відповідно. Більш досвідчений гонщик на Yamaha зумів вибороти сім позицій, за першу половину гонки прорватися до восьмого місця, наблизився до суперника і на восьмому колі почав атакувати. У результаті вдалої атаки Андьонов за три кола до кінця обійшов Якимчука. Фінішували вони на сьомому і восьмому місцях відповідно.

Четверо учасників не дісталися фінішу. Першим зійшов Андрій Костін (HONDA CBR 1000RR), закінчивши заїзд після першого кола, а от Антон Жуков (HONDA CBR 1000R5) перед сходом проїхав три кола. Третім на сьомому колі з’їхав на пітлейн Данііл Мірошниченко (HONDA CBR 1000RR), а вже на наступному колі трасу покинув Артем Приходько (HONDA CBR 600RR).