Ралі «Миколаїв»: без варіантів

Євген Сокур
Автор: Євген Сокур , журналіст та автоспортсмен
27 черв. 2018 р., 17:38

Черговий, другий етап ЧУ з міні-ралі «Кубок Лиманів» цього разу завітав у Миколаїв та пройшов на трасі біля села Капустино, яка була для багатьох спортсменів абсолютно новою.

Одразу зазначимо: інтрига в боротьбі за перемогу в абсолютному заліку та класі Р8 зникла дуже швидко. Вже з першої спецділянки в лідери вийшов Борис Ганджа, якому асистував автор цих рядків. Далі наш тандем записав перемоги на всіх СД ралі «Миколаїв» та впевнено виграв вже другий поспіль етап ЧУ з міні-ралі Кубок Лиманів.

Денис Лохман/Дмитро Касап

Досить впевнено на другій позиції абсолютного заліку та класу Р8 протягом всієї гонки тримався Денис Лохман/Дмитро Касап. Спортсмени протягом чотирьох СД поспіль встановлювали другий час, а от на останні два допи змінили тактику, скинувши темп і зосередившись на збереженні позиції. Не дивлячись на два поспіль п’ятих результати, Лохман контролював відрив, фінішувавши другим з 7-секундною перевагою. До речі, це вже друге «срібло» поспіль у Кубку Лиманів, й екіпаж з 16 балами у заліку зберігає гарні шанси на продовження боротьби за титул чемпіонів.

Антон Корзун/Павло Кононов

А от за третю позицію абсолютного заліку боротьба точилась до останнього метру дистанції. До того ж, це була потрійна битва. Вже після СД1 третю позицію опанував дует Антона Корзуна/Павла Кононова.

Юрій Шаповалов/Любомир Шумаков

Але на наступних трьох спецділянках до його редутів наближався досвідчений тандем Юрія Шаповалова/Любомира Шумакова. Наприклад, після СД4 екіпажі відділяло один від одного лише 4,8 секунди. Ще у 8,2 секундах за Шаповаловим перебував найтитулованіший спортсмен у цьому ралі Володимир Петренко, якому асистувала Анна Дембицька - для дівчини це взагалі був абсолютний дебют у ралі!

Володимир Петренко/Анна Дембицька

На СД5 Петренко/Дембицька встановили другий час в абсолютному заліку, та наблизились до Шаповалова на відстань у 2,2 секунди! А от Корзун зміг трохи збільшити відстань від Шаповалова/Шумакова.

Отже, доля «бронзи» ралі «Миколаїв» повинна була вирішитись саме на останній спецділянці. Вся трійка претендентів фінішувала з різницею на СД трохи більше 5 секунд. Втім, позиції так і не змінилися Корзун/Кононов були швидшими, вигравши у Шаповалова/Шумакова ще одну секунду! Петренко/Дембіцька фінішували з четвертим часом у 4,6 секундах за Шаповаловим і стали п’ятими за підсумками ралі.

Борис Ганджа/Євген Сокур

На жаль, на ралі Миколаїв не обійшлося без аварій. Дуже підступне місце на спецділянці ледь не зупинило й екіпаж лідерів Бориса Ганджі/Євгена Сокура, але закінчилось лише вильотом, в якому техніка не отримала суттєвих пошкоджень. Ми продовжили боротьбу, та внесли зміни у стенограму.