WRX Швеція: Сольберг найшвидший у п'ятничній практиці

Дворазовий чемпіон світу з ралі-кросу встановив найшвидший час під час першої практики шведського етапу серії WRX.

Сильний дощ, який йшов цілий день і припинився лише перед початком практики чергового етапу Чемпіонату світу з ралі-кросу у Швеції, змусив гонщиків змагатись на слизькій трасі Хьольєсбанан.

Петтер Сольберг виїхав на трасу у складі першої групи з шести машин, у якій найшвидшим став інший норвежець Андреас Баккеруд із результатом 48.474 секунди, на 0.132 секунди швидше, ніж час Сольберга. Разом із норвежцями на трасі були Себастьєн Льоб та Тіммі Хансен, але обидва не змогли наблизитись до результатів Сольберга та Хансена.

Коли траса трохи підсохла, на неї виіхали учасники чемпіонату Euro RX у класі Supercars. Спершу чинний чемпіон серії Томмі Рустад покращив результат лідера загального заліку нинішнього сезону Кевіна Хансена, і одразу час Рустада покращив на 0.158 секунди швед Петер Хедстрьом.  Ще один місцевий гонщик Матс Оман показав третій час, а ірландець Дерек Тохілл програв Оману чотири тисячних секунди.

Після того на трасу повернулись представники World RX, і одразу потому Сольберг встановив час 45.705, який ніхто не покращив до кінця сесії. Другий час із відставанням у 0.092 секунди показав Юхан Крістофферссон, а Баккеруд програв шведу п'ять сотих секунди.

Погода, яка за прогнозами буде мінлива весь вікенд, може не стати на заваді Сольбергу, який мешкає у Турсбю і зможе скористатись своїм знанням місцевих особливостей. “Сьогодні була дуже типова погода, - сказав норвежець. - Я слідкував за нею декілька днів, і сьогодні дощ припинився у потрібний час. Погода завтра очікується такою ж, можливий дощ. Ми дуже задоволені налаштуваннями машини, які ми зробили після етапу в Норвегії, і ми продовжуємо працювати над налаштуваннями".

Лідер заліку чемпіонату світу Маттіас Екстрьом, єдиний гонщик, який перемагав на Хьольєсбанан, показав четвертий результат одразу попереду своїх співвітчизників Кевіна Ерікссона та Тіммі Хансена, а Себастьян Льоб став лише дев'ятим.