Яні: Відсутність Audi зробить боротьбу за титул WEC жорсткішою

Гонщик Porsche Ніл Яні вважає, що після уходу Audi тільки дві команди будуть здатні змагатися за перемоги в гонках WEC, що зробить боротьбу в чемпіонаті гострішою.

Яні виборов чемпіонський титул 2016 року у фіналі сезону разом з напарниками Марком Лібом і Роменом Дюма, яких наступного року не буде у складі команди Porsche LMP1.

Вихід Audi з чемпіонату означає, що тільки Porsche і Toyota залишаться на чолі класу LMP1-H у 2017-му році, а потенційна кількість екіпажів, що матимуть змогу боротися за перемоги, зменшиться.

Яні, який не зміг фінішувати вище за четверте місце після перемоги в 24 годинах Ле-Мана в червні, вважає, що така ситуація зробить важчою можливість виграти титул без регулярних високих результатів.

«Звичайно, дуже сумно, що Audi пішла, - сказав швейцарський гонщик під час церемонії FIA Gala Awards у Відні. – Зараз залишились тільки Toyota і ми, але й для нас цього року був найконкурентніший сезон у WEC за будь-коли.

Audi вигравала гонки, Toyota вигравала гонки, ми вигравали гонки, і наступного року тільки ми й Toyota зможемо вигравати, отже це зробить чемпіонат більш важким, якщо ви не демонструєте гарний темп кожного вікенду.

Вам треба робити це, якщо так мало людей може виграти. Безумовно, через це наш підхід до гонок трохи зміниться».

Лопес натякає на перехід до Toyota

Хосе Марія Лопес, який теж був присутній на гала-церемонії – він отримав третю поспіль нагороду за перемогу у чемпіонату WTCC, тим часом прозоро натякнув, що стане пілотом Toyota у серії WEC 2017 року.

«Мені потрібно дочекатися закінчення контракту з Citroen, 31 грудня – мій останній день», - повідомив він. Очікується що аргентинець замінить Стефана Сарразана у Toyota.

«Я брав участь у змаганнях Формули Е, і я завжди казав, що одного прекрасного дня волів би здійснити свою мрію й взяти участь у 24 годинах Ле-Мана.

Що стосується решти, поки що я не можу все розповісти. Якщо вони [Toyota] це кажуть – добре, але поки що ніякої офіційної інформації».