Автоспорт не буває без аварій, не став виключенням і цей ралійний сезон України. На щастя, не дивлячись на серйозність деяких з них, ніхто зі спортсменів сильно не постраждав.

Давайте переглянемо світлини топ-десятки «крашів» сезону, в деяких побував і автор цих рядків.

1. Ралі «Зимові Вершини» 2016 - Руслан Топор/Марина Перова

1. Ралі «Зимові Вершини» 2016  - Руслан Топор/Марина Перова
1/10

Початок ралійного сезону прийшовся на ранню весну. І вже перша гонка, яка припала на етап ЧУ з ралі «Зимові Вершини», запам’яталася великою аварією дуету Руслана Топора/Марини Перової. Після жорсткого даху на Mitsubishi Lancer Evo IX було страшно дивитися.

2. Ралі «Северин» 2016 - Олексій Долот/Євген Сокур

2/10

Сезон чемпіонату України з міні-ралі стартував у середині квітня з ралі «Северин». І тут досить жорстко з траси вилетів Олексій Долот/Євген Сокур, відео аварії можна переглянути тут , на 50-х секундах цього ролику. До речі, аварія відбулася одразу за фінішним створом і цю спецділянку Олексій виграв. На жаль, цей доп став останнім у житті талановитого Олексія: через 17 днів, 20-річний пілот загинув у дорожній аварії…

3. Ралі «Куяльник» 2016 - машина безпеки

3/10

Літній етап ЧУ з міні-ралі «Куяльник» запам’ятався нетиповим випадком: на трасі спалахнув та вщерть згорів автомобіль безпеки, який відкривав трасу бойовим екіпажам.

4. Ралі «Куяльник» 2016 - Григорій Кравчук/Віктор Сінкевич

4/10

Той же «Куяльник» дуже жорстким дахом завершив справжній ралійний раритет Peugeot 104, на якому з 2005 року в Україні стартує Григорій Кравчук.

5. Ралі «Куяльник» 2016 - Олег Доронін/ Анатолій Шинкарєнко

5/10

Але це не єдиний «француз», який дахом зустрівся з ґрунтом «Куяльнику». В серйозну аварію потрапив Олег Доронін/Анатолій Шинкарєнко на Renault Clio RS.

6. Ралі «Зелений Фургон» 2016 - Ярослав Кадученко/Євген Сокур

6. Ралі «Зелений Фургон» 2016  - Ярослав Кадученко/Євген Сокур
6/10

Фінальний етап ЧУ з міні-ралі «Зелений Фургон» запам’ятався одразу двома дахами. В першому випадку два оберти через дах здійснив екіпаж Ярослав Кадученко/Євген Сокур. Опинившись на колесах, дует навіть продовжив рух та фінішував на допі. Але пошкодження Mitsubishi Lancer Evo X виявились дуже вагомими і не дозволили продовжувати ралі.

7. Ралі «Зелений Фургон» 2016 - Руслан Топор/Марина Перова

7. Ралі «Зелений Фургон» 2016  - Руслан Топор/Марина Перова
7/10

А от друга аварія стала найжорсткішою в ралійному сезоні 2016 року. Руслан Топор на дуже великій швидкості втратив керування над автомобілем, вилетів з траси та зупинився лише після шести обертів через дах... В результаті інциденту постраждав екіпаж. Спортсменів доправили до шпиталю, де у Руслана Топора та ко-драйвера Марини Перовой діагностували струс мозку, численні забої, синці та подряпини. Але ця аварія не вплинула на підсумок сезону: саме цей дует виграв «золото» чемпіонату з міні-ралі.

8. Ралі «Галіція» 2016 - Дмитро Роткевич/Іван Мішин

8/10

Передостанній етап Чемпіонату України з ралі – «Галіція» - теж не обійшовся без аварій. Причому, в них потрапили одразу два претенденти на титул абсолютного чемпіона. Першим відмітився екіпаж Дмитро Роткевич/Іван Мішин. Їхній Mitsubishi Lancer Evo IX вилетів з траси та впав у гірську річку колесами догори. Автомобіль ще й спалахнув, але завдяки допомозі місцевих жителів авто вчасно загасили.

9. Ралі «Галіція» 2016 - Юрій Хомицький/Андрій Рощенко

9/10

Вже на наступному допі «Галіції» була нова звістка про схід. Цього разу в аварію потрапив екіпаж Юрій Хоміцький/Андрій Рощенко. Їхній виліт закінчився після 300-метрового спринту по узбіччю та знищення бойовою Subaru Impreza WRX STi декількох досить великих кущів.

10. «Херсонське ралі» 2016 - Андрій Зізак/Олена Баранек

10. «Херсонське ралі» 2016  - Андрій Зізак/Олена Баранек
10/10

Остання аварія року сталася на заключному етапі ЧУ з ралі – "Херсонське ралі". Автором фінального даху сезону став дует Андрія Зізака та Олени Баранек. На першому проїзді скрізь кар’єр, екіпаж помилився в дуже підступному повороті та їхня Ford Fiesta ST опинилася на даху посеред траси. До речі, незважаючи на схід у фіналі, штурман екіпажу Олена стала бронзовим призером чемпіонату в заліку 2WD Open .