WEC у Фудзі: Toyota вдома здобуває першу з 2014 року перемогу

У домашній гонці на Фудзі Toyota № 6 Стефана Сарразана, Камуі Кобаясі та Майка Ковея випередила Audi № 8 Лукаса ді Грассі, Лоіка Дюваля та Олівера Джарвіса лиitе на 1,4 секунди і здобула першу з етапу у Бахрейні 2014 року перемогу.

В перші дві години після старту з поулу гонку упевнено очолював Лукас ді Грассі на Audi № 8. За цей час бразилець двічі побував на піт-стопі, кожен з яких тривав менше хвилини.

У Audi № 7 на 16-му колі виникли проблеми із гібридною системою. Команда протягом 55 кіл ремонтувала болід. Екіпаж повернувся, щоб проїхати ще 20 кіл і більше не з’явився на трасі.

Після 120 хвилин перегонів на другому місці перебувала Toyota № 6, яка програвала лише сім секунд. Брендон Хартлі на Porsche № 1 відставав від лідера на 22 секунди. Далі в 37 секундах розташувався Буемі на Toyota та у 53-х секундах лідер чемпіонату Ніл Яні на Porsche № 2.

За дві години до фінішу екіпаж Audi № 8 з Лоіком Дювалем за кермом залишався лідером, але не спромігся зберегти 37-секундний відрив – завадив трафік з машин GTE. Француз випереджав Porsche № 1 Тімо Бернхарда та Toyota № 6 Сьефана Сарразана лише на чотири секунди.

Позаду них опинився Казукі Накадзіма на іншій Toyota і програвав лідеру 24 секунди. Porsche Ромена Дюма програвав вже одне коло.

У фінальну годину чинні чемпіони встигли побувати на другому місці, але лише впродовж декількох поворотів. Кобаясі залишив Брендона Хартлі позаду і дещо від нього відірвався.

На останньому шостому заїзді до боксів екіпаж Toyota вийшов на перше місце, Лоік Дюваль опустився на друге, а Марк Веббер сів за кермо машини з № 1.

Зрештою, Кобаясі фінішував першим, незважаючи на неймовірний трафік в останні хвилини. Лоік Дюваль побачив картатий прапор менше, ніж через півтори секунди. Марк Веббер завершив гонку у 17-ти секундах позаду.

G-Drive домінує у LMP2

У класі LMP2 усю гонку впевнено лідирував екіпаж G-Drive № 26, але за тридцять хвилин до фінішу на піт-стопі поступився RGR Sport by Morand № 43 із Бруно Сенною за кермом. Проте лише за п’ять хвилин до фінішу Стівенс повернув команді лідируючу позицію і стайня G-Drive здобула перемогу.

Певний час на другому місці перебував екіпаж Manor № 44, який завершив перегони на сьомому місці у класі. А на останню сходинку в LMP2 піднявся Signatech Alpine № 36.

Ford залишає суперників позаду

Обидва Ford GT 40 Chip Ganassi зі старту захопили лідерство у класі GTE-Pro і впевнено довели перегони до перемоги – першої після 24-х годин Ле-Ману. Першим опинився екіпаж № 67 Енді Пріоля і Гаррі Тінкнелла, який випередив не тільки машину № 66. Обидва боліди AF Corse опинились позаду, а на подіум піднялися Джеймс Каладо і Джанмарія Бруні.

Щодо класу GTE-Am, то тут домінував Aston Martins № 98. Педро Ламі, Матіас Лауда і Пол Далла Лана були нестримними впродовж усієї гонки і закономірно перемогли.