Ралі «Трембіта» 2018: несподіваний фінал

Євген Сокур
Автор: Євген Сокур , журналіст та автоспортсмен
11 жовт. 2018 р., 15:50

Якщо у абсолюті та заліку «повнолапих» у боротьбі за титул все було вирішено ще у Херсоні, то ім’я чемпіонів у монопривідному класі 2WD Open стали відомі лише з фінішем на останньому СД.

Напередодні ралі «Трембіта» у заліку 2WD Open на титул претендувало одразу чотири дуети. Після перемоги на ралі «Чумацький Шлях» клас очолював Геннадій Єфімов/Ігор Олісаєв на Honda Civic TypeR. Геннадій мав досить впевнений відрив, який гарантував титул навіть при фініші на третій позиції та перемоги будь-якого найближчого конкурента.

Михайло Горшков/Станіслав Прусс та Павло Копилець/Євген Борщенко перед фіналом мали однакову кількість балів.

Михайло Горшков/Станіслав Прусс

Четвертий претендент – дует Сергія Рудьковського/Олександра Донського – мали найменші шанси на титул. Перший, коротенький день ралі «Трембіта» пройшов під повним домінуванням Михайла Горшкова/Станіслава Прусса, суперники Копилець та Рудьковський втратили близько 12 секунд, а от лідер заліку Єфімов став лише п’ятим, програвши за майже 8 км спецділянок цілих 28,6 секунд.

Павло Копилець/Євген Борщенко

Звісно, все вирішували вісім недільних спецділянок, де на більшості допів домінував дует на жовтому BMW Рудьковського/Донського. Лише перших двох спец ділянок неділі вистачило екіпажу щоб вийти в лідери заліку.

Не можна не відзначити, що дати бій лідерам ралі «Трембіта» заважали технічні негаразди. На Honda Civic TypeR Горшкова/Прусса виникли проблеми з трансмісією,  через які дует був лишений зійти, тим самим остаточно втративши шанси не лише на титул, а й на будь-які призові місця за підсумками року.

На SEAT Leon Копильця/Борщенко виникла серйозна проблема з підвіскою заднього лівого колеса. Через брак потрібних запчастин механіки не могли вирішити проблему. Але забезпечили автомобілю здатність рухатись, створивши своєрідний обмежувач ходу підвіски зі сталевого тросу. На шкутильгаючому SEAT Leon Копилець поступово повернувся до першої трійки.

Натомість у Геннадія Єфімова/Ігора Олісаєва ралі складалось вдало. Екіпаж впевнено йшов до титулів чемпіонів, адже перед останньою спецділянкою перебував на другій позиції заліку. Попереду залишалось трохи менше 17 бойових кілометрів. Саме тут і грянув грім для одеситів: не витримало залізне серце їх Honda Civic TypeR, що призвело до сходу. У підсумку, тандем став бронзовим призером цього чемпіонату.

Сергій Рудьковський/Олександр Донськой

Впевнену перемогу на ралі «Трембіта» здобув дует Сергія Рудьковського/Олександра Донського, другим був  Павло Копилець/Євген Борщенко. Цікаво, що за підсумками року екіпажі здобули однакову кількість балів. Хто ж став чемпіоном? Тут допоможе загальний регламент з ралі, згідно пункту: 12.2. Якщо водії при остаточній класифікації набрали однакову кількість очок, то першість визначається за кращим місцем, зайнятим у відповідному заліку на останньому етапі.

Тому саме переможці ралі «Трембіта» Рудьковський/ Донський виграли «золото» року! Копилець/Борщенко другі.

Андрій Боровий/Юлія Книш

Замкнули трійку призерів ралі «Трембіта» Андрій Боровий/Юлія Книш на Renault Clio.

Володимир Гнатенко/Олександр Гнатенко

Дуель до фінішу

У наймолодшому заліку 2WD чемпіони були відомі ще з Херсону, втім недосяжні в заліку брати Гнатенко не пропустили фінальний етап і подарували глядачам неймовірну дуель за перемогу. Очоливши ралі з першої СД всю гонку Володимир та Олександр Гнатенко відбивались від атак дуету Олександра Кузнецова/Василя Кобенка.

Після СД8 боротьба дісталася апогею, адже дуелянтів розділяло лише 0,4 секунди! Але фінальні спецділянки краще подолав саме дует братів, вигравши четвертий етап із п’яти цього року.

Олександр Кузнецов/Василь Кобенок

Якщо доля «золота» у 2WD вже була вирішена, то за інші нагороди точилася боротьба.  На титул віце-чемпіонів претендувало два стартуючих на «Трембіті» екіпажі Євген Коршиков/Петро Ханевський на Peugeot 205 та Роман Козін/Олександр Новінський на Honda CRX. Тандеми перед фіналом мали у заліку однакову кількість балів, тому переможець цієї дуелі отримував «срібло» чемпіонату у 2WD.

Євген Коршиков/Петро Ханевський

І тут безапеляційно швидшим був тандем Коршикова/ Ханевського, які випередили суперників на 9 з 10 спецділянок та з більш ніж двохвилинною перевагою завершили «Трембіту». Більш того, Коршиков втретє в сезоні фінішував на подіумі, здобувши у фіналі «бронзу».

Козін та Новінський дісталися фінішу на п’ятій позиції здобувши «бронзові» нагороду цьогорічного чемпіонату.

Роман Козін/Олександр Новінський

Завершився чемпіонат і у заліку команд. Тут «золото» виборола команда 482 Rally, яка ледь втримала перевагу над переможцями «Трембіти» колективу Most. Третє місце за підсумками року у Odessa Rally Team.

Ралі «Трембіта»: перша десятка