«Херсонське ралі»: ціна перемоги

Перемога в монопривідному заліку 2WD Open одного з фаворитів вирішувала, хто отримає титул чемпіона 2016 року.

Титульні розклади в найпотужнішому монопривідному заліку 2WD Open, перед фінальним етапом були досить цікавими. Незважаючи на 20-очкову перевагу Павла Копильця, особливості українського ралійного регламенту могли змінити долю титулу. Адже під час підрахування підсумку, в заліку враховуються чотири найкращих результати сезону. Тому у разі перемоги Михайла Горшкова та третього місця Копильця, пілоти б зрівнялись за здобутими балами в сезоні. В такому випадку, вступив би в дію інший пункт регламенту, відповідно до якого переможцем чемпіонату вважається пілот, який на останньому етапі фінішував вище опонента. Компанію дуелянтам у «Херсонському ралі» у заліку 2WD Open склали інших 15 екіпажів.

Михайло Горшков/Станіслав Прусс

Борці за титул закінчили міські суперспешели позаду першої п’ятки, але було зрозуміло що справжня боротьба чекає всіх в кар’єрі. Вже після першого недільного допу, який виграв Копилець, він очолив ралі. Тоді як Горшков програв йому одразу 47 секунд. На наступному допі спортсмени виступили майже рівно, але все ж невеличка перевага знову була на боці Копильця. На жаль, вже СД5 поставив крапку не лише у цій дуелі, а й долі титулу, адже спецділянку через вихід з ладу коробки швидкостей не закінчив Михайло Горшков, а це означало, що за будь-яких результатів цього ралі, чемпіонський титул належить Копильцю.

Павло Копилець/Євген Борщєнко

Тим не менш залишившись без головного суперника, Павло Копилець/Євген Борщєнко швидкість не скинули, виграли майже всі подальші допи та більш ніж з трихвилинною перевагою перемогли в «Херсонському ралі».

Єдиною втіхою для Горшкова стало «срібло» сезону, а от його штурман Станіслав Прусс через пропуск одного з етапів в призи не потрапив.

Володимир Волошин/Володимир Щербаков

Крах фаворитів

Як ми зауважили, херсонський етап зібрав 15 дуетів заліку 2WD Open, серед яких окрім Копильця та Горшкова було ще двоє переможців етапів цього року: тріумфатор «Старої Фортеці» дует Володимира Волошина/Володимира Щербакова та переможці ралі «Галіція»  Андрій Зізак/Олена Баранек.

Андрій Зізак/Олена Баранек

Вже першим проїздом по кар’єру викреслив з боротьби Андрія Зізака/Олену Баранек. Одне з досить підступних місць на трасі, призвело до аварії та перевороту автомобілю. Благо, в аварії постраждав тільки Ford Fiesta ST спортсменів. Ненабагато більше провів у ралі Володимир Волошин, але його на цьому ж допі підвів його Opel Kadett.

Ігор Лохман/Олександр Горбік

Більш ніж пів гонки за лідерство на етапі бився Ігор Лохман/Олександр Горбік. Екіпаж на Ford Fiesta ST очолив залік ще на міських суперспешелах та нарівні з Копильцем долав допи в кар’єрі. На жаль, продовження і цієї дуелі припинилось на передостанньому допі, після сходу Лохмана.

Дар’я Бакай/Ігор Сторчак

Сюрприз монопривіду

Старт Дарії Бакай в монопривідному заліку за кермом Peugeot 206 RC вже сам по собі був сюрпризом. Адже за три роки в автоспорті, Дар’я стартувала в ралі 16 разів, і всі ці ралі були на повнопривідній техніці. Зі слів пілотесси, лише на фінальних допах вона зрозуміла, як правильно керувати монопривідним автомобілем. Нагородою для неї стала «бронза» етапу.

Сергій Рудьковский/Олександр Новінський

Херсонське «срібло» у Сергія Рудьковского/Олександра Новінського на BMW 320. Подіум та декілька сходів суперників дозволили дуету завершити сезон в призах. Сергій фінішував третім за підсумками сезону, Олександр став віце-чемпіоном 2016 року заліку 2WDOpen.

Замкнула трійку призерів класу серед других водіїв Олена Баранек, яка попри схід в «Херсонському ралі» втрималась в першій трійці.

Володимир Гнатенко/Олександр Гнатенко

Фінальна нестача

Головні фаворити заліку 2WDбрати Гнатенко на Honda Civic закінчили сезон вже четвертою перемогою. Це дозволило покласти до скарбнички абсолютний максимум 200 балів, що не зміг повторити жоден з дуетів інших класів. На жаль, через низьку наповненість заліку, в котрому протягом року стартувало лише сім перших та вісім других водіїв, чемпіонат вважається таким, що не відбувся. Тому Володимир та Олександр Гнатенко формально не стали чемпіонами України, а згідно з регламентом є переможцями змагань Чемпіонату України з ралі.

Олександр Медведченко/Юрій Хідоятов

Друге місце як на етапі, так і протягом року виборов ветеран українського та ще й радянського автоспорту Олександр Медведченко. А от його ко-драйвер Юрій Хідоятов через пропуск одного з етапів лише третій за підсумками сезону.

Замкнули трійку призерів «Херсонського ралі» дебютанти ЧУ з ралі Ігор Білоусов/Сергій Надюк.