Toyota: Не Porsche виграла титули WEC, а ми їх програли

У Toyota запевняють, що вони самі віддали перемоги в обох заліках Чемпіонату світу з перегонів на витривалість 2017 року команді Porsche.

Технічний директор Toyota Motorsport GmbH Паскаль Васслон зробив таку заяву після перемоги команди у гонці в Бахрейні - цей успіх став вже п'ятим для команди цього сезону.

Тріумф екіпажу Себастьяна Буемі, Казукі Накадзіми та Ентоні Девідсона означає, що японський колектив переграв за кількістю перемог свого головного конкурента в особі Porsche, вигравши п'ять гонок проти чотирьох.

"Подібний результат нас задовольняє, оскільки ми досягли нашої мети та виграли більше гонок за Porsche", - сказав Васслон.

"Тепер сезон виглядає в іншому світлі, тому що ми домінували у шести етапах із дев'яти, проте спромоглися не виграти чемпіонат.

Тому я можу сказати, що цей чемпіонат ми програли. Porsche насправді його не виграв. Але таке життя, це автоспорт".

Васслон пояснив, що технічна проблема на #8 Toyota TS050 Hybrid, через яку екіпаж фінішував лише восьмим на 24 годинах Ле-Мана, коштувала Буемі та Накадзімі титулу.

"Щодо машини #8, то ми втратили титул у Ле-Мані - це точно", - сказав він про збій роботи гібридної системи, через яку екіпаж дві години пробув у боксах.

"Як для виробника, ми зробили занадто багато помилок. В останніх гонках ми могли двічі зробити дубль, проте не вдалося минути аварій".

Коментар стосується двох зіткнень із Porsche класу GTE Pro, що сталися в Бахрейні та Шанхаї цього місяця, через які Toyota #7 не змогла фінішувати на другому місці.

Девідсон втратив шанси на титул ще в Остіні, коли він пропустив етап через особисті причини.

Сплеск на завершальних етапах стався завдяки аеродинамічним оновленням на Toyota перед етапом на Фудзі.