Гонщики Audi ледь стримували емоції після перемоги в Бахрейні

Пілоти Audi Лоік Дюваль, Олівер Джарвіс і Лукас ді Грассі щосили намагалися приховати свої емоції після перемоги у прощальній гонці команди з Інгольштадту в 6 годинах Бахрейну.

Audi тріумфально закінчила виступи в чемпіонаті WEC, заробивши переможний дубль на прощальній гонці в Бахрейні. Ця перемога стала 17-ю для німецького виробника з моменту утворення серії в 2012 році й 107-ю з моменту дебюту Audi у перегонах спорткарів у 1999 році.

Перемога дісталась екіпажу під номером 8, який стартував з поул-позиції. Тільки другий екіпаж Audi міг скласти їм конкуренцію, тоді як найближчі представники інших виробників - #1 Porsche – фінішували третіми, програвши переможцям більше хвилини.

«Для нас дуже багато значить – бути останніми, хто виграв гонку для Audi Sport, - сказав Дюваль. – Ми довели, що весь рік були конкурентоспроможними, в нас були проблеми з надійністю, але продуктивність завжди була на висоті.

Перша ділянка була хорошою, трохи сковзала задня частина машини, але все було добре.

Потім, коли я знову повернувся за кермо, я почав багато втрачати, але з’ясувалось, що у нас значно зменшилась притискна сила попереду через якийсь пластиковий пакет, який застряг на носі.

Емоції переповнюють, було б краще, якби останній відрізок я провів в машині, тому що можу сказати: багато хто в боксах плакав. Ми також, тому що це дуже багато для нас значить.

Сьогодні в мене навіть більше емоцій, ніж коли я виграв чемпіонат у 2013 році, отже, я пишаюсь, що ми зробили з хлопцями».

Ді Грассі зазначив, що фінальна гонка Audi була «сумним моментом» у його кар’єрі, тому що він «полюбив» перегони на витривалість протягом виступів за німецьку команду.

«Після трьох сезонів у WEC ми дійсно довели, що розвивалися як екіпаж, ми багато разів змагалися за перемоги й виграли дві гонки з дев’яти, заробивши три поула, – це велике досягнення», - сказав бразилець.

«Я почуваюсь трохи засмученим через те, що більшість членів команди слідом за Audi збираються залишити WEC – ми стали великою родиною разом з механіками та іншими.

Це сумний момент моєї кар’єри, тому що я полюбив гонки на витривалість.

Раніше ці перегони ніколи не були моєю метою, але коли я приєднався до Audi і перший раз змагався у Ле-Мані в 2013 році, я закохався у ці гонки і цей чемпіонат».

Яні: Гонка в Бахрейні – віддзеркалення усього року

У той час, як перемога дісталась Audi, другий екіпаж Porsche у складі Ніла Яні, Ромена Дюма й Марка Ліба виборов чемпіонський титул, посівши шосте місце у трьох колах позаду переможців.

Вони не змогли боротись за подіум після контакту Яні з #78 KCMG Porsche на першій годині перегонів, що призвело до проколу й пошкодження задньої частини кузову, але після цього інциденту #2 Porsche без жодної поломки дістались фінішу й виграли чемпіонат.

«Думаю, що ця гонка пройшла так само, як і весь наш сезон, - прокоментував Яні. – Ми почали добре, потім зіткнулися з деякими проблемами, але пережили неприємності й досить непогано закінчили гонку.

Це був божевільний сезон, ми зіткнулися з дуже високою конкуренцією, рівень Audi й Toyota був супервисоким, і я думаю, що запорукою нашого успіху були перші три гонки, хоча нам тоді й трохи пощастило».

Ліб, який привів #2 Porsche до фінішу, додав: «В нас траплялись й деякі дійсно значні неприємності, і ми боролися протягом року.

Хлопці виконали приголомшливу роботу, забезпечивши нас таким надійним автомобілем, який став головним чинником перемоги.

Були злети й провали, але машина була швидка на початку сезону. Ми дуже раді, що нарешті закінчили чемпіонат, але можу сказати, кінцівка була досить нервовою».