Подвійний подіум на Ралі Монте-Карло спонукав Toyota націлитися на титул

Автор: David Evans
1 лют. 2018 р., 08:40

За словами боса програми Toyota у WRC Томмі Мякінена, в команді «вельми впевнені», що поборються за перемогу в чемпіонаті світу вже у 2018-му.

Ярі-Матті Латвала, Мікка Анттіла, Toyota Yaris WRC, Toyota Gazoo Racing
Отт Тянак, Мартін Ярвеоя, Toyota Yaris WRC, Toyota Gazoo Racing
Есапекка Лаппі, Янне Ферм, Toyota Yaris WRC, Toyota Gazoo Racing
Ярі-Матті Латвала, Міікка Анттіла, Toyota Yaris WRC, Toyota Gazoo Racing
Подіум: переможці Себастьян Ож'є, Жюльєн Інграссія, M-Sport Ford, друге місце Отт ТЯнак, Мартін Ярве

Отт Тянак наполегливо пресингував Себастьяна Ож'є на Ралі Монте-Карло, хоча все ж таки залишився другим, а його напарник по Toyota Ярі-Матті Латвала фінішував третім.

Більш того, хороші шанси на четверте місце мав Есапекка Лаппі, ще один пілот Toyota. Однак помилка на останній спецділянці відкинула його на сьоме місце.

У 2017 році Латвала у складі Toyota виграв Ралі Швеція. Незважаючи на це, саме недавній виступ на Ралі Монте-Карло, за словами Мякінена, є найкращим виступом його підопічних.

«Ми не почували себе як удома на Ралі Монте-Карло, - сказав Мякінен в інтерв'ю Motorsport.com. - У Фінляндії у 2017-му ми почували себе як удома і тому були швидкі, але тут - ні. А от Швеція - теж наша територія, і Ож'є буде непросто досягти перемоги.

Наші гонщики думають так: ми знаємо Швецію, ми порівняли нову машину з торішньою - ми стали сильнішими. Інші теж додали, але ми знаємо, в якому положенні перебуваємо стосовно конкурентів.

Ми порівняли елементи підвіски, наприклад. І можемо сказати, що завдяки роботі, виконаній за рік, машина стала набагато кращою.

Рік тому Ярі-Матті переміг у Швеції. Він чудово виступив. Упевнений, він знову буде дуже швидкий. Він дуже хоче перемогти у Швеції. Вважаю, всі наші гонщики влаштують захопливу битву між собою».

Очки, зароблені для Toyota Тянаком і Латвалою, дозволили команді зрівнятися в заліку виробників із M-Sport, за яку виступає Ож'є.

Toyota вперше залізла настільки високо, хоча Латвала очолював особистий залік після перемоги у Швеції у 2017-му.

Мякінен додав: «Якщо ми продовжимо в тому ж дусі у Швеції... У Мексиці, вважаю, ми виступимо набагато краще, ніж рік тому.

Тепер у нас вже є інформація про роботу машини в умовах високогір'я. Ми поліпшили мотор. Ми дуже впевнені, що поборемося за титули.

Ярі-Матті і Отт зобов'язані боротися за чемпіонство. Ми довели, що всі наші гонщики здатні претендувати на потрапляння до трійки на ралі. Тому і в заліку виробників титул не є недосяжним.

Якщо винести за дужки помилку Есапекки на останньому допі, помилок не було. Наші гонщики виступають на дуже, дуже високому рівні».