BMW розглядає вихід із WEC лише після одного сезону

Співавтор: Ендрю ван Ліувен
Переклав: Андрій Іванов
2 лют. 2019 р., 19:59

Як стало відомо Motorsport.com, BMW розглядає можливість виходу з Чемпіонату світу з перегонів на витривалість (WEC) лише після одного сезону в цій серії.

Баварський бренд приєднався до WEC в категорії GTE Pro на початку 2018 року з новою машиною M8 GTE, яка також змагалася в чемпіонаті IMSA.

У той час яка автомобіль мав успіх у Північній Америці, нещодавно, наприклад, здобувши перемогу в класі GT Le Mans у «24 годинах Дайтони», у WEC справи пішли значно гірше — наразі BMW посідає останнє місце в заліку виробників GTE Pro з лише одним фінішем на подіумі в п’яти гонках.

Два екіпажі гонщиків — Антоніо Фелікс да Кошта з Томо Бломквістом і Мартін Томчик з Нікі Катсбургом посідають дев’яте й десяте місця в заліку пілотів відповідно.

Очільник автоспортивної програми BMW Йенс Марквардт ще під час минулорічного етапу WEC у Шанхаї сказав, що BMW опинилась «у належному місці» GTE, коли фактично виключила можливість участі в майбутній новій категорії гіперкарів.

Але цього вікенду під час гонки Батерст Марквардт в інтерв’ю Motorsport.com заявив, що кінцеве рішення щодо майбутнього програми GTE буде прийнято лише після завершення поточної програми WEC у Ле-Мані в червні.

«У WEC є ще багато речей, на які ми маємо звернути увагу. Ми напевне не вичавили максимальної продуктивності з нашого пакету, — сказав він. — Це те, на чому ми зосередимося в решті гонок.

Щойно ми завершимо сезон, саме тоді ми сядемо, оцінимо й побачимо, куди рушимо в майбутньому.

Для нас дуже вдала ситуація, з якою ми стикаємося кожного року в усіх серіях — ми проводимо останню гонку, а потім збираємося разом і вирішуємо, куди нам рухатися далі. Нам немає потреби займатися будь-якими розробками або ще чимось. Машина тут, команда тут — отже, нам легко».

Ця новина з’явилася на фоні повідомлень про те, що BMW може бути зацікавлена у майбутньому підвищені в IMSA до топового дивізіону DPi — можливо, навіть у 2020 році.

Марквардт зазначив, що програма M8 GTE в IMSA не буле продовжена після 2019 року, додавши: «Ми будемо брати участь в гонках до Малого Ле-Мана в жовтні, а потім будемо вирішувати».

BMW не єдиний із п’яти чинних виробників WEC GTE Pro, які сумніваються в участі в сезоні 2019/20, — у Ford також ще не вирішили, що робитимуть після завершення кампанії 2018/19.

Американська компанія у 2016-му запустила чотирирічну програму GT, яка спливає після фіналу WEC в Ле-Мані цього року.

Представник Ford Chip Ganassi Racing UK у коментарі для Motorsport.com сказав, що «наразі немає інформації щодо планів після закінчення суперсезону».

Програма Ford в IMSA GTLM триватиме принаймні до завершення сезону 2019 року, і американський бренд також зацікавлений у переході до DPi.

Якщо і BMW, і Ford підуть з класу WEC GTE Pro, у цій категорії залишиться три виробника: Ferrari, Aston Martin і Porsche. Усі три наразі також представлені в GTE Am.

#67 Ford Chip Ganassi Racing Ford GT: Енді Пріоль, Гаррі Тінкнелл