Ралі «Чумацький шлях» 2018: гарячій «півфінал»!

Євген Сокур
Автор: Євген Сокур , журналіст та автоспортсмен
14 вер. 2018 р., 10:15

Ювілейний, 25-й «Чумацький шлях» серед монопривідних авто не лише подарував надзвичайну боротьбу, а й загострив ситуацію у чемпіонаті до неймовірного рівня.

Втім, почнемо з наймолодшого заліку 2WD, де як і в абсолюті, вже стали відомі чемпіони 2018 року.

Володимир Гнатенко/Олександр Гнатенко

Чергову, вже третю перемогу у цьому сезоні здобули брати Гнатенко на Honda Civic. Разом зі сріблом столичного етапу загалом Володимир та Олександр здобули 190 балів, у найближчого суперника лише 95. Це означає лише одне – при будь-якому результаті на фінальному етапі – ралі «Трембіта» – братів Гнатенко вже не можливо випередити. Тандем продовжує очолювати і додатковий Трофей Rally Legends, але крапка у боротьбі за Трофей буде поставлена лише після фінального етапу.

Євген Коршиков/Петро Харевський

А от за срібло сезону боротьба чекає напружена. На титул віце-чемпіона претендують одразу чотири дуети. Гарні  шанси у тандема Євгена Коршикова/Петра Харевського на Peugeot 205 GTI. У Херсоні екіпаж фінішував на другій позиції у 2WD, що стало допоки найвищим досягненням у кар’єрі спортсменів. Це дозволило вийти на другу позицію і в чемпіонаті з 95 балами.

Роман Козін/Олександр Новінський

Аналогічна кількість очок у Романа Козіна/Олександра Новінського на Honda CRX, які у Херсоні фінішували лише четвертими. Втім спортсмени ще на початку змарнували собі ралі, коли після першого паралельного заїзду на 2 хвилини раніше заїхали на пункт контролю часу, за що отримали аналогічний штраф. Бажаємо щоб для чемпіона 2015 року Романа Козіна це стало додатковим стимулом для  бездоганного виступу у фінальному етапі.

Павло Курбатов/Арина Яровенко

Бронзу з Херсонщини привіз Павло Курбатов/Арина Яровенко, які продовжують тішить блискучими виступами. Павло наразі четвертий у чемпіонаті, але від Коршикова та Козіна його відділяє лише на 4 бали, тому Курбатов також має дуже чудові шанси на призи ЧУ з ралі 2018.

З ніг на голову

Цього сезону, найшвидший залік серед моноприводу 2WD Open продовжує бавити боротьбою від етапу до етапу. Нажаль ралі був вимушений пропустити один із претендентів на золото Павло Копилець/Євген Борщенко. Павла чекав черговий етап італійської кільцевої серії Trofeo Super Cup 2018, де у другій гонці Копилець здобув срібло заліку 1,6+.

Михайло Горшков/Станіслав Прусс

Не склалася гонка і в інших лідерів Михайла Горшкова/Станіслава Прусса на Honda Civic TypeR. Вже на фініш першої недільної спецділянки дует дістався з відірваним переднім колесом. Відновивши авто та рестартувавши, Горшков/Прусс через проблеми з електрикою зійшли на останньому допі.

Сергій Рудьковський/Олександр Донськой

Переможці першого етапу Сергій Рудьковський/Олександр Донськой на BMW 323 ще на першому сперспешелі здійснили відвідини узбіччя, але пілот зміг повернутися у боротьбу.

Геннадій Єфімов/Ігор Олісаєв

У порівнянні з іншими Геннадій Єфімов/Ігор Олісаєв на Honda Civic TypeR впевнено йшли до першої перемоги у цьому сезоні. Дует захопив лідерство вже після першого ССД та виграючи одну за одною спецділянки збільшував перевагу. Натомість і ці спортсмени припустились помилки. Випередження часу на пункті контролю часу додало до результату 1 хвилину штрафу, це одразу коштувало першої проміжної позиції. Тим не менш, Єфімов не припинив перемагати на СД.

Ігор Сторчак/Олена Баранек

Перед останньою спецділянкою він скоротив відставання від партнерів по команді Odessa Rally team дуету Ігора Сторчака/Олени Баранек на раритетному BMW 320 до 8,4 секунди. Для Ігора та Олени це був єдиний старт у цьогорічному Чемпіонаті України та не мав жодного турнірного значення, тому на фінальній спецділянці Сторчак не атакував, дозволивши випередити себе Єфімову, здобувши тим самим срібло ювілейного «Чумацького шляху».

Тим самим Єфімов/Олісаєв стали новими лідерами заліку 2WD Open та мають в активі 115 балів проти 90 у Горшкова та Копильця. Математичні шанси на титул є у Рудьковського/Донського, які фінішували у Херсоні третіми.

«Чумацький шлях» 2018

У командному заліку назріває інтрига. Після четвертого місця на «Галіції», третього в Умані, другого на ралі «Столиця», нарешті перемогла Odessa Rally Team. Срібло у  колективу Most. Лідери командного заліку команда 482 Rally фінішували лише третіми, що дозволило вищезгаданим конкурентам впритул наблизитись до редутів 482 Rally. Чекаємо на розв’язку у фінальному етапі ЧУ з ралі «Трембіта, який відбудеться 5-7 жовтня.

Ралі «Чумацький шлях»: перша десятка