WEC у Спа: екіпаж Алонсо переміг у сніжно-дощових умовах

4 трав. 2019 р., 17:21

Екіпаж Фернандо Алонсо, Себастьяна Буемі та Кадзукі Накадзіми здобув перемогу у 6 годинах Спа - гонка відбувалася у дощ, сніг та на сухій трасі, а екіпажу № 8 також допомогли проблеми у напарників.

Екіпажі Toyota за традицією суперсезону були на перших двох місцях на старті. На першому місці були представники екіпажу №7, який на першому відрізку представляв Майк Конвей.

Конвей не набагато випереджав Буемі, проте у першу годину головною подією став сніг! Спочатку на трасу спустилася злива, а потім посипалися і сніжинки. У результаті організатори гонки навіть вивели машину безпеки на трасу, що стало першим подібним випадком в історії чемпіонату.

Після поновлення гонки на трасі, що почала підсихати, трохи помилився Конвей та пропустив Буемі вперед. Проте згодом екіпажі помінялися місцями. Сталося це у наступний період призупинення гонки, причиною чого стала аварія в першому повороті та пошкоджений бар'єр - екіпажу №8 менше пощастило з піт-стопом.

Екіпаж №7, за кермом якого наприкінці другої години опинився Кобаясі, випереджав Алонсо на 40-45 секунд. В іспанця не було темпу, щоб швидко наближатися до напарника, а потім його ще й розвернуло, через що він втратив близько 10 секунд.

Втім, за три години до фінішу становище в пелотоні кардинально змінилося. У лідерів на Toyota №8 вийшов з ладу датчик на гібридній системі, через що Кобаясі пірнув у бокси. Його місце зайняв Хосе Марія Лопес, проте він з'явився на трасі лише за 10 хвилин - втратив купу місць та поступався лідеру вже чотирма колами.

Хоча боротьби за перемогу зовсім поменшало, на трасі все ще було "весело". За 2 години 40 хвилин до завершення над трасою знову пішов дощ. Довгий час гонщики їхали у мішаних умовах, проте за 1 год 40 хв до фінішу знову пішов сніг - і знову на трасу виїхала машина безпеки.

За півгодини після цього відбувся рестарт гонки, проте умови залишалися жахливими. А за 40 хвилин до завершення знову пішов сніг... Останній рестарт дали лише за 13 хвилин до фінішу, але гонка "тривала" лише декілька хвилин, оскільки дирекція вирішила зупинити змагання через погані умови на трасі.

За третє місце, яке через проблеми екіпажу №7 перетворилося на друге, боролися гонщики з "другої ліги" LMP1. Тут переможцем став екіпаж №3 Rebellion Racing Натанаеля Бертона, Тома Лорана та Густаво Менезеса. Довгий час найкращим серед інших був екіпаж №11 на BR Engineering BR1, проте на фініші він опинився третім позаду №3 Rebellion.

За останні три години гонки Toyota №7 відіграла декілька місць. Якби не сніг, гонщики могли б здійснити більший прорив, проте фінішували лише шостими. Зважаючи на повне домінування Toyota у чемпіонаті, вони фактично втратили шанси на титул. Екіпаж №8, за попередніми підрахунками, має перевагу у 31 очко, а в Ле-Мані за перемогу дадуть 38. Тобто екіпажу №7 не лише треба перемагати в останній гонці, але й сподіватися на великі проблеми напарників.