UASBK: гонку найстарших класів із поула виграв Денисов

Минуло два тижні після аварії під час кваліфікації другого етапу UASBK, в якій Костянтин Денисов отримав травму лівої стопи. Але це не завадило йому здобути спочатку поул, а потім і виграти гонку найстарших класів.

На останніх хвилинах кваліфікації другого етапу чемпіонату, яка проходила два тижні тому, Денисов потрапив у жорстку аварію, в якій отримав забиття та зламав кістку у лівій стопі. Він виїхав у гонку і, не зважаючи на травму, фінішував другим. Отже, питання щодо участі у третьому етапі для нього не стояло.

Третій етап Денисов почав із поул-позиції у суботній кваліфікації, здобутої хоча й з невеликою – лише 0,052 секунди -  але все ж таки перевагою.

У неділю класи «Суперспорт-600» та «Супербайк» виїхали останніми на розжарену стартову решітку – температура була понад 30 градусів, було дуже спекотно перед грозою, яка насувалась на трасу. Спека й висока вологість – це найважчі умови для гонщиків, але у кожного пілота цих двох класів достатньо досвіду, щоб поборотися навіть за таких складних умов.

Зі старту гонку очолив Денисов (BMW S1000RR). Після першого кола позаду нього їхав Олександр Анін (Ducati Panigale 1199) та Костянтин Писарєв (Kawasaki Ninja ZX10R), який за початкове коло покращився на одну позицію до третьої. Однак, від них не відставали Артур Подлужний (Yamaha YZF-R1) та Володимир Баранов (Kawasaki Ninja ZX10R), які були на старті третім і п’ятим відповідно у щільній групі лідерів.Під час гонки (зліва направо): Костянтин Писарєв, Костянтин Денисов, Олександр Анін, Володимир Баранов

Під час гонки (зліва направо): Костянтин Писарєв, Костянтин Денисов, Олександр Анін, Володимир Баранов

Переможець двох минулих етапів Писарєв на другому колі був другим, і вже на третьому очолив пелотон. Однак, він залишався лідером лише до десятого кола.

Втративши першість на початку, Денисов після наступних двох кіл поступився ще однією позицією Аніну. Однак, Денисов не сповільнювався і одразу почав атакував суперника попереду. На останньому глядацькому повороті десятого кола він все ж таки обійшов Аніна, і, не зменшуючи темпу, почав атакувати лідера. Наприкінці наступного кола так само у глядацькому повороті Денисов випередив Писарєва та очолив гонку.

Темп Денисова був лише на пару десятих вищим за Писарєва, але це дозволило йому після пари кіл отримати перевагу у секунду, яка до фінішу збільшилась до майже шести.

Отже, переможцем гонки та найкращим у класі «Супербайк» став Костянтин Денисов. Другим дістався фінішу Писарєв. Анін так і не зміг наздогнати перших і фінішував третім на сім десятих секунди від другого місця.

Подлужний їхав четвертим серед лідерів на перших колах гонки, але на сьомому колі його обійшов Баранов. Протягом кількох кіл Артур намагався повернути свою позицію, але на восьмому колі почав відставати. Баранов фінішував четвертим, Подлужний п’ятим – такі самі місця вони посіли у своєму класі «Супербайк».Артур Подлужний

Артур Подлужний

Із шостого місця гонку починав Микита Калінін (Yamaha YZF R6). Цього року він змагається у світовому Супербайку, отже, звісна річ, завдяки досвіду був найшвидшим серед гонщиків свого класу «Суперспорт-600».

Однак, цього разу Калініну не пощастило. Через технічні проблеми з мотоциклом він не зміг залишитись серед лідерів, із якими зазвичай бореться з перших кіл гонки. Крім того, у середині заїзду на його мотоциклі відійшов боковий пластик. З кожним колом пошкоджена права боковина все більше й більше відходила від корпусу байку. Коли до фінішу залишилось чотири коли, суддя зробив Калініну попередження про технічну несправність, а на наступному колі показав чорний прапор. Гонщик заїхав на піт-лейн у кінці 18-го кола, і хоча вже через тридцять секунд, протягом яких із його мотоцикла видалили боковину, повернувся на трасу й продовжив заїзд, він втратив першість у своєму класі.Микита Калінін

Микита Калінін

Переможцем класу «Суперсток-600» неочікувано для себе став Леонід Каллаш (Yamaha YZF R6). Він був на старті сьомим і утримався на цій позиції протягом усього заїзду. У першій половині гонки їх із Калініним поділяли пара секунд. До моменту, коли Микита зупинився, Леонід був позаду суперника майже у 15 секундах . Але зняття пластика зайняло майже вдвічі більше часу – за два коли, що залишились до фінішу, такий відрив неможливо подолати.Леонід Каллаш

Леонід Каллаш

Отже, Каллаш став першим у класі «Суперспорт-600»першим, а Калінін, відповідно, другим.

Цікава боротьба протягом гонки йшла за восьму позицію між Анатолієм Єфімовим (Kawasaki Ninja ZX10R) та Анатолієм Дорошенко (Suzuki GSX-R ‎600). Минулого етапу вони майже до останнього сперечались за дев’яте місце в абсолюті. Третій етап став певним продовженням їхнього поєдинку.

На старті Єфімов був дев’ятим, на одне місце попереду Дорошенко, але останній вже після першого кола був попереду. Єфімову знадобилось більше половини дистанції, щоб обігнати дуже швидкого суперника на менш потужному байку – часи їх швидких кіл майже не відрізнялись.

За кілька кіл до кінця заїзду Дорошенко почав віддалятися від Єфімова, який фінішував на півтори секунди раніше. Єфімов став шостим у класі «Супербайк», а от Дорошенко третім у «Суперспорт-600», адже саме між ними виїхав на трасу Калінін після зупинки.Анатолій Дорошенко, Антатолій Єфімов

Анатолій Дорошенко, Антатолій Єфімов

Ще одне протистояння другого етапу продовжилось у цій гонці. На другому етапі Даніл Мирошниченко (Honda CBR1000RR) та Іван Ничепоренко (Ducati Panigale 1199) боролися за кращу позицію протягом першої половини гонки. Тоді через технічні несправності мотоцикла Ничепоренко зійшов, але цього разу він змінив байк, отже, їхня боротьба тривала до кінця.

Мирошниченко стартував 13-м, а Ничепоренко останнім, 14-м, оскільки не брав участі у кваліфікації.

На першому ж колі вони вдвох покращились на дві позиції, але Мирошниченко залишався попереду. Спочатку вони кілька разів обмінялись позиціями, однак, на п’ятому колі Іван обійшов суперника і з кожним наступним збільшував свою перевагу. До середини заїзду відстань між ними збільшилась до майже десяти секунд. Мирошниченко збільшив темп під кінець, але все одно перетнув фініш на майже чотири секунди пізніше Ничепоренко, який у підсумку посів сьоме місце у «Супербайк».

Технічні проблеми з мотоциклом завадили у неділю ще одному гонщику. Спочатку Олександр Бичков (Honda CBR600RR) не міг завести свій байк перед початком розігрівочного кола. Хоча мотоцикл поїхав, але продовжував працювати з перебоями - на старті Бичков був восьмим, після першого кола вже десятим. Кінець-кінцем, він дістався фінішу, хоча лише передостаннім, 12-м. Його завданням було завершити гонку будь-як і здобути очок – у заїзді «Суперсток-600» на третьому етапі брали участь лише чотири гонщика цього класу, і наприкінці сезону кожне очко може стати вирішальним.Олександр Бичков

Олександр Бичков

Останнім гонку завершив Олег Белоцький (Suzuki GSX-R 750). Артем Приходько (Honda CBR600RR), з яким Белоцький боровся протягом початкових кіл, зійшов з гонки на дев’ятому колі.

Результати заїзду класів «Суперспорт-600» та «Супербайк».

Підсумки трьох етапів

Лідером класу «Супербайк» із 42 очками залишається Костянтин Писарєв. Друге місце у турнірній таблиці посідає Костянтин Денисов, але відтепер розрив між ними скоротився з 8 до 5 очок. Третє місце залишилось за Олександром Аніним – у нього 30 очок. Можливо, до боротьби за місце у першій трійці долучиться Володимир Баранов – після трьох етапів на його рахунку 26 очок.

У класі «Суперспорт-600» кількість очок у топ-3 така сама – лідирує Микита Калінін із 42 очками, 37 очок має Леонід Каллаш на другому місці, і 30 очок на рахунку Олександра Бичкова на третій позиції. Саме ці гонщики стануть кращими трьома у цій категорії, адже у найближчого до них суперника Анатолія Дорошенко лише 18 очок.

Протистояння старших класів продовжиться в останній вікенд серпня.Парад гонщиків