Зверніть увагу, що наша Політика конфіденційності змінилася. Продовжуючи використовувати цей сайт, ви підтверджуєте, що ознайомилися і згодні з умовами оновленої Політика конфіденційності. Приймаю

WEC у Фудзі: Toyota вдома здобуває першу з 2014 року перемогу

Роман Расюк
Автор: Роман Расюк , редактор
16 жовт. 2016 р., 08:22

У домашній гонці на Фудзі Toyota № 6 Стефана Сарразана, Камуі Кобаясі та Майка Ковея випередила Audi № 8 Лукаса ді Грассі, Лоіка Дюваля та Олівера Джарвіса лиitе на 1,4 секунди і здобула першу з етапу у Бахрейні 2014 року перемогу.

#6 Toyota Racing Toyota TS050 Hybrid: Стефан Сарразан, Майк Конвей, Камуі Кобаясі
#6 Toyota Racing Toyota TS050 Hybrid: Камуі Кобаясі
Гараж Toyota Racing
#5 Toyota Racing Toyota TS050 Hybrid: Ентоні Девідсон, Казукі Накадзіма
#8 Audi Sport Team Joest Audi R18 e-tron quattro: Лукас ді Грассі, Лоік Дюваль, Оліівер Джарвіс
Лоік Дюваль, Лукас ді Грассі, Audi Sport Team Joest, керівник Audi Sport Доктор Вольфганг Улльріх
Лоік Дюваль, Олівер Джарвіс, Лукас ді Грассі, Audi Sport Team Joest
Володарі поулів: #13 Rebellion Racing Rebellion R-One AER, #8 Audi Sport Team Joest Audi R18 e-tron
#1 Porsche Team Porsche 919 Hybrid: Тімо Бернхард, Марк Веббер, Брендон Хартлі
#5 Toyota Racing Toyota TS050 Hybrid, #6 Toyota Racing Toyota TS050 Hybrid
Старт: лідирує #8 Audi Sport Team Joest Audi R18 e-tron quattro: Лукас ді Грассі, Лоік Дюваль, Оліве

В перші дві години після старту з поулу гонку упевнено очолював Лукас ді Грассі на Audi № 8. За цей час бразилець двічі побував на піт-стопі, кожен з яких тривав менше хвилини.

У Audi № 7 на 16-му колі виникли проблеми із гібридною системою. Команда протягом 55 кіл ремонтувала болід. Екіпаж повернувся, щоб проїхати ще 20 кіл і більше не з’явився на трасі.

Після 120 хвилин перегонів на другому місці перебувала Toyota № 6, яка програвала лише сім секунд. Брендон Хартлі на Porsche № 1 відставав від лідера на 22 секунди. Далі в 37 секундах розташувався Буемі на Toyota та у 53-х секундах лідер чемпіонату Ніл Яні на Porsche № 2.

За дві години до фінішу екіпаж Audi № 8 з Лоіком Дювалем за кермом залишався лідером, але не спромігся зберегти 37-секундний відрив – завадив трафік з машин GTE. Француз випереджав Porsche № 1 Тімо Бернхарда та Toyota № 6 Сьефана Сарразана лише на чотири секунди.

Позаду них опинився Казукі Накадзіма на іншій Toyota і програвав лідеру 24 секунди. Porsche Ромена Дюма програвав вже одне коло.

У фінальну годину чинні чемпіони встигли побувати на другому місці, але лише впродовж декількох поворотів. Кобаясі залишив Брендона Хартлі позаду і дещо від нього відірвався.

На останньому шостому заїзді до боксів екіпаж Toyota вийшов на перше місце, Лоік Дюваль опустився на друге, а Марк Веббер сів за кермо машини з № 1.

Зрештою, Кобаясі фінішував першим, незважаючи на неймовірний трафік в останні хвилини. Лоік Дюваль побачив картатий прапор менше, ніж через півтори секунди. Марк Веббер завершив гонку у 17-ти секундах позаду.

G-Drive домінує у LMP2

У класі LMP2 усю гонку впевнено лідирував екіпаж G-Drive № 26, але за тридцять хвилин до фінішу на піт-стопі поступився RGR Sport by Morand № 43 із Бруно Сенною за кермом. Проте лише за п’ять хвилин до фінішу Стівенс повернув команді лідируючу позицію і стайня G-Drive здобула перемогу.

Певний час на другому місці перебував екіпаж Manor № 44, який завершив перегони на сьомому місці у класі. А на останню сходинку в LMP2 піднявся Signatech Alpine № 36.

Ford залишає суперників позаду

Обидва Ford GT 40 Chip Ganassi зі старту захопили лідерство у класі GTE-Pro і впевнено довели перегони до перемоги – першої після 24-х годин Ле-Ману. Першим опинився екіпаж № 67 Енді Пріоля і Гаррі Тінкнелла, який випередив не тільки машину № 66. Обидва боліди AF Corse опинились позаду, а на подіум піднялися Джеймс Каладо і Джанмарія Бруні.

Щодо класу GTE-Am, то тут домінував Aston Martins № 98. Педро Ламі, Матіас Лауда і Пол Далла Лана були нестримними впродовж усієї гонки і закономірно перемогли.