Пріоль: Ford “зробили це” на шляху до перемоги на Фудзі

Енді Пріоль каже, що його команда Ford “зробила це” в недільній гонці 6 Годин Фудзі, де “блакитний овал” здобув свою першу перемогу в WEC після тріумфу у 24 Годинах Ле-Ману.

Британське відділення команди Ford Chip Ganassi Racing здобуло свою першу перемогу в класі у Японії, де Енді Пріоль та Харрі Тінкнелл перемогли у щільній боротьбі зі своїми партнерами по команді Олів’є Пла та Штефаном Мюке.

Обидві машини майже всю дистанцію розділяли секунди, а все вирішилось на користь машини №67, коли Пла за кермом машини №66 розвернуло наприкінці передостанньої години.

В той час, як Пріоль відзначив, що конфігурація траси Фудзі допомогла Ford залишити позаду своїх конкурентів з Aston Martin та Ferrari, він також похвалив роботу своєї команди на шляху до перемоги.

“Це був особливий, прекрасний вікенд”, - сказав Motorsport.com триразовий чемпіон WTCC.

“Усі піт-стопи пройшли на відмінно, а в середині дистанції я мав декілька дуже сильних відрізків, які, на мою думку, закріпили результат. Харрі також дуже гарно попрацював.

Від самого виїзду на трасу машина була сильна, ще в п’ятницю зранку я відчув, що ми маємо тут високі шанси.

Але гонка була складною, оскільки №66 сидів в нас на хвості п’ять з шести годин. Ми не припустились помилок, ми зробили це і я дуже щасливий”.

На запитання, чи допомогла конфігурація траси Фудзі, Пріоль додав: “Різні траси підходять різним машинам. Тут все працювало добре для нас.

В нас були гонки, де ми виклались на 100 відсотків, але фінішували лише п’ятими, як Мексика та Остін. Там просто не було можливості перемогти.

Тож, якщо дивитись на весь сезон, то це була гарна для нас траса. Якби ми добре виступили у Шанхаї, можливо ми б зараз були впритул наближені до мети в чемпіонаті”.

За відсутності Франкітті

Гонка в Фудзі стала першою для екіпажу №67 у складі двох гонщиків, оскільки Ford вирішили вивести із її складу Маріно Франкітті на три останні гонки сезону.

В попередніх гонках машина №67 була єдиною в класі GTE-Pro з трьома гонщиками у складі екіпажу після того, як Aston Martin, починаючи з гонки на Нюрбургринзі, стали виступати, маючи по два гонщики в екіпажі.

Пріоль відзначив, що в Японії йому полегшило життя те, що він ділив машину лише з Тінкнеллом. “Очевидно, Маріно дуже шкода. Він гарний хлопець”, - сказав пілот з Гернсі.

“Але через це ми виступили краще і мали більше часу за кермом у вільних практиках. З трьома гонщиками такого не було.

Ти вивчаєш траси, вивчаєш машину, тож це було не ідеально — сьогодні ми побачили доказ цьому.

Це не єдина причина, але ми мали значно більше можливостей для роботи над налаштуваннями під час вільної практики і більше часу для мене та Харрі за кермом”.