WEC у Мексиці: Porsche після штрафу виграє фантастичну гонку

Чарльз Бредлі
Автор: Чарльз Бредлі , головний редактор Motorsport.com Global
Переклав: Роман Расюк
4 вер. 2016 р., 07:40

Porsche виграла дощову гонку шести годин Мексики, незважаючи на штраф наприкінці перегонів та доволі сильну конкуренцію зі сторони Audi.

Екіпаж №1 Веббера, Хартлі та Бернхарда зумів уникнути неприємностей, незважаючи на жорсткі погодні умови на Autodromo Hermanos Rodriguez.

Наприкінці Porsche 919 Hybrid отримав штраф за перетинання білої лінії на виїзді з піт-лейн, коли Бернхард запізно заїхав на піт-стоп.

Це відкинуло чинних чемпіонів на третє місце, але Хартлі дуже швидко пройшов своїх напарників з другого екіпажу, а у 12-му повороті випередив Audi №8.

Дощ пішов після трьох годин перегонів, і його поява позбавила усіх шансів на перемогу Audi №8, яка лідирувала у гонці. Олівер Джарвіс, здавалося, помилився у першому повороті і розбив машину. Як пізніше з’ясувалось, це була зовсім не помилка – зламалася вальниця колеса.

Тепер головною загрозою для Porsche №1 була Audi №7, який тільки-но оговтався від програшу на старті. Лоттерер мав усі шанси випередити суперника у дощових умовах, але потім він був заблокований і вилетів на стадіоні.

Ще один дощ наприкінці перегонів завадив ще декільком гонщикам. Бернхард у повороті Peraltada втратив контроль після наїзду на бордюр і виїхав за межі траси. Але інцидент завершився без наслідків, а Тімо випереджав на 1 хвилину 1 секунду Лоттерера, який перевзувся у проміжну гуму на останній відрізок гонки.

Лідер чемпіонату Porsche №  мав фінішувати на подіумі, але Марк Ліб отримав удар ззаду від Ніколя Лап’єрра на Signatech Alpine на гальмуванні у четвертому повороті. Ніколя пошкодив задню частину 919-го, що потребувало заміни деяких деталей.

За півтори години до фінішу це відкрило шлях Toyota Стефана Сарразана, який був на сліках, на відміну від Ніла Яні, який був на проміжних шинах.

Сарразан став другим, коли за межами траси побував Audi № 7, але Лоттерер дуже швидко повернувся і нав’язав боротьбу Toyota, яку зрештою і обігнав.

Інша Toyota завершила гонку достроково після проблем із гібридною силовою установкою.

Драма LMP2

RGR Sport by Morand здобув перемогу у останні 40 хвилин, коли машина G-Drive Oreca з Рене Растом за кермом впевнено їхала до першої перемоги в сезоні, але відмовили гальма.

Signatech Alpine №36 зайняв друге місце, незважаючи на зіткнення з Porsche №2 і покарання у вигляді проїзду по піт-лейн.

Aston втратив дубль у GTE Pro

Aston Martin вперше у сезоні виграв у класі GTE Pro, проте втратив переможний дубль, коли Нікі Тім зачепив відбійник під час дощу.

Екіпаж №97 Даррена Тьорнера та Річі Стеневея уникнув негараздів та покарань і випередив Ferrari №51 Джанмарії Бруні та Джеймса Каладо. Зрештою, Нікі Тім повернувся і завершив позаду них та попереду Ferrari №71.

Тьорнер, наразі, очолює залік пілотів у класі GTE Pro.

Щодо класу GTE Am, то тут лідер змінювався безліч разів, але екіпаж Abu Dhabi/Proton Porsche очолив пелотон саме у той момент, коли це було найважливіше і виграв перегони.

AF Corse Ferrari №83 фінішував другим, незважаючи на контакт зі стіною у повороті Peraltada.