WEC на Фудзі: Toyota здобула переможний дубль

У складних погодних умовах на гонці на Фудзі Toyota здобула переможний дубль на домашній для себе трасі та зберегла математичні шанси на чемпіонство.

Восьмий екіпаж Toyota – Девідсон, Буемі та Накадзіма - у складних погодних умовах, де гонка двічі переривалась червоними прапорами та була закінчена достроково, здобули перемогу на домашній для японського виробника трасі та зберегли математичні шанси на титул.

Другим прийшов інший екіпаж Toyota під №7, таким чином принісши команді переможний дубль. Лідери чемпіонату — екіпаж №2 Porsche фінішував лише четвертим.

Гонка на трасі Фудзі проходила у дуже складних умовах — над треком постійно висів сильний туман та накрапав дощ, що двічі викликало червоні прапори, а машина безпеки п'ять разів з'являлася на трасі.

Початок гонки пройшов за пейс-каром, і лише через чотири кола дирекцією гонки був дозволений старт. На першому колі розвернуло Нельсона Піке-молодшого на Rebellion, а попереду екіпажу №8 Toyota вдалося вийти на друге місце, випередивши екіпаж №1 Porsche.

У перший раз заїзд зупинили у ході другої години гонки через туман. Тривалість паузи склала 32 хвилини.

Після відновлення гонки Toyota №8 зуміла вийти у лідери на рестарті. У той момент за кермом перебував Накадзіма, який потім зміг відірватися від переслідувавшого його Лопеса з іншого екіпажу японської команди, у якого виникли проблеми із двірником.

Японський гонщик втратив лідерство після трьох годин гонки, коли заїхав на піт-стоп після появи чергового автомобіля безпеки, але зміг випередити Тенді та вийти на друге місце. Після чого лідирувавший на той час Лопес відправився у бокси і Накадзіма знову став лідером, де і залишався до появи других червоних прапорів, після яких гонка була зупинена.

Майк Конвей із сьомого екіпажу утримував друге місце, стримавши Яні перед зупинкою гонки, таким чином оформивши Toyota дубль.

Лідери чемпіонату - Брендон Хартлі, Ерл Бембер і Тімо Бернхард на прототипі 919 Hybrid під №2 зайняли лише четверте місце. Бембер не встиг побувати на піт-стопі прямо перед першою зупинкою гонки, тому машину довелося відправляти у бокси за паливом і новими шинами відразу після її відновлення. Через це екіпаж Porsche втратив більше хвилини щодо лідера. Потім у Бернхарда виникли труднощі у дощових умовах, і Накадзіма випередив його на коло на третій годині марафону.

У категорії LMP2 перемогу здобув екіпаж Бруно Сенни, Ніколя Проста та Жульєна Каналя команди Rebellion Racing. Вони захопили лідерство на початку гонки та довели справу до перемоги.

Найбільшим інцидентом гонки стала аварія Матіаса Беша з Vaillante Rebellion, що розбив свою машину №13 ведучи боротьбу з екіпажом Manor №24.

Другим фінішував екіпаж №36 Signatech Alpine, який провів доволі впевнену гонку, відігравши кілька місць. Третьою гонку закінчила машина №38 команди Джекі Чана.

Ferrari перемагає у GTE

Джеймс Каладо на №51 Ferrari команди AF Corse захопив лідерство перед останніми жовтими прапорами та завдяки цьому приніс перемогу італійській команді.

Другим фінішував екіпаж №91 Porsche Літца та Маковєцкі, залишивши позаду партнерів по команді з екіпажу №92 Крітсенсена, Естре.

Екіпаж лідерів чемпіонату Енді Пріоля та Гаррі Тінкнелла на Ford GT фінішував восьмим і останнім у класі. Пріоль отримав хвилинний Stop/Go за проїзд по піт-лейн під червоним прапором, а потім проколов колесо і врізався у бар'єри, після чого втратив багато часу у боксах на ремонті.

Екіпаж №54 Мігеля Моліни, Франческо Кастеллаччі та Томаса Флора з команди AF Corse Ferrari переміг у класі GTE Am. Вони випередили стартувавший із поулу екіпаж Clearwater Ferrari на останньому піт-стопі у гонці.