Нові учасники старших класів UASBK розпочали сезон жорстокою боротьбою

Найдраматичнішим виявився заїзд класів Суперсток-600 та Суперсток-1000, який був зупинений червоним прапором після жорсткої аварії, в який один із гонщиків отримав травми. Боротьба у найстаршому класі була ще жорсткішою, хоча обійшлася без падінь.

Більшість учасників класів Суперсток 600 та 1000 – це минулорічні дебютанти чемпіонату, які пройшли жорстку боротьбу в сезоні-2016 у наймолодшому і найчисельнішому торік класі Дебют. Кількість гонщиків найстаршого класу чемпіонату Супербайку також збільшилась, що дозволило уболівальникам стати свідками видовищної гонки.

На стартову решітку гонки класів Суперсток-600 та Суперсоток-1000 виїхало 16 гонщиків. З перших метрів дистанції, яка складала для цього заїзду 25 кіл, почалась боротьба за позиції, сповнена багатьма атаками та спробами випередити суперників у поворотах вузької траси та на недовгих прямих.

На перших колах вибули з боротьби два гонщики. На другому колі через помилку Вадима Новікова вдруге за день впав Максим Макуха – останнього суперник просто виніс з траси. Новіков повернувся на трасу та продовжив заїзд, у той час коли Макуха був змушений зійти через пошкодження мотоцикла.

На восьмому колі зазнав аварії Павло Рувінов – під час падіння постраждав лише його байк, але повернутися на трасу він вже не зміг.

Лідером гонки з перших хвилин був Пал Нетіш. Коли він розпочав своє 16-те коло, на виході зі старт-фінішної прямої сталася жорстка аварія, через яку гонку зупинили червоним прапором.

На вході у перший поворот після прискорення на старт-фінішнголовній прямій зіткнулися Вадим Новіков та Петро Карлаш. Обидва гонщики вилетіли з траси. Новіков злетів з мотоцикла і приземлився на траву на відміну від Карлаша, який опинився між двома байками під час падіння.

Травмованого Карлаша після надання первісної допомоги на місці аварії перевезли до лікарні. Під час падіння гонщик отримав чисельні забиття, струск мозку та пошкодив шийні хребці. На вечір неділі стан пілота був стабільним.

За регламентом гонка повинна бути продовженою, якщо гонщики подолали менше 70 відсотків дистанції. Отже, гонку було відновлено після перерви. Дистанція другого заїзду становила 10 кіл, місця на старті гонщики посіли відповідно до класифікації.

У другій частині гонки пілоти були обережнішими, хоча під час заїзду не обійшлося без атак та напружених моментів із боротьбою за позиції. Першим у додатковому заїзді фінішував Пал Нітеш, другим Анатолій Дорошенко, а третім Генрих Безуголов. Кожному з трійки лідерів задля кращого місця бракувало біля шести секунд. Дмитро Осипов поступився Безуглову менше двох секунд. Новіков дістався фінішу на майже шість секунд пізніше Осипова і посів останнє місце у топ-5 додаткової гонки. Ярославу Якимчуку, який у підсумку став шостим, бракувало 0,2 секунди задля фінішу на кращій позиції.

Через все те, що сталося під час гонки, поки залишається невідомими, як поділились місця у класах Суперсток-600 та Суперсток-1000. Офіційні результати будуть оголошені після засідання шосейно-кільцевої комісії ФМСУ, на якому будуть розглянуті та проаналізовані усі події, після чого буде винесено остаточне рішення щодо розподілу позицій у цих двох класах.

Жорстка боротьба може бути без аварій

У заїзді двох найстарших класів на стартову решітку виїхали 13 гонщиків – чотири учасники класу Суперспорт-600 та дев’ять учасників класу Супербайк. Дистанція останньої гонки становила 30 кіл.

З першого місця стартував Микита Калінін, який здобув поул із перевагою у 0,003 секунди над Володимиром Барановим. Останній у свою чергу був швидшим лише на 0,014 секунди Костянтина Денисова, який посів на старті третю позицію.

Цього року Калінін виступає у світовому Супербайк у новому класі Суперспорт-300. Після жорсткої боротьби у чемпіонаті світу, де одночасно на трасі перебувають майже 40 гонщиків, перемога у першому етапі чемпіонату країни з кількістю суперників майже втричі меншою не спричинила йому значних труднощів. Він відмінно випереджав повільніших за нього суперників і наздогнав першого колового раніше, ніж проїхав третину дистанції. Фінішував Калінін практично на три секунди раніше найближчого суперника, який їхав на літровому мотоциклі.

Якщо головним суперником Калініна у гонці був він сам, то стати переможцем у класі Супербайк виявилась непросто.

На початку Баранов утримався на другій позиції, яку посідав на старті, і їхав другим у своєму класі позаду Калініна протягом майже половини дистанції. Але його майже на задньому колесі переслідували два давніх суперники – Костянтин Денисов та Костянтин Писарєв.

Вони обійшли Баранова, який став у підсумку четвертим в абсолюті та третім у класі Супербайк, у другій половині гонки. Боротьба між двома Костянтинами тривала до останнього. Спочатку попереду їхав Денисов, але на заключних колах його обігнав Писарєв. Денисов намагався відновити першість і не припиняв атак до фінішу, але переможцем класу Супербайк став Писарєв, який завершив гонку на 0,186 секунди раніше суперника.

За останнє місце у топ-5 в абсолюті боротьба була не менш жорсткішою. Олександр Анін, який стартував восьмим, дуже швидко наздогнав Артура Підлужного, котрому вдалося утримати своє 4-те місце на старті.

Хоча темп Аніна більшим, йому не вдавалось обігнати Підлужного протягом більш ніж 20-ти кіл. Коли врешті-решт атака Аніна в передостанньому повороті закінчилася вдало, він одразу прискорився і у підсумку фінішував майже на 19 секунд раніше Підлужного.

Ще два гонщики класу Супербайк боролися за те, щоб не стати останніми у гонці. Анатолій Єфімов, не зважаючи на другу гонку, вистояв під натиском атак Даніїла Мирошниченка – Єфімов фінішував раніше суперника, який під кінець відмовився від боротьби, погодившись на десяте останнє місце у заїзді.

Гонщики другого класу Суперспорт-600, які брали участь у останній гонці вікенду, Леонід Каллаш та Олександр Бичков протягом кількох перших кіл боролися з лідерами класу Супербайк. Вони поступилися кільком суперникам на потужніших мотоциклах і дісталися фінішу сьомим та восьмим у загальному заліку відповідно, які для них стали другим та третім у своєму класі.

В останній гонці зійшли з дистанції три спортсмени - Пал Нетіш після двох кіл, Анатолій Дорошенко після трьох, а Іван Ничепоренко після семи.

Офіційні результати першого етапу, а також підсумки командного заліку будуть опублікованими пізніше.

Другий етап UASBK проходитиме менш ніж за три тижні, 10 та 11 червня на київському автодромі «Чайка».