Ралі «Стара Фортеця»: монопривідний калейдоскоп

Про катастрофу з безпекою четвертого етапу ЧУ з ралі «Стара Фортеця» ми вже згадували, тому цього разу абстрагуємося від організації та переглянемо спортивну боротьбу монопривідних заліків.

Не дивлячись на досить скромну кількість стартуючих в монопривідних класах (11 дуетів), боротьба в них була надзвичайно напруженою, та місця на проміжному подіумі змінювались ледь не після кожної спецділянки.

Найбільш запекле протистояння тривало в найпотужнішому монопривідному заліку 2WD Open, де стартувало 7 дуетів. Вже з першого допу найшвидшим виявився екіпаж Андрія Зізака/Ігоря Сторчака на Ford Fiesta ST.

Андрій Зізак/Ігор Сторчак

Наступного дня, лідер заліку Зізак продовжив атакувати та нарощувати відрив. Після СД5 він випереджав найближчого суперника майже на дві хвилини. Але після втрати п’яти хвилин на СД6, цей доп «приніс» нового лідера. Опустившись на четверту сходинку, Зізак та Сторчак не склали зброю, вигравши СД7 вони піднялись на третю позицію де і перебували до СД8. На жаль на наступному, лише за два допи до фінішу ралі, дует припинив боротьбу, адже в їхній Fiesta ST вийшла з ладу коробка швидкостей.

Володимир Волошин/Володимир Щербаков

А от лідером ралі після cходу Зізака став Володимир Волошин та Володимир Щербаков на старенькому Opel Kadett. На ко-драйвері треба зупинитися більш детально. Адже Щербаков є найдосвідченішим ралійним штурманом в Україні, більш того, він абсолютний рекордсмен по кількості стартів в Кам’янці-Подільському. Гонка 2016 року стала вже сьомою «Старою Фортецею» в його ралійній кар’єрі! Більш того, дует завершив її з подвійною перемогою. Адже виборов «золото» не лише в заліку 2WD Open, а й Ukraine Rally Legends де стартують автомобілі до 1996 року випуску.

Михайло Горшков/Олена Баранек

Великі шанси на «золото» в заліку 2WD Open мав і переможець минулого етапу Михайло Горшков на Honda Civic Type R, якому цього разу асистувала Олена Баранек. Після двох спецділянок він був третім, та помилка на пункті контролю часу призвела до трьоххвилинного штрафу. Всі подальші допи Михайло атакував, скорочуючи відставання, його прорив став окрасою ралі. Якщо після штрафу Горшков був п’ятим в заліку з відставанням в 3,28 хвилини, то в гонці Михайло та Олена фінішували другими і лише 10,9 секунд їм не вистачило для перемоги!

Федір Бабінець/Вадим Снігуров

Замкнули трійку 2WD Open Федір Бабінець/Вадим Снігуров на Skoda Fabia. Майже протягом всієї гонки екіпаж мав великі технічні проблеми з ралі-каром та за декілька допів до фінішу ралі, навіть розглядав варіант з технічним сходом. Тим не менш дует боровся до кінця і взяв «бронзу» «Старої Фортеці».

Максим Шиков/Максим Євдокимов

Фортуна ти куди?

Відмітимо Максима Шикова/Максима Євдокимова, які створили диво на суперспешелі минулого етапу ЧУ з ралі. На жаль цього разу вони стали головними невдахами ССД Кам’янця. Швидкий дует декілька разів підводила їхній Renault Clio. Вже на старті СД сталося коротке замикання проводки. Хлопці вже ж стартували, та перед фінішем суперспецділянки їхній ралі-кар заглох. Втім по інерції Clio все ж перетнув фініш допу, а після силами екіпажу вдалося реанімувати автомобіль та дістатися закритого парку. Вирішального дня, хоча і отримавши хвилинний штраф спортсмени почали відіграватися.

Та й як почали! Шиков/Євдокимов на спецділянках регулярно демонстрували часи в першій трійці 2WD Open. Після СД5 дует прорвався на третю позицію, по завершенню СД6 був вже другим лише в 14,7 секундах від лідера. Та на СД7 знову сталися проблеми з електрикою, на цей раз відійшов роз’єм блоку управляння двигуном, пошук проблеми та її вирішення затягнулися більш ніж 8 на хвилин. Та й це ще не все, на СД9 вдача остаточно втекла від спортсменів разом з гальмівною рідиною їх Clio. Втрата майже 7 хвилин стала вирішальною при розподілі місць на подіумі, лише четвертий результат в заліку та програш 5,37 хвилини третьому місцю.

Павло Копилець/Андрій Ніколаєв

Лідер чемпіонату в класі 2WD Open Павло Копилець на Seat Leon в Кам’янці-Подільському був вимушений стартувати з іншим штурманом Андрієм Ніколаєвим. На міському допі дует встановив третій час. Наступного дня аналогічний результат на СД2 дозволив піднятися на другу сходинку заліку. Та СД3 приніс сумну звістку, через проблеми з електрикою екіпаж припинив боротьбу. Але після відновлення ралі-кару механіками, Копилець/Ніколаєв на радість численним вболівальникам продовжив гонку поза заліком.

Володимир Гнатенко/Олександр Гнатенко

Швидкість та досвід

Наймолодший залік 2WD налічував лише чотири дуети, та був досить різношерстим. Це стосувалось не лише техніки, а й спортсменів. Головними фаворитами тут безумовно були брати Гнатенко на Honda Civic. Вони вже з першого СД вийшли вперед і, вигравши левову частку допів, з величезною перевагою перемогли в гонці. Це вже третій поспіль тріумф на етапі ЧУ з ралі цього року.

Зуліхан Біджанова/Марія Попко

А от найближчому переслідувачу в чемпіонаті, жіночому екіпажу Зуліхан Біджанової/Марії Попко не пощастило. Через відмову коробки швидкостей на їхньому Peugeot 205 GTi дівчата вимушені були припинити боротьбу на СД8.

Володимир Жеков/Григорій Кравчук

Більш сумно може бути лише Володимиру Жекову/Григорію Кравчуку на ВАЗ 2108, вони зійшли на останньому допі змагання, находячись на третій позиції заліку 2WD. Більш того, смуга невдач у Жекова затягнулася, адже останній раз він діставався фінішу ралі лише в 2013 році.

Олександр Медведченко

Черговий раз своїм вдалим виступом потішив вболівальників Олександр Медведченко відомий та титулований автоспортсмен ще з радянських часів. На вітчизняній «Таврії», Медведченко якому цього року асистує Юрій Хідоятов, протягом гонки поступався лише лідеру заліку, а під кінець ралі зовсім розійшовся, вигравши дві спецділянки. Друге місце в Кам’янці-Подільському дозволило вийти дуету на другу сходинку в турнірній таблиці.

Олександр Медведченко/Юрій Хідоятов

Але відзначимо, що протягом року в заліку 2WD поки стартувало лише шість різних екіпажів, а для того, щоб чемпіонат відбувся ця кількість повинна бути не менше десяти дуетів. Втім по попереду ще два етапи і можливо ця цифра ще збільшиться.