Яні: наша найгірша кваліфікація в історії

Jamie Klein
Автор: Jamie Klein
Переклав: Олександр Шарадкін
15 жовт. 2016 р., 14:22

Лідер заліку чемпіонату FIA World Endurance Championship Ніл Яні жалівся на те, що він описав, як “наша найгірша кваліфікація в історії” на Фудзі в суботу.

#2 Porsche Team Porsche 919 Hybrid: Ромен Дюма, Ніл Яні, Марк Ліб
#1 Porsche Team Porsche 919 Hybrid: Тімо Бернхард, Марк Веббер, Брендон Хартлі
Ніл Яні, Porsche Team
Тімо Бернхард, Ніл Яні, Porsche Team

Porsche №2, яке Яні ділить з Роменом Дюма та Марком Лібом, міг показати значно кращий результат, ніж шосте місце у важкій кваліфікації з відставанням у 0.6 секунди від Audi №8, яка здобула поул.

У розмові після цього швейцарець відзначив, що він та Ліб, які ділили машину у кваліфікації, обоє втратили пів-секунди на другому секторі.

“Погана кваліфікація, наша найгірша в історії, я б сказав, у Porsche, - сказав Яні Motorsport.com. - Досі ми ніколи не стартували шостими, тож ми дуже розчаровані.

Перший сектор добрий, останній — теж добрий, а в другому ми втратили. В ньому лише три повороти, але ми за ці 25 секунд втратили майже сім десятих. Тож, нам потрібно це проаналізувати і з’ясувати, що сталось.

В тому секторі є лише швидкісні повороти. Або ми боїмось швидкісних поворотів, або проблема в чомусь іншому”.

Попри те, що вони мають комфортний відрив у 37.5 очок від гонщиків Audi №8 у чемпіонаті, Яні каже, що він, Дюма та Ліб боротимуться лише за перемогу.

“Звичайно, наша мета — перемогти. Інакше й бути не може, - сказав він. - Але ми також знаємо, що достатньо фінішувати четвертими і все буде добре.

Ми хотіли б ці дві мети досягти у такий спосіб: набрати максимум очок, але звичайно, не ризикувати і не робити дурниць”.

Веббер: “Ми продовжуємо тиснути”

Інший Porsche, №1 - переможець трьох останніх гонок, яким керують Марк Веббер, Тімо Бернхард та Брендон Хартлі - кваліфікувався другим з відривом від Audi №8 у 0.025 секунди.

Веббер, який був за кермом в кінці сесії, відзначив, що Audi показали межу максимальної швидкості на трасі, яка, він відчуває, не зовсім підходить для 919 Hybrid.

“Це була важка кваліфікація, - сказав австралієць Motorsport.com. - Тімо та я зробили все, що могли, але той Audi №8 просто був швидший рівно на стільки, наскільки необхідно для здобуття поулу.

Очевидно, нам би хотілось мати поул, але завтра буде дуже довга гонка. Сьогодні ми гарно попрацювали і витиснули максимум, на який здатні.

Можливо, це не найкраща для нас траса, але яка вже є — у нас були траси, на яких були сильніші.

Ми будемо боротись і намагатимемось не припиняти тиск на інших хлопців”.