Toyota заморозила боротьбу у Спа на користь Алонсо

Автор: Gary Watkins
6 трав. 2018 р., 15:50

У Toyota розповіли, що у суботній гонці у Спа, яка відкрила сезон Світового чемпіонату з гонок на витривалість FIA, після фінального піт-стопу дві найвищі позиції заморозили на користь екіпажу Фернандо Алонсо.

Технічний керівник Паскаль Васселон пояснив, що перед гонкою було узгоджено з усіма шістьма пілотами, що дві машини TS050 Hybrid не боротимуться одна з одною наприкінці шестигодинної події.

Остання серія піт-стопів за 25 хвилин до закінчення гонки призвела до того, що Майк Конвей залишився позаду свого товариша по команді Фернандо Алонсо на другій Toyota, до екіпажу якої входили також Себастьян Буемі  та Казукі Накадзіма.

«Угода полягала в тому, що машини можуть боротись до останнього піт-стопу, і фактично обидві машини заїхали на останній піт-стоп одна за одною, - сказав Васселон журналісту Motorsport.com. – Ми казали пілотам, що вони можуть боротись лише до останнього піт-стопу, тому що ми не хотіли провести останні кола у великому напруженні».

Конвей та його напарники Камуі Кобаясі та Хосе Марія Лопес фінішували лише у 1,4 секунди від Toyota, що перемогла – після старту з піт-лейну з відставанням в одне коло.

Такий початок став результатом виключення машини із протоколу кваліфікації після завоювання поул-позиції внаслідок адміністративної помилки, що стосувалася датчика витрати пального Toyota #7.

Конвей був приблизно у 55 секундах від Алонсо за годину до фінішу, коли через аварію в Eau Rouge Матевоса Ісаакяна на SMP Racing #17 категорії LMP1 виїхав третій за гонку автомобіль безпеки.

Коли гонку поновили за 49 хвилин до закінчення, британець опинився лише у п’яти секундах від Алонсо, і наблизився до лідера ще більше перед тим, як обидві Toyotas поїхали на піт.

«Це нічого не змінювало, тому що завжди існував план заморозити позиції, - сказав Васселон, який визнав, що друга TS050 протягом гонки була швидшою із двох Toyota. – Час на колі показував, що машина #7 була трохи швидшою, десь на одну-дві десяті, але це сталося переважно через автомобіль безпеки».

Конвей сказав, що на його думку, саме #7 «була явно швидшою машиною», і додав, що саме аеродинамічна нестабільність стала причиною заміни носової частини машини під час фінального піт-стопу.