Ралі «Умань»: стрімкий прогрес

Євген Сокур
Автор: Євген Сокур , журналіст та автоспортсмен
14 черв. 2018 р., 09:46

Ралі «Умань» одне з наймолодших у Чемпіонаті України, але точно найбільш прогресуюче.

Минулого року ралі Умань вперше з’явилось у Чемпіонаті України з ралі, та отримало багато схвальних відгуків від спортсменів та вболівальників.

Це стосується і цьогорічного Чемпіонату України з ралі, який у сезоні 2018 року отримав генерального спонсора – компанію Glusсo – та зробив одразу декілька кроків вгору. Змагання організовані якісніше, чемпіонатом цікавляться і беруть участь більше спортсменів, і не лише з України, та нарешті ралі повертає значну увагу багатьох ЗМІ.

Олександр Фельдман/Юлія Жаткіна

Окрім того, ралі Умань можна було побачити з фактично будь-якої країни світу, адже перегони знову транслювали у прямому ефірі! Коментував змагання відомий автоспортивний журналіст – Володимир Некрасов.

Володимир Некрасов

Цього сезону уманський етап продовжив розвиток, та став значно складніше торішнього ралі. Організатори змагання підготували для спортсменів не лише  торішні, дещо змінені спецділянки, а й абсолютно новий доп, який треба було подолати в обидві сторони. Його особливістю були переважною більшістю вузькі та слизькі доріжки, які майже не пробачають помилок. Більш того, ралі пройшло у повноцінному дводенному форматі. Так, перші бойові заїзди пройшли в суботу, де спортсменів чекали залікові суперспешили.

Борис Ганджа/Євген Сокур

Вже на них загострилось протистояння між дуетами Бориса Ганджі/Євгена Сокура на Mitsubishi Lancer Evo IX та Юрія Хоміцького/Андрія Рощенко на Subaru Impreza WRX STi N12. І хоча суперспецділянки виграв Ганджа, заробивши у залік ЧУ 6 балів, Хоміцький був зовсім поруч, в нього другий результат та 4 залікових бали.

Юрій Хоміцький/Андрій Рощенко

Дуель продовжилась і у неділю. Борис Ганджа, який відкривав трасу, виконував, функцію мітли, розчищаючи від пилу траєкторію. СД3 по якій вперше проходило ралі була дуже слизькою, спроби атак призвели одразу до декількох відвідин узбіччя та втрати часу. Юрій Хоміцький розпочинав ралі третім, та зміг встановити кращий час на СД3, вигравши у Бориса одразу 13,7 секунди, тим самим саме Хоміцький/Рощенко очолив змагання після трьох спецділянок. Втім це ралі, непередбачуване та мало прогнозоване.

Пробите колесо екіпажу Юрій Хоміцький/Андрій Рощенко

СД4 став переломним для Хоміцького в Умані, через пробите заднє колесо майже на початку СД, близько 10 км Юрій був вимушений здолати фактично на трьох колесах, втративши 1 хвилину 37 секунд, та опинившись одразу на сьомому місці абсолютного заліку. Втім, екіпаж прийняв вірне рішення, не зупинятись на заміну колеса (що безумовно вимагало більше часу), а діставатись фінішу.

Юрій Шаповалов/Любомир Шумаков

Після першого з чотирьох кіл неділі, лідерство знову повернулось до Бориса Ганджі/Євгена Сокура, втім досить поруч, у 20 секундах перебував дуже швидкий та досвідчений дует Юрія Шаповалова/Любомира Шумакова також на Mitsubishi Lancer Evo IX.

Олександр Козлов/Олександр Островський

На третю сходинку піднявся чемпіонський дует 2016 року Олександр Козлов/Олександр Островський на Subaru Impreza WRX STi N12 та лише в 10 секундах від них перебував тандем Антона Корзуна/Павла Кононова, які пілотують Lancer Evo IX. Отже, це обіцяло продовження боротьби.

Повторне проходження ранішніх спецділянок запам’яталося проривом Хоміцького/Рощенко, які на СД5 встановили однаковий час с Ганджою/Сокуром. А СД6 Юрій виграв з перевагою над найближчим суперником у 0,2 секунди. Це дозволило відіграти одразу три позиції та переміститися на четверте місце.

На жаль технічні негаразди цього разу спіткали Козлова/Островського. Під час СД6 на їх Subaru з’явилися проблеми з турбонадувом, що призвело майже до хвилинної втрати та одразу двох позицій абсолютного заліку.

Антон Корзун/Павло Кононов

Отже, перед спецділянками у зворотному напрямку, залишалась інтрига не лише у боротьбі за перемогу, а й у дуелі за третю позицію. Борис Ганджа зберіг лідерство, втім збільшив свій відрив не суттєво, від Юрія Шаповалова за підсумками шести спецділянок він відірвався на 22,6 секунди. До Антона Корзуна який на цей момент був третім, стрімко наближався Юрій Хоміцький.

Якщо після СД7 не сталося жодної зміни позиції у ТОП-10, то відстані між екіпажами значно змінилися. Борис Ганджа виграв чергову спецділянку та одразу збільшив свій відрив від Шаповалова до 38,7 секунд.

Хоміцькій майже вдвічі скоротив відставання від Корзуна.

На наступній спецділянці ці спортсмени знову були найшвидшими, їх час відрізнявся на 0,3 секунди, швидшим був Юрій.  Перемога на допі дозволила Хоміцькому випередити Корзуна та повернутися у ТОП-3, очоливши залік 4 WD Open.

Фінальні спецділянки не змінили позиції у подіумних позиціях, лідерство зберіг та переміг у ралі Умань Борис Ганджа/Євген Сокур, другим фінішував Юрій Шаповалов/Любомир Шумаков.

Втім тут сталися цікаві події. По-перше, переміг на останній спецділянці Юрій Шаповалов - він став третім пілотом в ралі Умань, хто виграв доп протягом ралі.

Денис Лохман/Дмитро Касап

По-друге, саме на останніх допах змінилася боротьба за трофей Юрія Кочмара. Так за підсумками ралі, трофей за найменший розрив у часі на фініші гонки, вибороли дуети Дениса Лохмана/Дмитро Касапа та Андрія Шевченко/Валерії Левищенко. До того ж Лохман/Касап фінішували третіми у заліку N4.

Повнопривідний залік 4 WD Open виграв автор найкращого прориву ралі Умань – Юрій Хоміцький/Андрій Рощенко. Срібло у Антона Корзуна/Павла Кононова. Бронзу здобули чемпіони 2016 року Олександр Козлов/Олександр Островський.

Андрій Шевченко/Валерія Левищенко

Вже у наступному матеріалі ми детально розглянемо боротьбу за перемогу у ралі Умань у монопривідних заліках.

Ралі Умань: перша десятка