Ралі «Куяльник»: перший чемпіон!

Євген Сокур
Автор: Євген Сокур , журналіст та автоспортсмен
23 серп. 2018 р., 10:00

Черговий етап ЧУ з міні-ралі «Кубок Лиманів» приніс ім’я першого чемпіону цьогорічного розіграшу Кубка Лиманів, який вже недосяжний для суперників.

Вже готуватись до щорічної церемонії нагородження може Станіслав Прусс, штурман Михайла Горшкова. Дует надзвичайно вдало провів ралі «Куяльник», не лише виборовши перемогу у заліку Р7, але й ставши найшвидшим тандемом на монопривідному автомобілі.

Михайло Горшков/Станіслав Прусс

А от щоб стати чемпіоном, Михайлу Горшкову ще треба здобути хоча б три бали у харківському фіналі. Тоді навіть у випадку перемоги його єдиного опонента у боротьбі за титул – Геннадія Єфімова – чемпіонство Горшкову гарантоване.

Генадій Єфімов/Ігор Олісаєв

Єфімов, якому асистував Ігор Олісаєв, цього разу фінішував другим. Геннадій протягом всього ралі встановлював часи у першій трійці заліку Р7, але випередити Горшкова не вийшло навіть за результатами хоча б однієї спецділянки.

Георгій Богаткін/Максим Богаткін

Третім у Р7 фінішував Георгій та Максим Богаткін, але лідеру дует програв цілу вічність. Від Горшкова їх відділило майже 20 хвилин.

Сергій Івченко/Анастасія Івченко

Першим тріумфом у професійному ралі закінчив «Куяльник» дует Сергія та Анастасії Івченків, які у важкій дуелі перемогли у заліку Р6.

Дмитро Шведченко/Ірина Пригодська

Беззаперечним лідером Р6, як завжди, був дует Дмитра Шведченка/Ірини Прогодської. Одесити впевнено виграли дві СД поспіль та після 40 кілометрів бойової дистанції випереджали найближчого суперника більш ніж на хвилину. Але на СД3 трансмісія «вісімки» Шведа не витримала його шаленого темпу, і Дмитро був вимушений зійти.

Ігор Білоусов/ Олександр Арич

Після сходу Шведченка ралі «Куяльник» у Р6 очолив минулорічний чемпіон наймолодшого заліку Р5 – Ігор Білоусов. Цього разу йому асистував Олександр Арич. Втім, Білоусов не втримав першу позицію. З кожною спецділянкою, встановлюючи найкращий час у заліку, до лідерів наближався дует Івченків.

Перед останньою спецділянкою Івченко вийшов вперед та випереджав Білоусова лише на 2,6 секунди. СД6 і черговий найкращий час Івченків, що у підсумку приніс золото «Куяльника»!

Олександр Кузнецов/ Микита Кабалін

Бронзовим призером ралі у Р6, як і у Миколаєві, став Олександр Кузнецов, якому цього разу асистував Микита Кабалін.

Максим Шульженко/Дмитро Грушевой

Наймолодший клас ЧУ з міні-ралі – Р5 – цього року зібрав більше тандемів, ніж більш потужні Р6 та PS6. Більш того, у «Куяльнику» він подарував неабияку боротьбу, яка тривала до останньої спецділянки. Так, лише за підсумками СД5 у заліку не сталося змін у першій трійці. Вже з СД1 ралі очолив лідер чемпіонату у Р5 Максим Шульженко/Дмитро Грушевой.

Олександр Кізім/Світлана Шиман

Але вже на наступній віртуальний подіум очолив дует Олександра Кізіма/Світлани Шиман. Ще два допи знадобилось Шульженку, щоб знову вийти вперед. Але остання СД6 знов все змінила: через втрату майже трьох хвилин Шульженко/Грушевой поступилися лідерством, але завдяки великій перевазі фінішували другими у заліку, випередивши бронзових призерів ралі «Куяльник» Григорія Кравчука/Єгора Лєвіна майже на 11 хвилин.

Вадим Залож/Сергій Вакал

Залік кіт-карів PS6 і цього разу був малоінтригуючим. Найкращим знову став дует Вадима Заложа/Сергія Вакала. Більшу частину ралі спортсмени не залишали суперникам навіть шансів на перемогу. Але на СД5 Залож одразу втратив майже шість хвилин. Втім, навіть після цього залишився першим! Спортсмени закінчили ралі другою поспіль перемогою та продовжують очолювати чемпіонат у PS6.

Сезер Селямі/ Сергій Негреєв

Срібло у пілота з Туреччини та постійного учасника Кубка Лиманів Селямі Сезера та його штурмана Сергія Негреєва.

Георгій Богаткін/Андрій Павлов

Третім у PS6 та останнім в абсолютному заліку фінішу дістався легендарний пілот Кубка Лиманів Георгій Богаткін на вазівській «копійці». Компанію на подіумі йому склав його штурман Андрій Павлов.