Ралі «Куяльник»: її величність фортуна

Євген Сокур
Автор: Євген Сокур , журналіст та автоспортсмен
22 серп. 2018 р., 13:45

Четвертий - та передостанній - етап ЧУ з міні-ралі «Кубок Лиманів» виявився міцним горішком для найшвидших ралійних екіпажів України.

Як і торік, змагання присвячене пам’яті українського спортсмена Юрія Кочмара. Саме Ралі Куяльник 2015 року був останньою перемогою Юрія у ралі. У тому змаганні, Юрій якому асистував Сергій Коваль, були безапеляційно найшвидшими і виграли абсолютно всі спецділянки та ралі майже з півторихвилинною перевагою!

Вже традиційно відкриття та церемонія нагородження ралі відбулись у самому серці Одеси – біля оперного театру.

Антон Корзун/Павло Кононов

А от спецділянки з незначними змінами повторювали маршрут ралі 2015 року. Вже після першого допу з’явилась неабияка інтрига. Спецділянку виграв Антон Корзун/Павло Кононов, але менше секунди їм програв дует лідерів чемпіонату з міні-ралі Борис Ганджа/Євген Сокур. Третій час у одних з найшвидших екіпажів на сьогодні Юрія Хоміцього/Андрія Рощенко.

Борис Ганджа/Євген Сокур

Наступна спецділянка внесла перші корективи у боротьбі за перемогу у абсолютному заліку. Адже на СД одразу два дуети лідери пошкодили шини. Ганджа/Сокур отримали повільний прокол приблизно на 17 км (з 20 км) спецділянки та фінішували програвши найшвидшому на допі Корзуну трохи менше 4 секунд.

Юрій Хоміцький/Андрій Рощенко

А от Хоміцькому не пощастило більше. Через наїзд на несподіваний величезний камінь у траєкторії, колесо було майже знищено. Зміна його на СД коштувала більше чотирьох з половиною хвилин, що викреслювало дует з боротьби за подіум. Це дозволило піднятися на третю сходинку віртуального подіуму молодому пілоту Денису Лохману та його штурману Дмитру Зинов’єву.

Денис Лохман/Дмитро Зинов’єв

Третя спецділянка виявила нових лідерів ралі, перемога на СД дозволила випередити Корзуна/Кононова та очолили ралі Куяльник Борису Ганджі/Євгену Сокуру. Отже на великий сервіс дуети пішли з різницею у 0,4 секунди і це після 60 км спеціальних ділянок! А от далі була майже прірва, Лохман/Зинов’єв на той час програвали 42,9 секунди.

Спецділянки у зворотному напрямку почалися з перемоги Ганджі, який був швидшим Корзуна на 5 секунд. На жаль, вже наступна СД5 стала вкрай невдалою для лідерів. Спочатку на третьому кілометрі СД Ганджа/Сокур лишилися з пошкодженим переднім правим колесом. Хто знайомий із конструкцією Mitsubishi Lancer Evo IX знає, що у правій арці розташований масляний радіатор двигуна. Тому з пошкодженою шиною багато не проїдеш, знищення радіатора гарантоване, а це дорівнює сходу. Змінивши колесо на СД дует продовжив боротьбу, та в нього залишались шанси на залікові бали. Але на 13-му кілометрі СД автомобіль отримує аналогічне пошкодження колеса. Сім кілометрів довелось долати на трьох колесах, та головне масляний радіатор не дивлячись на візуальні пошкодження витримав. Втім втрати часу на СД5 були катастрофічними. Що відкинуло дует на 12-ту позицію в абсолютному заліку.

Перемога на фінальному допі дозволила відіграти три позиції, але в залікові бали тандем не потрапив.

Абсолютними переможцями ралі стали Антон Корзун/Павло Кононов, до речі для Корзуна це перша перемога у Кубку Лиманів в кар’єрі.

Друга позиція вже втретє поспіль у Дениса Лохмана, який фінішував майже у двох хвилинах від лідера. Але така стабільність, разом з невдачею лідерів дозволила Денису очолити абсолютний залік ЧУ з міні-ралі «Кубок Лиманів». Попереду лише фінальний етап, де і вирішиться доля титулів в абсолютному заліку.

Олександр Козлов/Олександр Островський

На фінальній спецділянці на третю позицію вдалось пробитися абсолютним чемпіонам України з ралі 2016 року Олександру Козлову/Олександру Островському. Дует випередив дебютантів цього сезону Ігоря та Аллу Нечипорук. Для них це був лише третій старт в кар’єрі та  безумовно найкращий результат.

Ігор Нечипорук/Алла Нечипорук

Відмітимо і Дар’ю Бакай яка фінішувала шостою в абсолютному заліку. Фінальну спецділянку Дар’я, якій асистував Олександр Вільчинський, встановила другий час!