«Галіція»: Монопривідний трилер

Євген Сокур
Автор: Євген Сокур
14 трав. 2018 р., 11:15

Ралі «Галіція» була багата на події не лише у повнопривідних заліках. Події у моноприводі тримали у напрузі до фінального кілометра.

Як і у абсолютному заліку, найшвидшими у класі автомобілів с приводом на одну вісь, був екіпаж іноземців. Так протягом майже усієї дистанції дует Віктора та Ігоря Леонтьєвих з Санкт-Петербургу, які виступають з латвійською ліцензією, очолювали залік 2WD Open. Спортсмени на задньопривіднії BMW M3 виграли сім з десяти спецділянок ралі «Галіція». І після передостаннього допу лідирували у заліку з більш ніж трихвилинною перевагою.

Віктор Леонтьєв/Ігор Леонтьєв

На жаль, на фінальній СД у BMW M3 спортсменів ламається піввісь. Цікаво, що це характерна хвороба цієї моделі, тому спортсмени возять запасний привід с собою. Заміна піввісі на спецділянці зайняла більше пяти хвилин і коштувала перемоги. Тим не менш дует зачепився за нагороди, фінішувавши третіми у заліку 2WD Open.

Сергій Рудьковський/Олександр Донський

Перемогу у 2WD Open здобув український дует і також на заднєпривідній машині. Сергій Рудьковський/Олександр Донський на BMW 323i відзначилися і двома найкращими часами серед усього моноприводу. Хоча, протягом ралі наш дует також не оминули проблеми - СД8 спортсмени завершили з пробитим заднім лівим колесом. Прокол стався приблизно за 5 км до фінішу спецділянки і екіпаж прийняв цілком вірне рішення дістатися фінішу, не змінюючи пошкоджене колесо.

Михайло Горшков/Станіслав Прусс

Другими у 2WD Open стали одесити Михайло Горшков/Станіслав Прусс на Honda Civic Type-R.

Аудроніс Гульбінас/Вітіс Паулюконіс

Треба відзначити прибалтійський дует Аудроніса Гульбінаса и Вітіса Паулюконіса, які фінішували четвертими у моноприводі. Перший день з міськими суперспешилами екіпаж з Литви закінчив вкрай вдало, на ССД пілоти були найшвидшими серед моноприводу, та очолювали залік 2WD Open за підсумками п’ятниці. А от субота була вкрай невдалою. Пробите колесо, пошкоджений картер двигуна і це були лише квіточки. Штурман екіпажу, штовхаючи машину, вкрай невдало впав та зламав ключицю.

Але травма не зупинила невгамовних литовців! Після відвідин лікарні, екіпаж вирішив продовжити ралі у неділю. Та дістався фінішу гонки!

Володимир Гнатенко/Олександр Гнатенко

Залік 2WD більш ніж впевнено виграли брати Гнатенко на Honda Civic. Спортсмени ще у першу половину суботи відірвались від найближчого суперника більш ніж на хвилину. Тому на нові спецділянки Укрнафта, які були досить важкими для техніки, обрали обережну тактику, значно скинувши темп. Але недільні допи Володимир Гнатенко знову атакував, та вигравши в заліку всі спецділянки дня, більш ніж з двохвилинною перевагою виграв ралі Галіція у 2WD.

Роман Козін/Олександр Новінський

Срібло з Трускавця привіз Роман Козін, який пілотує раритетну Honda CRX. Цікаво, що Роман два роки не з’являвся на ралійних трасах України. Сподіваємось, що попереду у Козіна повноцінний сезон.

Євген Коршиков/Петро Ханевський

Замкнули трійку призерів у заліку 2WD Євген Коршиков/Петро Ханевський на старенькому Peugeot 205 GTI. Протягом гонки спортсмени більше боролися не з часом, а з технічними проблемами автомобіля. Та принаймні фінальний день, закінчили з працюючим лише на трьох циліндрах двигуном.