WEC у Бахрейні: Audi виборює поул у прощальній гонці

Audi почне з поулу свою останню гонку в чемпіонаті світу FIA пергонів на витривалість, після того як екіпаж #8 у складі Лукаса ді Грассі, Олівера Джарвіса і Лоіка Дюваля здолали Porsche в кваліфікації.

Блискуче коло ді Грассі, яке він проїхав наприкінці сесії, показавши результат 1:38.828, забезпечило команді з Інгольштадту перше місце за середнім результатом, враховуючи час 1:39.207, показаний раніше Джарвісом.

Цього виявилось достатньо, щоб здолати екіпаж Porsche #1, за кермом якого спочатку стартував Тімо Бернхард. Потім він передав машину Брендону Хартлі, після чого знову проїхав залікове коло, з найкращим часом на півсекунди гірше за ді Грассі.

Лідери заліку – Porsche #2 у складі Ніла Яні та Марка Ліба – посіли третє місце, поступившись 0,198 секунди Porsche #1 і 0,462 секунди позаду від переможців кваліфікації.

Другий екіпаж Audi - #7 у складі Андре Лоттерера і Марсель Фасслера, став лише четвертим, оскільки Лоттерреру не вдалося поліпшити його ранній результат після того, як він змінив Фасслера наприкінці сесії.

Toyota забронювала третій ряд з парою гібридних TS050, жоден з яких не продемонстрував темпу, коли це було потрібно.

Претенденти на титул – екіпаж #6 у складі Камуі Кобаясі і Майка Конвея, в якого анулювали кращий час за порушення меж траси – були п’ятими, програвши секунду лідерам і на пів секунди випередивши своїх партнерів з #5 – Ентоні Девідсона й Казукі Накадзіму, у який також на ранній стадії був анульований заліковий результат.

Поул у LMP1 серед приватних команд дістався Rebellion Racing, яка проводить свою останню гонку в дивізіоні, тоді як ByKolles взагалі не вдалося показати заліковий час у кваліфікації.

В LMP2 поул дістався екіпажу #2 G-Drive Oreca Рене Расту й Роману Русинову, чиї спільні зусилля призвели до середнього результату 1:49.672. Вони лише на 0,018 секунди випередили #36 Signatecch Alpine Гусставо Менезеса і Стефана Рішельмі. Третє місце дісталося кращому з екіпажів Manor Oreca - #44 Алексу Лінну й Метту Рао.

Aston Martin бере гору в GTE

У категорії GTE-Pro на поулі опинився #95 Aston Martin Даррена Тернера і Джонатана Адама, які показали неймовірно ідентичні кола – 1:56.953.

Це дало британському дуету перевагу у 0,128 секунди над лідерами заліку Нікі Тіімом і Марком Соренсеном, яким необхідно в неділю фінішувати принаймні третіми, щоб гарантувати титул.

Найближчими суперниками Aston Martin стала Ferrari, екіпаж #51 якої у складі Джанмарії Бруні й Джемся Каладо відстав на 0,427 від переможців кваліфікації, тоді як найкраща з машин Ford - #67 під керуванням Гаррі Тінкнеллі й Енді Пріоля – була лише четвертою.

Поул #98 Aston Martin Педро Ламі й Пола Далла Лана в класі GTE-Am гарантує, що боротьба за титул у цій категорії продовжується, хоча їх головним конкурентам #83 AF Corse потрібно лише дістатися фінішу в неділю, щоб отримати чемпіонський кубок.