День в історії: як Сайнс втратив титул WRC за 400 метрів до фінішу

Андрій Іванов
Автор: Андрій Іванов
24 лист. 2018 р., 19:40

24 листопада 1998 року Томмі Мяккінен став триразовим чемпіоном світу з ралі, після того як його головний суперник Карлос Сайнс зійшов з дистанції перед самісіньким фінішем.

Перед фіналом сезону 1998 року в Уельсі Томмі Мякінен з Mitsubishi, який вигравав чемпіонати два попередні роки поспіль, випереджав Карлоса Сайнса на два очки. Іспанець також мав на рахунку два титули — у 1990-му і 1992-му, отже, для обох ралістів на кону стояло третє чемпіонське звання.

У перший же день Мякінен самоусунувся з боротьби: послизнувшись на масляній плямі, яка залишилась після ралійних історичних перегонів, він зачепив бетонний блок, внаслідок чого втратив заднє праве колесо. Фін кілька кілометрів вів свою Mitsubishi Lancer на трьох колесах, доки не впав у поле зору місцевої поліції, яка і припинила його спроби продовжити боротьбу за титул.

Після сходу Томмі Сайнсу достатньо було фінішувати четвертим, щоб стати триразовим чемпіоном, і іспанець не ризикував, впевнено наближаючись до фінішу на четвертій позиції.

Проте за 400 метрів до фінішу сталося несподіване — на Toyota Corolla Сайнса вибухнув двигун, і з димом випарувалися сподівання іспанця та його штурмана Луїса Мойї (який довго не вилазив з машини, не в змозі повірити у те, що сталося) приміряти чемпіонську корону після довгої перерви.

Перемогу ж здобув Річард Бернс, який став першим британцем, хто виграв у Великій Британії після 22-річної перерви.

Томмі Мяккінен, Рісто Маннісенмякі, Ralliart Mitsubishi Lancer Evo5

1/4

Toyota Corolla Карлоса Сайнса та Луїса Мойї після сходу за кілька сотень метрів до фінішу

2/4

3/4

Штурман Карлоса Сайнса Луїс Мойя, який щойно втратив чемпіонський титул, у розпачі після сходу за кілька сотень метрів до фінішу,

4/4

Австралійська «пустеля» розчарувала команди WRC

День в історії: АBBА і Ф1, Шумахер виграв у Макао, смерть Бернса, третій титул Феттеля