WRX у Латвії: каток Крістофферссона

Дмитро Левчук
Автор: Дмитро Левчук
16 вер. 2018 р., 18:55

Лідер Чемпіонату світу з ралі-кросу Юхан Крістофферссон знову не залишив шансів конкурентам.

Цьогорічні етапи World RX перетворюються у таке-собі змагання Крістофферссона самим із собою: скільки ж заїздів він виграє та скільки очок заробить на етапі. Мабуть, це найжорсткіший варіант для "інтриги" в чемпіонаті, але реальність така, що чинному чемпіону просто немає рівних.

У Ризі швед розпочав боротьбу у фірмовому стилі. Але виграв "лише" три кваліфікаційних заїзди із чотирьох. Звісно, він очолив кваліфікаційний залік та отримав право стартувати із поулу у півфіналі. Потім він виграв цей півфінал, а потім традиційно невимушено виграв і фінал...

Найцікавіше відбувалося позаду Крістофферссона. Хоча б боротьба за друге місце в чемпіонаті дуже цікава - тут вагу має кожен зароблений пункт, оскільки щільною групою йдуть одразу чотири гонщики, які частенько обмінюються місцями між собою.

Цього разу другим на етапі став Маттіас Екстрьом. Хоча швед вирвав найкращий результат серед переслідувачів Крістофферссона лише у фіналі. До цього другим у кваліфікації був Себастьян Льоб, який також виграв свій півфінал, проте на старті фіналу пропустив уперед Екстрьома. Також у фіналі від активного старту Естрьома "постраждав" і Тіммі Хансен, який завершив етап лише на п'ятому місці.

Активність Екстрьома у фіналі дозволила йому вийти на другу позицію в заліку. Він має 181 очко в активі, другий - Андреас Баккеруд (179), далі - Себастьян Льоб (176) та Петтер Сольберг (175). Трохи позаду Тіммі Хансен (163).

Крістофферссон після етапу в Латвії має 254 очки. На кожному етапі можна заробити максимум 30 очок, тому він очікує, коли його формально оголосять чемпіоном. Звісно, лише математика не дозволяє його вже назвати володарем титулу-2018.